Mehmet Han Haberleri

Mehmet Han haber, Mehmet Han son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Han - 27.5.2020
Dünyaca ünlü tıp dergisi, Sabuncuoğlu Şerefeddin'i kapak yaptı
Clinical Microbiology and Infection isimli derginin mikrobiyoloji ve enfeksiyon hastalıkları alanında saygın bir dergi olduğunun altını çizen Polat, şunları kaydetti: "Biz bu durumdan dolayı gurur duyuyoruz. Impact faktörü (etki katsayısı) 6,45'tir. Muhtemelen derginin bilimsel kurulunda veya kapak resmini düzenleyen ekip içinde tıp tarihi konusunda birikimli bilim insanları var. Sabuncuoğlu, Fatih Sultan Mehmet Han zamanında Amasya'da görev yapmış, bir hekim, bir bilim insanı, bir araştırmacı.
Mehmet Han - 2.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 9
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Açıkta demirleyen tanker ve şilepler -Kıyıya vuran dev dalgalar -Limanda bekleyen feribotlar -Süleymanpaşa kıyılarında oluşan dalgalar -Kıyılardan genel görüntü -Yağmurda şemsiyeyle yürüyenler Haber-Kamera: Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,- =========== Kaza görüntüleri ortaya çıktı; sürücü olmadığını savunan şüpheli tutuklandı OSMANİYE'de, ışık ihlali sonucu meydana gelen, 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 3 kişinin de yaralandığı kaza anının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Kazada yaralanıp, tedavi sonrası gözaltına alınan C.K., ışık ihlali yapılan otomobili kendisinin kullanmadığını öne sürdü. Adliyeye sevk edilen C.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  Kaza, 23 Mart günü saat 23.30 sıralarında, Güney çevre yolu Dereobası köyü köprülü kavşağında meydana geldi. Karacalar Köprüsü yönünden Musa Şahin Bulvarı'na giden ve sürücüsü bilinmeyen 06 KIY 05 plakalı otomobil, ışık ihlali sonucu çevre yoluna çıkmak isteyen Orhan Korkmaz'ın kullandığı 80 ED 566 plakalı hafif ticari araca çarptı. Savrulan araçlar hurdaya dönerken, ihbar üzerine kaza yerine kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada, hafif ticari araçtaki sürücü Orhan Korkmaz ve yanındaki Mustafa Ok ile otomobilde bulunan Mehmet Han Çınkır yaşamını yitirdi.
Mehmet Han - 30.3.2020
Soytürk, Edirneli Fatih Sultan Mehmet'in doğumunun 588. yılını kutladı
Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Fatih Sultan Mehmet Han'ın doğumunun 588. yılını kutladı.
Mehmet Han - 23.2.2020
Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşuna doğru
Sultan Mehmet Han'ın fethiyle birlikte coğrafyanın önde gelen ticaret ve kültür merkezlerinden biri haline gelen kadim şehir Trabzon'un düşman işgalinden kurtarılışının 102.
Mehmet Han - 22.2.2020
Edirne'de Osmanlı Saray'ının kapısı bulundu
EDİRNE'de Osmanlı padişahı 2'nci Murad tarafından 1450 yılında yapımı başlanan ve oğlu Fatih Sultan Mehmet han tarafından tamamlanan Edirne Yeni Sarayı, (Saray-ı Cedide-i Amire) kazı çalışmalarında giriş kapısının temeline ulaşıldı.
Mehmet Han - 22.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ --------------------------------- Drone ile yukardan dere Dereden detay Beyaz akan dere görüntüleri Köylü ile röp Farklı açıdan detay Muhabir Ali Can Zeray'ın anonsu Derede inceleme yapanlar Haber-Kamera: Ali Can ZERAY - Olgay GÜLER - Resul ORUÇOĞLU / KIRKLARELİ, ========== Edirne'de Osmanlı Sarayı'nın kapısı bulundu EDİRNE'de Osmanlı padişahı  2'nci Murad tarafından 1450 yılında yapımı başlanan ve oğlu Fatih Sultan Mehmet han tarafından tamamlanan Edirne Yeni Sarayı, (Saray-ı Cedide-i Amire) kazı çalışmalarında giriş kapısının temeline ulaşıldı.
Mehmet Han - 22.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ --------------------------------- Drone ile yukardan dere Dereden detay Beyaz akan dere görüntüleri Köylü ile röp Farklı açıdan detay Muhabir Ali Can Zeray'ın anonsu Derede inceleme yapanlar Haber-Kamera: Ali Can ZERAY - Olgay GÜLER - Resul ORUÇOĞLU / KIRKLARELİ, ========== Edirne'de Osmanlı Sarayı'nın kapısı bulundu EDİRNE'de Osmanlı padişahı  2'nci Murad tarafından 1450 yılında yapımı başlanan ve oğlu Fatih Sultan Mehmet han tarafından tamamlanan Edirne Yeni Sarayı, (Saray-ı Cedide-i Amire) kazı çalışmalarında giriş kapısının temeline ulaşıldı.
