'Meleğin Sırları' Filminin Yapımcısı Kenan Demir, Memleketi Tokat'ta - Haberler
Haberi Paylaş

'Meleğin Sırları' Filminin Yapımcısı Kenan Demir, Memleketi Tokat'ta

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Kültür Sanat
'Meleğin Sırları' Filminin Yapımcısı Kenan Demir, Memleketi Tokat'ta

Hollywood'da İlk Kez Türk-abd Ortaklığıyla Çekilen "Meleğin Sırları" Filminin Yapımcılarından Birisi Olan Kenan Demir, 'Çırak' Kitabını Yazmak İçin Geldiği Memleketi Tokat'ın Niksar İlçesinde Oryantiring Sporuna Destek Verdi.

Hollywood'da ilk kez Türk-ABD ortaklığıyla çekilen "Meleğin Sırları" filminin yapımcılarından birisi olan Kenan Demir, 'Çırak' kitabını yazmak için geldiği memleketi Tokat'ın Niksar ilçesinde oryantiring sporuna destek verdi.

Nehir Erdoğan'ın başrolünde oynadığı ve Aclan Büyüktürkoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Meleğin Sırları" filminin yapımcısı 26 yaşındaki Kenan Demir, diğer ismi ile Kevin Corchiani, Uluslararası Oryantiring Federasyonu (IOF) tarafından 21-22 Haziran 2008 Tarihlerinde Niksar'da Gerçekleştirilecek "Uluslararası Niksar Cup" Yarışlarına "Wre" (Dünya Sıralamasına Puan Veren Yarışma) destek veriyor. Niksar Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılacak yarışmalar öncesi Başkan Şahin'le bir araya gelen yapımcı Kenan Demir, memleketinde öz anne ve babası ile olmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

Çamiçi Yaylası'nda çalışmalarını sürdüren Niksar Belediyesi Oryantiring Takımı'nın çalışmalarına katılan Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin, Tokatlı Kenanla Oryantiring (Pusula ile yön bulma) yarışı yaptı. Başkan Şahin, oryantiring denilince Niksar'ın akla gelebilecek şekle dönüştüğünü kaydetti. Asıl hedeflerinin dünya yarışmalarının da Niksar'da yapılması olduğunu belirten Başkan Şahin, "20-29 Haziran tarihleri arasında federasyonla beraber uluslararası seminer vereceğiz. Hedeflerimizi büyük tutuyoruz ve buna adım adım ulaşmak üzereyiz. Çamiçi Yaylası dünyada en güzel parkurlardan birisi. Niksarlı olan Kenan, komitemizin asli üyesidir. Onunla beraber bu çalışmalarımızı daha güzel bir seviyeye getireceğimize inanıyorum" dedi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Tokat İl Temsilcisi İlker Yılmaz ise Muğla etabında gençler kategorisinde birincisi olduklarının altını çizerek, verilen desteklerle daha iyi sonuçlar almaya devam edeceklerini söyledi.

Amerika'dan, çocukluğunun geçtiği Niksar'a 'Çırak' isimli kitabı yazmak için gelen yapımcı Kenan Demir, Başkan Şahin'in davetlisi olarak destek amacıyla çalışma içersinde olduğunu belirterek, "Türkiye'de çok iyi sporcular var. Ama arkalarında fazla destek olmadığı için hedefe ulaşamıyor. Niksarlı olarak gençlere destek vererek hayal güçlerini açmaya çalışıyorum. İstedikten sonra hayatlarında her şey yapabilirler. Bir kutu içinde kısıtlı kalmamaları gerekiyor. Bu da benim için gurur verici" diye konuştu.

11 yaşında Ataköy'deki bir büfede çıraklık yaparken bir dönem Efes'te oyun kurucu olarak görev alan basketbolcu Chris Corchiani'nin evlatlık oğlu olması ile hayatının değiştiğini belirten Kenan Demir, 13 yıldır Amerika'da olduğunu ve 6 yıl aradan sonra ilk defa Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Tokat yöresinde yaşadıklarımı beyaz perdeye dökeceğiz. Ayrıca bir Niksar ayağı, bir ayağı Amerika'da olan bir komedi filmi çekmeyi planlıyorum. Şuan Niksar'da ki ailemle kalıyorum. Filmin galasında iki aileyi buluşturdum. İki ailenin kaynaşması benim için mutluluk verici oldu. Amerika ile Türkiye arasında spor, müzik ve sinema olsun Türkiye'nin yurt dışında elçiliğini yapıyorum" ifadelerini kullandı.

(Nİ-SA-RA-Y)

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title