Mehmet Öğütçü Haberleri

Mehmet Öğütçü haber, Mehmet Öğütçü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Öğütçü - 18.11.2012
'En İyi Türk Yatırımcı'
Aralarında Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, Başkonsolos Ahmet Demirok, Liberal Demokrat Parti Başkan Yardımcısı Simon Hughes, Business Network Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü'nün de bulunduğu ve 800 davetlinin katıldığı törende Beko plc Genel Müdürü Ragıp Balcıoğlu, Grup adına ödülünü Simon Hughes'dan aldı.
Mehmet Öğütçü - 17.11.2012
Beko Plc, İngiltere'de "En İyi Türk Yatırımcı" Seçildi
Aralarında Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, Başkonsolos Ahmet Demirok, Liberal Demokrat Parti Başkan Yardımcısı Simon Hughes, Business Network Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü'nün de bulunduğu ve 800 davetlinin katıldığı törende Beko plc Genel Müdürü Ragıp Balcıoğlu, Grup adına ödülünü Simon Hughes'dan aldı.
Mehmet Öğütçü - 08.11.2012
Londra'da "En Başarılı Türkler" Ödül Töreni
Tarihi Central Hall binasında yapılan resepsiyon ve ödül törenine, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, Başkonsolos Ahmet Demirok, Liberal Demokrat Parti'nin başkan yardımcısı Simon Hughes, Business Network Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü'nün de aralarında bulunduğu çok sayıda İngiliz ve Türk yetkili katıldı.
Mehmet Öğütçü - 04.11.2012
"Arap Baharı Enerji Fiyatlarını Arttırdı"
Özcan Yıldırım - Genel Energy Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve merkezi Londra'da bulunan Global Resources Corporation'ın Başkanı Mehmet Öğütçü, "Arap Baharı" olarak adlandırılan toplumsal olayların enerji piyasalarına iyi gelmediğini ifade...
Mehmet Öğütçü - 26.04.2012
Ekonomist Öğütçü'den Çin ve Suriye Değerlendirmesi
Küresel Kaynaklar Anonim Şirketi Başkanı ve Ekonomist Mehmet Öğütçü, Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik işbirlikleri ile ilgili olarak, "Çin'le çalışırken mutlaka ve mutlaka Çin'in stratejilerini iyi anlamak ve karşı stratejiler geliştirmek"...
Mehmet Öğütçü - 23.04.2012
Uluslararası Enerji ve Enerji Politikaları Kongresi
Atıl, kısıtlı ve tükenmekte olan doğal kaynakların sektörün en büyük sorunu olduğu gibi aynı zamanda yeni teknolojiler geliştirme konusunda da en büyük ilham kaynağı olduğunu anlattı. Geçen yıllarda ağırlıklı olarak petrol ve madenler aracılığıyla yapılan elektrik üretiminin, günümüz dünyasında zamanla yerini rüzgar, güneş ve nükleer kaynaklara bırakıldığını anlatan Atıl, şöyle konuştu: "Enerji verimliliği gelişen teknolojiyle doğru orantılı olarak, insanların enerji tüketimini de artırmaktadır. Hızlı büyüyen ekonomimizin enerji talebindeki artış dünya ortalamasının çok üzerindedir. Bu talebin karşılanması için hem kamunun hem özel sektörün üzerine düşen ayrı ayrı sorumluluklar vardır" Özel sektörün temel sorumluluğunun her anlamda doğru ve sürdürülebilir yatırım gerçekleştirmek olduğuna vurgu yapan Atıl, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yatırımlarını bu doğrultuda hayata geçiren özel sektör yatırımcılarının yerli kaynak kullanımına özen göstermelerini, çevreye duyarlı projeler geliştirmelerini, üniversiteler ortak çalışmalara hız vermelerini bekliyoruz" Ekonomimizin cari açığı olduğunun herkes tarafından ifade edildiğini anlatan Atıl, konuşmasına şöyle devam etti: "Ülkemizin petrol ve doğalgaz ithalatının kontrol altına alınması, cari açığında kontrol altına alınmasını sağlayacaktır. Bu nedenle biz enerji yatırımcıları, yerli kaynak yatırımına önem vermeliyiz. Türkiye yerli ve sürdürülebilir enerji kaynakları bakımından bölgesindeki diğer ülkelerden avantajlı konumdadır. Yenilenebilir kaynaklar 2000 yılında toplam kurulu güç içinde yüzde 40'lık paya sahipken bu pay 2011 yılı sonu itibari ile yüzde 35'e gerilemiştir. Bu durum ülkemizde doğalgazın enerji üretimindeki payının her geçen yıl arttığının en önemli göstergesidir." Ülkemizdeki enerji santrali kurulumunada değinen Atıl, şunları söyledi: "Doğalgazın enerji üretimindeki payının gelişimine bakarsak bugün 55 bin megavatlık doğalgaz santrali kurulumuna yönelik lisans başvurusu bulunmaktadır. Buna karşılık hidroelektrik santrali kurulumuna yönelik lisans başvurusu 27 bin megavat seviyesindedir. Bu nedenle özel sektörün cari açıkla mücadele noktasında yerine getirmesi gereken daha fazla sorumluluğun olduğu inancındayım" Yaptıkları yatırımlar hakkında da bilgi veren Atıl, Doğuş Grubu olarak yerel ve doğal kaynaklardan en etkin ve çevreci şekilde yararlanmayı hep öncelikli gördüklerini söyledi. Bu bağlamda önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olan Boyabat Hidroelektrik Santrali ile yatırımları devam eden Artvin ve Arslancık Hidroelektrik santrallerinin ülkemiz enerji piyasasına olumlu katkı sağlayacağını öngördüklerini anlatan Atıl, şöyle konuştu: "Kamudan bir yatırımcı gözüyle liberalleşme sürecinin aynı kararlılıkta sürdürülmesini, yatımcıların önünü açacak şekilde regülasyonların geliştirilmesini beklemekteyiz" Küresel Kaynaklar Anonim Şirketi Başkanı Mehmet Öğütçü de, Türkiye'nin enerji politikası ve yenilenebilir enerji kaynaklarının nasıl değerlendirilmesi noktasında bilgi verdi.
Mehmet Öğütçü - 14.04.2012
Fethiye CHP'de Emrah Doğu Dönemi
CHP Fethiye İlçe Teşkilatı'nda üç adayın yarıştığı olağan genel kurulda eski ilçe başkanlarından Emrah Doğu, CHP İlçe Başkanlığına seçildi.
Mehmet Öğütçü - 14.04.2012
CHP Fethiye İlçe Başkanlığına Emrah Doğu Seçildi
CHP Fethiye İlçe Teşkilatı'nın olağan genel kurulunda başkanlığa Emrah Doğu seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Öğütçü Haberleri | Mehmet Öğütçü Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Mehmet Öğütçü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Öğütçü kimdir, hayatı ve biyografisi. Ögütçü: Karadeniz'de Boşuna Petrol Aramayın.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 00:58:26. #1.14#

title