Mehmet Han Haberleri

Mehmet Han haber, Mehmet Han son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Han - 11.12.2019
85. İstanbul Ermeni Patriği seçilen Sahak Maşalyan'dan ilk açıklama
Maşalyan, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Fatih Sultan Mehmet Han'ın izinleriyle ilk Patrik Bursalı Episkopos Hovagim'le başlayan İstanbul Ermeni Patrikliği dini ve cismani otoritesiyle Osmanlı İmparatorluğu'nun önemli kurumlarından biri olmuştur.
Mehmet Han - 11.12.2019
85. İstanbul Ermeni Patriği seçilen Sahak Maşalyan basın toplantısı düzenledi
Ermeni Patrikliğinin tarihi öneminden de bahseden Maşalyan açıklamasına şöyle devam etti: "Fatih Sultan Mehmet Han'ın izinleriyle ilk Patrik Bursalı Episkopos Hovagim'le başlayan İstanbul Ermeni Patrikliği dini ve cismani otoritesiyle Osmanlı İmparatorluğunun önemli kurumlarından biri olmuştur.
Mehmet Han - 11.12.2019
85. İstanbul Ermeni Patriği seçilen Sahak Maşalyan'dan ilk açıklama
Maşalyan, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Fatih Sultan Mehmet Han'ın izinleriyle ilk Patrik Bursalı Episkopos Hovagim'le başlayan İstanbul Ermeni Patrikliği dini ve cismani otoritesiyle Osmanlı İmparatorluğu'nun önemli kurumlarından biri olmuştur.
Mehmet Han - 11.12.2019
85. İSTANBUL ERMENİ PATRİĞİ SEÇİLEN SAHAK MAŞALYAN'DAN İLK AÇIKLAMA
Maşalyan, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Fatih Sultan Mehmet Han'ın izinleriyle ilk Patrik Bursalı Episkopos Hovagim'le başlayan İstanbul Ermeni Patrikliği dini ve cismani otoritesiyle Osmanlı İmparatorluğu'nun önemli kurumlarından biri olmuştur.
Mehmet Han - 27.11.2019
Gönüllüler Suriye sınırındaki köy okuluna mutluluk taşıdı
Okulu boyayarak yeni bir görünüme kavuşturan gönüllüler, daha sonra yanlarında getirdikleri kışlık giyecek ve kırtasiye malzemelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, Suruç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Koç koordinesinde öğrencilere dağıttı.
Mehmet Han - 21.11.2019
Gebze Belediyesi'nden "Hünkar Çayırı" iddialarına yanıt
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'ın bir ulusal basın yayın organına yaptığı, Fatih Sultan Mehmet'in vefat ettiği yer olan Hünkar Çayırı'nın imara açıldığı şeklindeki iddialara Gebze Belediyesi'nden yanıt verildi. Konu ile ilgili Gebze Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, söylemlerin gerçekle bağdaşmadığı belirtilerek, bölgede yapılan inşaat çalışmalarının sit alanı dışında yapıldığı duyuruldu. Gebze Belediyesi'nin bölgenin tarihini yansıtacak şekilde projeler yürttüğünün belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlçemiz sınırları içerisinde yer alan; ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için tarihi, kültürel öneme sahip olan, çağ kapatıp yeni bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet Han'ın da vefat ettiği Hünkar Çayırı'nın, 'ranta' açıldığı şeklindeki mesnetsiz ve ispata muhtaç açıklamalar gerçekle bağdaşmamaktadır.
Mehmet Han - 6.11.2019
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Akademik Yıl Açılış Töreni
Yerlikaya, İstanbul Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'nın "aynı ulu çınarın dalı" olduğunu dile getirerek, "İkisinin de kuruluş tarihi 1453'tür. İkisinin temelini de çağ açıp çağ kapatan, Fatih Sultan Mehmet Han atmıştır.
Mehmet Han - 26.10.2019
Trabzon'un fethinin 558. yıl dönümü
Önemli misyonlar üstlenen Trabzon'da, cihan padişahlarının yetiştiğini aktaran Balta, şunları kaydetti: "Özellikle genç kuşakları bu tarih bilinciyle yetiştirmek zorundayız. Trabzon'umuzun tarihi dokusunu, kültürel birikimini korumak, uzun yıllar bilim ve kültür merkezi olarak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu toprakları bize vatan olarak bırakanları rahmetle anmak ve bıraktıkları mirasa sahip çıkarak onu gelecek kuşaklara aktarmak başlıca görev ve sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncülerle fethin 558. yılını en samimi hislerimle kutluyor, Trabzon'u fethederek bütün bir insanlığın yararına olmak üzere bizlere emanet bırakan fethin büyük komutanı Fatih Sultan Mehmet Han'ı, onun arkadaşlarını, rahmet ve minnetle anıyorum.
