Mehmet Şimşek: Her Şeyi Aştık, Zarrab Davasını da Aşacağız

Mehmet Şimşek: Her Şeyi Aştık, Zarrab Davasını da Aşacağız

Başbakan Yardımcısı Şimşek, ABD'de tutuklu yargılanan iş adamı Reza Zarrab'ın davasına ilişkin, "Hepsini aştık, hepsini yönettik. Şimdi ABD'de bir dava var, onu da aşacağız" dedi.

Bloomberg HT tarafından ikincisi düzenlenen Ekonomi Zirvesinde değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD'de tutuklu yargılanan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın davasına ilişkin, "Hepsini aştık, hepsini yönettik. Şimdi ABD'de bir dava var, onu da aşacağız" ifadelerini kullandı.

Habertürk gazetesi Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Şimşek'in konuya ilişkin açıklamalarını köşesine taşıdı. Sarıkaya'nın yazısından satır başları şöyle;

BAŞBAKAN YILDIRIM DA ŞİMŞEK DE ZARRAB DAVASINA DEĞİNDİ

"2018 de 2017 gibi geçer; Türkiye'nin dinamikleri ve rakamları iyi, siyasi sorun bazı sıkıntılar üretiyor, bu işin de üstesinden geliriz..."

Bloomberg HT'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Türkiye Ekonomi Zirvesi'nin özeti yukarıdaki cümledeki gibiydi...

Nitekim Başbakan Binali Yıldırım da yardımcısı Mehmet Şimşek de benzer tabloyu ortaya koydu.

Yıldırım, AB ülkelerinden örnek verip Türkiye'nin ekonomisinin daha güçlü olduğunu belirtti, "Hedefte şaşma yok" dedi.

Şimşek de Dünya Bankası Raporu'nu sözlerine dayanak yaparak tüm sektörlerin rakamsal açıdan da ne kadar dinamik ve güçlü olduğunu sıraladı.

Ancak Başbakan Yıldırım da yardımcısı Şimşek de ekonominin durumunu özetlerken ABD'de devam eden Zarrab davasına atıf yapmadan geçmedi. Şimşek konuşmasında söylemedi ama AB ile krizin aşıldığını ima edip ekledi: "Hepsini aştık, hepsini yönettik. Şimdi ABD'de bir dava var, onu da aşacağız..."