6,2'lik Deprem Ege'yi, Gökçek Twitter'ı Salladı: Suni Deprem Olabilir!

6,2'lik Deprem Ege'yi, Gökçek Twitter'ı Salladı: Suni Deprem Olabilir!

12.06.2017 16:52 | Son Güncelleme: 12.06.2017 17:18

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ege bölgesinde 6,2 şiddetinde meydana gelen depremin suni bir deprem olabileceğini belirtti.

Ege Denizi'nde 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da şiddetli bir şekilde hissedildi. 6,2'lik depremin ardından en büyüğü 4,9 olan 24 artçı deprem daha meydana geldiği açıklandı. Artçı sarsıntıların sürebileceği belirtildi.

MELİH GÖKÇEK: SUNİ BİR DEPREM OLABİLİR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İzmir'de meydana gelen depremin suni bir deprem olabileceğini söyledi.

Gökçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

İzmir açıklarında 6.3 şiddetinde deprem oldu. Bilim adamları daha şiddetli olanların bunu takip edebileceğini söylüyor.

"BEN MUTLAKA BÖYLEDİR DEMİYORUM"

Şimdi bu depremin sunî bir deprem olabileceğini düşünüyorum. Ben mutlaka böyledir demiyorum ancak ciddi bir ihtimaldir, mutlaka araştırılmalı diyorum.

"DEPREM MERKEZİNDE SEYREDEN SİSMİK ARAŞTIRMA GEMİSİ VAR MI?"

Deprem merkezi civarinda seyreden sismik araştırma gemisi varmıydı? Varsa gemi hangi ülkeye ait?

Gökçek bu tweetleri attıktan sonra Youtube'a yüklenen suni depremlerle ilgili videoları paylaştı. Göçek paylaşımlarına şu ifadelerle devam etti:

"DIŞ GÜÇLER BİZİ BİTİRMEK İÇİN SUNİ DEPREM KOZUNU KULLANABİLİR"

İnternete"haarp" yazıp girerseniz birçok video daha bulabilirsiniz. Demek istediğim şu; söylediklerim kesin değil ama kuvvetli ihtimaldir. Dış güçlerin Türkiye'ye şu ana kadar gücü yetmedi. Ancak bizi ekonomik ve siyasi olarak bitirme için suni deprem kozunu kullanabilirler. İstanbul'un yaşayacağı bir felâket bizi büyük sıkıntıya sokar.

"FETÖ'NÜN BÖYLE BİR HAZIRLIĞI VARDI"

Daha önce FETÖ'nün böyle bir hazırlıkdan haberi olduğunu biliyoruz. Bunu TV'lerde ifşa edip o tarihde oyunu bozmuştuk. Şimdi olayı EGE'den başlatmış olabilirler. Bu adım adım İstanbul'a yaklaştırılabilir. Bu suretle sunî depremi yapan dış güçler dikkati üzerlerinden atacaktır...

"HİÇBİR SİSMİK ARAŞTIRMA GEMİSİ BOĞAZLARDAN MARMARA'YA SOKULMAMALI"

Tekrar ediyorum... Bugün EGE denizinde dolaşan, herhangi bir ülkeye ait bir sismik araştırma gemisi varmıydı? Mutlaka tespit edilmeli. Bundan böyle hiçbir sismik araştırma gemisi boğazlardan marmaraya sokulmamalı. Mutlaka sokulacaksa Türk yetkililerle beraber sokulmalı.

İşte Melih Gökçek'in attığı tweetler:Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title