Mehmet Han - 22.10.2019
Büyükşehir Belediyesi sporu sevdiriyor
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye bünyesindeki Spor AŞ'nin çocuklara yönelik önemli etkinliklerinden olan "Spor AŞ Bizim Okulda" etkinliği bu kez Fatih Sultan Mehmet Han İlkokulu'nda yapıldı.
Mehmet Han - 9.10.2019
"Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı"ndan ilk görüntüler
Filmin senaryosu Bozdağ'ın yanı sıra Atilla Engi·n tarafından kaleme alınırken, Fatih Sultan Mehmet Han'a ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncıların destansı hikayesi anlatılıyor.
Mehmet Han - 27.9.2019
Dha yurt bülteni - 8
SULAR: ALTIN FİYATLARIYLA BİRLİKTE SAHTEKARLIK DA YÜKSELDİ Altın dolandırıcılarından kuyumcular da dertli. Kentte yıllardır kuyumculuk yapan, müşterilerine çeşitli ayarlarda bilezik, yüzük, gerdanlık gibi takılar satan Mehmet Han Sular da dolandırıcılar nedeniyle kuyumcuların büyük mağduriyet yaşadığını dile getirerek, "Altın fiyatlarından yükselmeyle beraber altın şu an sahtekarlıkta yüksek seviyelere ulaştı.
Mehmet Han - 26.9.2019
Kocaman'ın sonbahar cemiyetleri
ORKUN İLE ÖZGE DÜNYA EVİNE GİRDİ Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Ataevler Mahallesi sakinlerinden Orkun Danacı ile Özge Ceylan'ın düğün cemiyetine katıldı. Genç çifti tebrik eden Belediye Başkanı Kocaman hediyesini verdi. RESUL İLE KÜBRA ÇOK MUTLU AK Parti Kocaeli İl Yöneticilerinden Muharrem Küçük'ün yeğeni Resul Küçük ile Kübra Aydın'ın düğün cemiyetine Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman'da katıldı. Genç çifti tebrik eden Belediye Başkanı Kocaman hediyesini verdi. OSMAN İLE AYŞENUR EVET DEDİ Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Eşme Mahallesi sakinlerinden Osman Ardoğlu ile Ayşenur Öztürk'ün düğün cemiyetine katıldı. Genç çifti tebrik eden Belediye Başkanı Kocaman hediyesini verdi. HAKAN İLE TUĞÇE NUR DÜNYA EVİNE GİRDİ Kartepe Emekevler Mahallesi sakinlerinden Hakan Öztürk ile Tuğçe Nur Yaman'ın düğün cemiyetine Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman'da katıldı. Genç çifte ömür boyu mutluluklar dileyen Belediye Başkanı Kocaman hediyesini verdi. MEHMET İLE EBRU ÇOK MUTLU Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Rahmiye Mahallesi sakinlerinden Mehmet Çakar ile Ebru Aşkın'ın düğün cemiyetine katıldı. Genç çifti tebrik eden Belediye Başkanı Kocaman hediyesini verdi. EMRE İLE CANSU EVET DEDİ Kartepe Derbent Mahallesi sakinlerinden Emre Çuhadar ile Cansu Bayram'ın düğün cemiyetine Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman'da katıldı. Genç çifti tebrik eden Belediye Başkanı Kocaman hediyesini verdi. MEHMET HAN DELİKANLI OLDU Kartepe Belediye Başkanı Av.
Mehmet Han - 24.9.2019
"Ayasofya'nın tekrar 'Saatin başladığı yer' olacağına inanıyoruz"
"Ayasofya Vakfiyesi bir istisnadır" Belgelerin detaylarından bahseden Kırpık, şunları kaydetti: "Bunlardan biri, Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya'yı tahvil etmesiyle ilgili konuyu da anlatan vakfiyesidir. Fatih Vakfiyesi olarak da biliniyor ama konusu Ayasofya olduğu için Ayasofya Vakfiyesi olarak biliniyor. Bu vakfiyenin Tapu Kadastro, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Devlet Arşivleri, Türk İslam Eserleri Müzesinde ve Türk Tarih Kurumunda kopyaları var. Bu vakfiye belgelerini çoğaltıp dağıttık, şu anda da dünyanın her yerinde bulunuyor. Çünkü Ayasofya Vakfiyesi bir istisnadır. Bir kere İstanbul'un sembolü olan bir mabedin İstanbul'un fethinden sonra dönüştürülerek medeniyetin el değiştirdiğinin sembolü. Ayasofya'nın cami olmasıyla ilgili tapu senedi ve Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı belgesi, bu belgeler arasında bulunuyor.
