Melen Barajı Haberleri

Melen Barajı haber, Melen Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Melen Barajı - 21.10.2017
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması
"Hiçbir şehrimizi susuz bırakmayacağız" Barajlarda yeteri kadar suyun olduğunu dikkati çeken Eroğlu, şöyle devam etti: "Şu anda yüzde 45-50 arası doluluk oranı var. Kaldı ki doluluk oranının hiçbir önemi yoktur. Neden biliyor musunuz; çünkü biz kışın ve ilkbaharda yağan yağmuru biriktiriyoruz. Dolayısıyla yazın ve sonbaharda su seviyesi ister istemez azalıyor. Bazı dönemlerde yüzde 8'e kadar düştü, hatta 2007'de Ankara'da yüzde sıfır dahi oldu. Ama biz hatırlarsanız o tarihlerde dahi Ankara İstanbul'u, Bursa'yı, Kocaeli'yi, İzmir'i susuz bırakmadık. Çünkü bizim B ve C planlarımız var. Dolayısıyla hiç kimse merak etmesin, ahkam kesmesin, biz hiçbir şehrimizi susuz bırakmayacağız." "21 kat daha fazla su kullanımı var" Eroğlu, 2-3 yıl kurak olması halinde bile su temin edecek muhteşem tesisler kurduklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "1994 yılında İstanbul'da nüfus 6,5 milyondu ve su yoktu. Sayın Cumhurbaşkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandı. O zaman ben de İstanbul Teknik Üniversitesinde Çevre Teknoloji Anabilim Dalı Başkanıydım. Bana dedi ki; 'Veysel hoca geleceksin İSKİ'ye, İstanbul'un su meselesini kökünden çözeceksin.' Ben de İSKİ Genel Müdürü oldum. O zaman bazı bölgelere 15 günde su veriliyordu. Biz ne yaptık? Önce kaçak vardı, gelir gelmez işi biliyordum, yılda bin 100 kilometre boruları yeniledim. Kaçakları indirdik. Ayrıca o zaman 7 tane baraj inşa ederek, Istrancalar'dan suyu getirdik. Nüfus 6,5 milyon, şimdi 15 milyon ve insanlar daha çok su kullanıyor. Çünkü o zaman insanlar günde 50 litre su kullanıyordu. Şimdi İstanbullu günde 300 litre su kullanıyor. Su kullanımı 7 kat, nüfus 3 kat arttı. 21 kat daha fazla su kullanımı var." "30 milyona yetecek kadar suyu planladık" İstanbul'da hem nüfus hem de su kullanımının arttığına işaret eden Eroğlu, "Melen Barajı bitmek üzere.
Melen Barajı - 21.09.2017
5. Ulusal Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu
Gelecek yılın ortasında Melen Barajı inşaatının da bitmiş olacağına işaret eden Turan, "1 milyar 77 milyon metreküplük verimiyle Melen, İstanbul'un daimi sigortası olacak bir su kaynağı.
Melen Barajı - 07.08.2017
Dha Yurt Bülteni-11
"İLETİŞİM SORUNU OLDU" Açıklamada, haberde yer alan iddialarla ilgili olarak da şu ifadeler yer aldı: "Olayın Bolvadin Devlet Hastanesi ile ilgili olduğu, adı geçen hastanenin Bolvadin Kaymakamlığı yazı işleri müdürlüğünden arandığı, hastanın durumu tam olarak aktarılmadan yatak talep edildiği, evde sağlık hizmetlerinden yararlanan hastaların mağduriyetlerinin giderilmesi için gönderilen standart manuel yataklardan gönderildiği ve eski olmadığı, ailenin yatağı kabul etmemesi üzerine hastane yönetimi tarafından kendi inisiyatifini kullanarak 30 dakika içerisinde motorlu yatak talebinin karşılandığı, önce manuel yatağın gönderilmesi, sonra motorlu yatakla değiştirilmesinin yaralının durumunun tam olarak anlaşılmamasından kaynaklı basit bir iletişim sorunu olduğu, Sağlık Bakanlığı ve birimlerimizin tüm imkanlarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gazilerimiz için seferber edileceği, bir yatağın esirgenmesinin asla söz konusu olmayacağı hususlarına açıklık getirir, her şeye rağmen değerli gazimizin ve ailesinin istenmeden rencide olmasına sebebiyet verilmesinden üzüntü duyduğumuzu belirtiriz." Haber: AFYONKARAHİSAR,   ================================================= Bakan Eroğlu: Melen, İstanbul'un suyunun sigortası ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Melen Barajı'nın bitmek üzere olduğunu söyleyerek, "İstanbul'a yılda 1 milyar metreküp su verecek.
