Mehmetçik Tunceli'de Terörist Avında

Mehmetçik Tunceli'de Terörist Avında

Kışı Tunceli Kırsalında Geçirmek İçin Bölgeye Geldikleri Tespit Edilen Bölücü Terör Örgütü Mensuplarına Yönelik Operasyonlar Aralıksız Sürüyor.

Mehmetçik Tunceli'de Terörist Avında

Kışı Tunceli kırsalında geçirmek için bölgeye geldikleri tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar aralıksız sürüyor. Ağır kış şartlarına rağmen 3 günden bu yana hava destekli yapılan operasyonlarda özel komandolar, bir grup PKK'lı teröristi bir vadide kıstırdı. Bölgede sıcak çatışma yaşanırken, kobra tipi helikopterler mağaralara bomba yağdırdı.

Sınır ötesi operasyonlar sürdürülürken, Tunceli'nin kırsal kesimine kışı geçirmek üzere geldikleri tespit edilen PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için 3 gündür sürdürülen hava destekli geniş çaplı operasyonlar devam ediyor. Teröristlere karşı bu sabah Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde hava destekli geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Kar kalınlığının yer yer yarım metreyi bulduğu dağlık araziye, 4 helikopterle Jandarma Bölge Komutanlığı ile Hozat ve Ovacık'tan özel

eğitimli komando timleri indirildi. Özel eğitimli komandolar bölgeyi karış karış taramaya başlarken, 2 kobra tipi helikopter de teröristlerin barınabileceği mağaralar ve derin vadiler içindeki stratejik alanları bombaladı. Hava operasyonunun daha çok Tunceli, Hozat ve Ovacık ilçesi arasında kalan Buzlutepe, Balideresi, Karaoğlan, Çetderesi, Kozluca, Cevizlidere ve Bilgeç bölgeleri ile Çemişgezek yakınlarındaki Aliboğazı Vadisi'nde yürütüldüğü belirtildi.

(HY-AYŞ-OK-Y)