MEHMET TÜRKÖZ HABERLERİ

Mehmet Türköz haber, Mehmet Türköz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Türköz - 24.10.2018
Batık Rus Savaş Gemisinden 2,5 Tonluk Top Çıkarıldı
Yerli üretim 'TÜBİTAK Mam' gemisinde bugün, çıkarılan malzemeler basına tanıtıldı. Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Dokuz Eylül Üniversitesi Kazı Daire Başkanı Melik Ayaz, TÜBİTAK'tan Dr.
Mehmet Türköz - 23.10.2018
Batık Rus Savaş Gemisinden 2,5 Tonluk Top Çıkarıldı
AYDIN'ın Didim ilçesi açıklarında 2 yıl önce bir balıkçının fark etmesiyle bulunan 18'inci yüzyıla ait batık Rus savaş gemisinde 2 metre 95 santim boyunda ve 2,5 ton ağırlığında top bulundu. Batıktan çıkarılan savaş topu ile gemide bulunan çeşitli malzemeler, basına gösterildi. Didimli bir balıkçı tarafından 2 yıl önce 18'inci yüzyıla ait batık bir gemi fark edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alınan izin ve destekle, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Başkanlığı'nda, Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Özdeş'ın bilimsel başkanlığında, dalış düzenlendi. Türkiye karasularında bugüne kadar yapılan en derin bilimsel batık araştırmaları arasında yer alan çalışmada, 65 metre derinde yer alan batığa ulaşıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜBİTAK ve Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından oluşturulan 14 kişilik bir ekibin 10 günlük çalışması ile üzerinde hala fünyesi duran 2 metre 95 santim boyunda ve 2,5 ton ağırlığında top bulundu. Ayrıca cam ve topraktan yapılmış tabak, şişe, yemek ve su kaplarına da ulaşıldı. Yerli üretim 'TÜBİTAK Mam' gemisinde bugün, çıkarılan malzemeler basına tanıtıldı. Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Dokuz Eylül Üniversitesi Kazı Daire Başkanı Melik Ayaz, TÜBİTAK'tan Dr.
Mehmet Türköz - 23.10.2018
Dha Yurt Bülteni 13
Yerli üretim 'TÜBİTAK Mam' gemisinde bugün, çıkarılan malzemeler basına tanıtıldı. Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Dokuz Eylül Üniversitesi Kazı Daire Başkanı Melik Ayaz, TÜBİTAK'tan Dr.
Mehmet Türköz - 27.05.2018
Türkiye Yelken Şampiyonası
Kaymakam Mehmet Türköz ise 15 gün boyunca ilçede önemli bir organizasyonun gerçekleştirildiğini ifade etti.
Mehmet Türköz - 05.05.2018
Otelin Beton İskelesi Çöktü: 2'si Ağır 8 Yaralı (2)
SORUŞTURMA BAŞLATILDIDidim Kaymakamı Mehmet Türköz, bir otelde 8 kişinin yaralandığı iskelenin çökmesi olayıyla ilgili açıklama yaptı.
Mehmet Türköz - 23.04.2018
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Etkinliğe, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı da katılım gösterdi.
Mehmet Türköz - 19.04.2018
Kore Gazisi Bozdağ'a 'Barış Büyükelçisi' Madalya ve Beratı
Didim Garnizon Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı Kore Gazisi Nuri Bozdağ'a Kore Cumhuriyeti tarafından gönderilen 'Barış Büyükelçisi' madalya ve beratının ulaşmadığını tespit etti. Bunun üzerine iletişime geçilen Ankara'daki Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Kore Cumhuriyeti'nden Bozdağ'ın  'Barış Büyükelçisi' madalya ve beratını istedi. Didim Garnizon Komutanlığı tarafından dün gelen madalya ve beratın Bozdağ'a takdimi için tören düzenlendi. Törene, Kore Gazisi Nuri Bozdağ ve ailesi, Didim'de yaşayan Kore gazileri Ahmet Akdağ ve Denizhan Baltutan ile aileleri, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı CHP'li Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Didim İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı, Didim İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, Muharip Gaziler Derneği Didim Temsilciliği Başkanı Sefer Tatar ile Didim İlçe Garnizon Komutanlığı'nda görevli askeri personel katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Türköz Haberleri | Mehmet Türköz Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Mehmet Türköz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Türköz kimdir, hayatı ve biyografisi. Salgın sürecinde Didim'in İngiliz sakinleri de unutulmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:18:40. #1.16#

title