Melen Barajı - 07.08.2017
Bakanlar Özlü ve Eroğlu Düzce'de
"Melen, İstanbul'un suyunun sigortasıdır" "Melen Barajı hemen hemen bitti.
Melen Barajı - 07.08.2017
Dha Yurt Bülteni-6
Bakan Eroğlu: İstanbul'un suyunu 2071'e kadar garantiye alıyoruzORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Kocaali İlçesi'nde Melen Barajı inşaatında incelemelerde bulunarak, "Baraj yılda 1 milyar 77 milyon metreküp su verecek.
Melen Barajı - 07.08.2017
Bakan Eroğlu: İstanbul'un Suyunu 2071'e Kadar Garantiye Alıyoruz
ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Kocaali İlçesi'nde Melen Barajı inşaatında incelemelerde bulunarak, "Baraj yılda 1 milyar 77 milyon metreküp su verecek.
Melen Barajı - 07.08.2017
Melen Barajı Önümüzdeki Yıl Su Tutacak
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'un 2071 yılına kadar su problemini tamamen çözmek için Melen Su Temin Sistemi'ni ve barajı yapmaya karar verdiklerini belirterek, "Allah'a şükür baraj da bitmek üzere, önümüzdeki yıl su tutacağız.
Melen Barajı - 07.08.2017
Dha Yurt - Bakan Eroğlu: İstanbul'un Suyunu 2071'e Kadar Garantiye Alıyoruz
ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Kocaali İlçesi'nde Melen Barajı inşaatında incelemelerde bulunarak, "Baraj yılda 1 milyar 77 milyon metreküp su verecek.
Melen Barajı - 18.07.2017
Melen Barajı, İstanbul İçin Hayati Bir Proje"
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, Melen Barajı'nın İstanbul için hayati bir proje olduğunu belirterek, inşaat çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Melen Barajı - 11.05.2017
İSKİ Genel Kurulu
DSİ tarafından yapımına başlanan Melen Barajı'nın inşasının bitmek üzere olduğu müjdesini sizlerle paylaşmak isterim.
Melen Barajı - 12.04.2017
DSİ'den Melen Barajı'nda İnceleme
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, beraberinde teknik heyetle İstanbul'un su sigortası olan Melen Barajı inşaatında incelemelerde bulundu.
Melen Barajı - 17.06.2016
Melen Barajı İçin Kaynak Aktarımına Onay
İstanbul'a su sağlamak üzere Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Melen Barajı'nın üçüncü etabının tamamlanması için yapılacak kamulaştırma harcamalarında kullanılmak üzere İSKİ'den DSİ'ye 200 milyon lira kaynak aktarılacak.
Melen Barajı - 24.05.2016
Başkanı Olduğu İlçenin "Rehberliğini" de Yapıyor
"Burada ilelebet rafting yapacağız" Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, havzasının yüzde 80'i Düzce sınırlarında kalan çay üzerinde inşa edilen Melen Barajı ile İstanbul'un su ihtiyacının karşılanacağını ifade eden Tuna, şunları kaydetti: "Gelecekle ilgili ufak tefek kaygılar var, çünkü burası baraj havzası.
Melen Barajı - 12.05.2016
İSKİ Genel Müdürü Altay Açıklaması
İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü Dursun Atilla Altay, Melen Barajı'nın tamamlanmasıyla kentin su kaynaklarını iki katına çıkaracaklarını kaydetti.
Melen Barajı - 27.04.2016
Kolluk Gözetim Komisyonu Kuruluyor
Eroğlu, 1994 öncesinde nüfusu 6,5 milyon olan İstanbul'da haftada bir gün su verildiğinde vatandaşların memnun olduğunu anımsatarak, "Kerbela'ya dönmüştü ama şu anda gururla ifade ediyorum, İstanbul'un 2071 yılına kadar suyu planlandı. Melen Barajı da bittiği zaman hiçbir problem kalmayacak.