Mehmet Han - 20.9.2019
Cumhurbaşkanı erdoğan: yaşanabilir şehirler, marka şehirler mutlaka kuracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Rektörlük binasında düzenlenen "2. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi"nde katıldı.  Erdoğan burada bir konuşma yaparak, "Tarihe baktığımızda kimi şehirlerin içinde eğlence için insanların katledildiği arenalarıyla öne çıktığını görüyoruz. Kimi şehirler 'cadı' suçlamasıyla insanların yakıldığı meydanlarıyla üne kavuşmuştur. Kimi şehirler ise yüz binlerce canın telef edilerek yükseltildiği devasa yapılarıyla tarihin sayfalarına kaydedilmiştir. Bizim medeniyetimiz ise 'önce insan' diyen bir tasavvurun eseri olarak inşa edilmişlerdir. Yahya Kemal'e göre bizim devlet kurma ve askerlik dışında dünya ortalamasının fevkinde olan üç büyük sanatımız vardır. Bunlar mimari, şiir ve musikidir. 'Hüner bir şehir bünyad etmektir/Reaya kalbin abad etmektir.' Fatih bu mısralarıyla aslında bizim şehirlerimizin kuruluş amacını da ifade ediyor. Devleti ve şehri yaşatmanın yolunun insanı yaşatmaktan geçtiğini ifade eden bir medeniyetten söz ediyoruz. Farabi buna 'Erdemli şehirler' diyor. Camileriyle, medreseleriyle, kütüphaneleriyle, şifahaneleriyle anılan şehirleri inşa ve imar eden bir ecdadın torunlarıyız biz, biz farklıyız. Bizim öyle dediğim gibi arenalar vesaire. Bunla ilgili olarak da bazı dostlara öyle dedim, 'Kapalı spor salonuna arena adını veriyorsunuz. Hiç düşünüyor muyuz bu ismi verirken?' ve bunların birçoğunun ismini böyle değiştirdik. Ne demek arena? Roma'yı biz arenalarıyla tanıyoruz, ama bizim ecdadımız bu tür şeyler inşa etmedi" dedi.  "DAHA PARİS'İN, LONDRA'NIN ESAMESİ DAHİ OKUNMAZKEN İSTANBUL HER ALANDA DÜNYANIN MERKEZİYDİ" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul, Edirne, Bursa, Konya başta olmak üzere tarihe mal olmuş bütün şehirlerimiz insan merkezli olarak kurulmuştur. Her sokağı, caddesi, hatta her taşı insanı yansıtan bir anlayışla şekillenen şehirlerimiz, sahip olduğumuz zengin kültürün, derin fikriyatın ve bu noktada gerçekten özgün estetik anlayışın bir tezahürüdür. İnsanı tanımanın, anlamanın, iyi insan yetiştirmenin mekandan bağımsız şekilde tahayyül edilmeyeceğini bilen eller bu şehirleri yükseltmiştir. Bu sebeple Buhara, Semerkand, Tebriz, Kudüs, Medine, Bağdat, Şam, Kurtuba hülasaten medeniyetin tüm şehirlerinin dünyanın her tarafından alimleri, fazilet ve irfan sahibi insanları kendisine çekiyor. Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul'u fethettiğinde bu şehir 13.