Melen Barajı - 21.03.2016
Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi
"Orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri Türkiye" Türkiye'nin orman varlığını hem alan hem de odun serveti olarak artıran nadir ülkelerden biri olduğunu kaydeden Eroğlu, şöyle devam etti: "Orman alanını son 12 yılda 1,5 milyon hektar yani 15 milyon dekar arttırdık. Artık ilk defa ormanların tapusu var. 2B problemini çözdük. Aynı zamanda odun servetinde 2003 yılında 1,2 milyar metreküp iken, şu anda 1,6 milyar metreküpe yükselen bir oran var." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde, "Su medeniyettir. Susuz medeniyet olmaz" ifadesini kullandığını hatırlatan Eroğlu, bir dönem su sıkıntısı yaşanan İstanbul'un Melen Barajı'nın bitmesiyle 2071 yılına kadar su sorununun olmayacağını anlattı.
Melen Barajı - 21.03.2016
Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi
"22 milyon kişiye ilave içme suyu sağlanacak" Hidroelektrik enerji üretiminde 2003'te 26 milyar kilovat saat olan elektrik üretimini bugün 91 milyar kilovat saate yükselttiklerini aktaran Erdoğan, şunları kaydetti: "Ülkemizin hidroelektrik enerji potansiyelinin, 180 milyar kilovat saat olarak hesaplandığını dikkate aldığımızda daha kat edilecek çok yolumuzun olduğunu görüyoruz. Diğer bir önemli çalışma, şehirlerimize içme ve kullanma suyu sağlama konusudur. 2007'de yaşanan büyük kuraklıktan sonra 81 ilimiz için içme suyu eylem planları hazırladık. Şehirlerimizin 2040, 2050 hatta 2071 yıllarına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını planladık. İşletmeye aldığımız 98 proje, 41 milyon vatandaşımıza içme suyu temin etti. İnşaatları devam 42 proje tamamlandığında, 22 milyon kişiye daha ilave içme suyu sağlanmış olacak. Başta İstanbul olmak üzere İzmir'den Mersin'e, Edirne'den Kars'a, Siirt'ten Mardin'e, Sinop'tan Aydın'a pek çok şehrimize bu çerçevede içme suyu hizmeti götürdük. İstanbul'un içme suyu ihtiyacı olan Melen Projesi ile Asya ve Avrupa'yı, denizin 135 metre altından birleştirdik. Şimdi de Melen Barajı'nı inşa ediyoruz.
Melen Barajı - 18.11.2015
İSKİ'nin Bütçesi 5 Milyar 780 Milyon Lira
'İSTANBUL'DA GÜNDE 2,5 MİLYON METREKÜP SU TÜKETİLİYOR' Nüfusu 14 milyonu aşan İstanbul'da günde ortalama 2,5 milyon metreküpün üzerinde su tüketildiğine vurgu yapan Altay konuşmasına şöyle devam etti: “Kuraklığın alışıldığı üzere yedi yılda bir değil ardışık yaşanma ihtimaline karşı bugünden tedbir alınması gerekmektedir ve bu tedbirin adı Melen'dir. 1 milyar 77 milyon metreküplük hacmiyle Melen Suyu İstanbul'un suyunun sigortasıdır. DSİ tarafından yapımına başlanan ve İstanbul'un uzun vadeli su ihtiyacını karşılayacak olan Melen Barajı'nın inşası sürmektedir.
Melen Barajı - 17.11.2015
İSKİ ve İett'nin 2016 Yılı Bütçeleri Onaylandı
İstanbul Büyükşehir Belediye (iBB) Meclisi'nin kasım ayı toplantılarının 7. birleşimi, Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında yapıldı. Toplantıda İBB'ye bağlı İSKİ ve İETT'nin 2016 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı.  Kurumunun bütçesini İBB Meclisi onayına sunan İSKİ Genel Müdürü Dursun Atilla Altay, yaptığı konuşmada, nüfusu 14 milyonu aşan İstanbul'da günde ortalama 2,5 milyon metreküpün üzerinde su tüketildiğini belirtti.  Altay, 1 milyar 77 milyon metreküplük hacmiyle Melen Projesi'nden alınan suyun İstanbul'un kuraklığa karşı sigortası olduğunu anlatarak, DSİ tarafından yapımına başlanan ve İstanbul'un uzun vadeli su ihtiyacını karşılayacak olan Melen Barajı'nın inşası devam ettiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Melen Barajı Haberleri | Melen Barajı Haber - Haberler - Sayfa 3 - Melen Barajı haberleri, son dakika melen barajı haber ve gelişmeleri burada. İstanbul'a Central Park'ın 3 Katı Büyüklüğünde Park Geliyor! Proje, Beykoz'a Yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 13:56:44. #1.14#

title