Mehmet Han - 20.9.2019
Cumhurbaşkanı erdoğan : yaşanabilir şehirler, marka şehirler mutlaka kuracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Rektörlük binasında düzenlenen "2. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi"nde katıldı.  Erdoğan burada bir konuşma yaparak, "Tarihe baktığımızda kimi şehirlerin içinde eğlence için insanların katledildiği arenalarıyla öne çıktığını görüyoruz. Kimi şehirler 'cadı' suçlamasıyla insanların yakıldığı meydanlarıyla üne kavuşmuştur. Kimi şehirler ise yüz binlerce canın telef edilerek yükseltildiği devasa yapılarıyla tarihin sayfalarına kaydedilmiştir. Bizim medeniyetimiz ise 'önce insan' diyen bir tasavvurun eseri olarak inşa edilmişlerdir. Yahya Kemal'e göre bizim devlet kurma ve askerlik dışında dünya ortalamasının fevkinde olan üç büyük sanatımız vardır. Bunlar mimari, şiir ve musikidir. 'Hüner bir şehir bünyad etmektir/Reaya kalbin abad etmektir.' Fatih bu mısralarıyla aslında bizim şehirlerimizin kuruluş amacını da ifade ediyor. Devleti ve şehri yaşatmanın yolunun insanı yaşatmaktan geçtiğini ifade eden bir medeniyetten söz ediyoruz. Farabi buna 'Erdemli şehirler' diyor. Camileriyle, medreseleriyle, kütüphaneleriyle, şifahaneleriyle anılan şehirleri inşa ve imar eden bir ecdadın torunlarıyız biz, biz farklıyız. Bizim öyle dediğim gibi arenalar vesaire. Bunla ilgili olarak da bazı dostlara öyle dedim, 'Kapalı spor salonuna arena adını veriyorsunuz. Hiç düşünüyor muyuz bu ismi verirken?' ve bunların birçoğunun ismini böyle değiştirdik. Ne demek arena? Roma'yı biz arenalarıyla tanıyoruz, ama bizim ecdadımız bu tür şeyler inşa etmedi" dedi.  "DAHA PARİS'İN, LONDRA'NIN ESAMESİ DAHİ OKUNMAZKEN İSTANBUL HER ALANDA DÜNYANIN MERKEZİYDİ" Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul, Edirne, Bursa, Konya başta olmak üzere tarihe mal olmuş bütün şehirlerimiz insan merkezli olarak kurulmuştur. Her sokağı, caddesi, hatta her taşı insanı yansıtan bir anlayışla şekillenen şehirlerimiz, sahip olduğumuz zengin kültürün, derin fikriyatın ve bu noktada gerçekten özgün estetik anlayışın bir tezahürüdür. İnsanı tanımanın, anlamanın, iyi insan yetiştirmenin mekandan bağımsız şekilde tahayyül edilmeyeceğini bilen eller bu şehirleri yükseltmiştir. Bu sebeple Buhara, Semerkand, Tebriz, Kudüs, Medine, Bağdat, Şam, Kurtuba hülasaten medeniyetin tüm şehirlerinin dünyanın her tarafından alimleri, fazilet ve irfan sahibi insanları kendisine çekiyor. Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul'u fethettiğinde bu şehir 13.
Mehmet Han - 20.9.2019
"Sorumluluk üstlendiğimiz her yeri ümran kılma gayretinde olduk"
Bu sebeple Buhara, Semerkand, Tebriz, Kudüs, Medine, Bağdat, Şam, Kurtuba hülasaten medeniyetin tüm şehirlerinin dünyanın her tarafından alimleri, fazilet ve irfan sahibi insanları kendisine çektiğini vurgulayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul'u fethettiğinde bu şehir 13.
Mehmet Han - 19.9.2019
19 Eylül Gaziler Günü
Yaşadığı toprağı vatan kılmak için dünyada bu kadar bedel ödeyen başka hiçbir millet olmadığına vurgu yapan Yerlikaya, "Ata yurttan, son yurdumuz Anadolu'ya gelirken; yüreğimizde iman, elimizde kılıç vardı. Kılıcımızın keskinliğini, kalbimizin merhametiyle birleştirdik. Anadolu'nun kapılarını böyle açtık. Gönülleri böyle fethettik. Büyük mücadelemiz; Sultan Alparslan ile başladı. Anadolu, Osman Gazi Han ile otağımız oldu. Fatih Sultan Mehmet Han ile bir cihan imparatorluğunun sahibi olduk.
Mehmet Han - 18.9.2019
Kadirli'de ekonomi toplantısı yapıldı
Kadirli için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini belirten Arık, şöyle konuştu: "Birlik ve beraberlik içerisinde şehrimizi yaşanabilir şehir haline getirebiliriz. Tarımda, sanayide, turizmde önemli girişimleri yapabilecek ve ilçe ekonomisini daha ileri yerlere taşıyabilecek gücümüz bulunmaktadır. Bu da siyasi ve etnik ayrışmaları bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilebilir. Kadirlimizin ekonomik açıdan gelişimi için herkesi adım atmaya davet ediyoruz." Kadirli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Han Yüksel de oda olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Mehmet Han - 4.9.2019
Belediyeden lise öğrencilerine Bosna Hersek gezisi
Tahmazoğlu, şunları kaydetti: "Okullarında birinci, ikinci ve üçüncü olan lise öğrencilerine daha önce hep bilgisayar dağıtıyorduk. Ancak bu defa farklı bir uygulama yaptık. Daha önce okullarında başarılı olup dereceye giren 360 öğrenciyi umreye gönderdik. Bu defa öğrencilerimizi ecdat toprakları olan Bosna Hersek ziyaretiyle ödüllendirelim dedik. Bosna Hersek, Fatih Sultan Mehmet Han tarafından fethedilen ecdat toprakları.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Han Haberleri | Mehmet Han Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Mehmet Han haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Han kimdir, hayatı ve biyografisi. İstanbul'da emekli polislerden Elazığ'a yardım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:32:31. #1.14#
title