Mehmet Han - 21.2.2020
Başkan Büyükakın, "Milletimize hizmet için varız"
"HÜNKAR ÇAYIRI PROJESİ" Şeyh Edebali Hazretlerinin, Osman Gâzi'yi ve onun şahsında da devlet sorumlularını istikâmetlendirecek olan hikmet dolu tavsiyeleriyle hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Büyükakın, cami cemaatinin talep ve önerilerini de dinledi. Halkımızla her fırsatta bire bir irtibat kurmaya çalıştıklarını da dile getiren Başkan Büyükakın, "İşte bugün bunlardan bir tanesi daha yapıyoruz. Gebze Belediye Başkanımız Zinnur Bey ile çok uyumlu çalışıyoruz. Hep birlikte sizlere hizmet ediyoruz. Bakınız birçok proje için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Hünkar Çayırı projemiz devam ediyor. İnşallah çok güzel bir eser ortaya çıkacak. Bir çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet Han'ın ruhunun yaşadığı bir alanı Gebze'ye ve kentimize kazandıracağız" ifadelerini sarf etti.
Mehmet Han - 18.2.2020
Antalya Valisi Karaloğlu'ndan otelcilere "Dedikodulara inanarak fiyatları indirmeyin" çağrısı...
Karaloğlu, Patara'nın Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde önemini yitirmediğini belirterek şunları söyledi: "Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet Han döneminde oğlu Şehzade Cem Sultan Rodoslularla görüşmeyi Patara'da yapıyor.
Mehmet Han - 3.2.2020
2. Murat Han'a Bursa'da anma
İstanbul'u fethederek yeni bir çağ başlatan Fatih Sultan Mehmet Han'ın babası ve Osmanlı padişahlarının altıncısı olan Sultan 2. Murat, vefatının 569. yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla Muradiye Külliyesi'ndeki kabri başında dualarla anıldı.
Mehmet Han - 11.1.2020
MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: "MHP Edirne'den milletvekili çıkaracaktır"
Teşkilatın çalışmalarına başladığını aktaran Tercan, şunları kaydetti: "MHP Edirne teşkilatlarımız, Edirne halkı için, Edirne'ye nefes aldırmak için harıl harıl çalışıyor, mücadele ediyor, her gün sahada olup, Edirne'nin hayrına olacak her ne varsa seve seve yerine getirmekten son derece mutlu. Milliyetçi, ülkücü hareketin mensupları ile sıkmadığımız el, uğramadığımız mahalle kalmayacak olup, var gücümüzle kazanmak için elimizi taşın altına değil, gövdemizi koyacağız. MHP teşkilatlarımız dürüstlüğü ile ilkeleri ile projeleri ile Edirne sevdası ve aşkı ile Fatih Sultan Mehmet Han ve Mustafa Kemal Atatürk ruhuyla 2023 yılında en az bir milletvekili kazanacak, MHP Edirne'den milletvekili çıkaracaktır.
Mehmet Han - 31.12.2019
Muhsin Yazıcıoğlu doğum gününde Kahramanmaraş'ta anıldı
Dernek Başkanı Fatih Sultan Mehmet Han Öksüz, yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun bu ülkede dürüstlük, vatanperverlik, dava adamlığı, samimiyet, ihlas ve iman denildiğinde akla gelen ilk isim olduğunu söyledi.
Mehmet Han - 20.12.2019
Fatih'in otağını kurduğu Hünkar Çayırı cazibe merkezi olacak
Hünkar Çayırı'nda, hayata geçirilecek projenin detayları hakkında bilgi alan Büyükakın, "İstanbul'daki Panorama 1453'e benzer bir yapıyı kentimize kazandıracağız. İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han'ın otağını canlandıran bir kısım da orada olacak.
Mehmet Han - 12.12.2019
Başkan Büyükgöz: Hünkar Çayırı'na Fatih'in manevi şahsına yakışır proje geliştireceğiz
GEBZE Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Fatih Sultan Mehmet'in vefat ettiği Hünkar Çayırı'na özel bir proje hazırlığında olduklarını söyledi.   Gebze'de, Fatih Sultan Mehmet'in sefere çıkmadan önce ordusunu topladığı, rahatsızlanması sonucu vefat ettiği 'Hünkar Çayırı' adı verilen alan Gebze Belediyesi'ne devredildi. Hünkar Çayırı'nda açıklamalarda bulunan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Hünkar Çayırı'nda, Fatih Sultan Mehmet'in manevi şahsına yakışır bir çalışma yapacaklarını belirterek, "Bundan sonraki süreçte bize yakışan şu olacak, burası çağ açıp, çağ kapatan İstanbul'un fethini gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet Han'ın vefat ettiği, seferlere çıktığı zaman ordusunu toparlayıp son kontrollerini yaptığı tarihteki adıyla Hünkar Çayırı veya Fatih'in Otağı alanı.
Mehmet Han - 12.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-20
Görüntü Dökümü: -Caddeye güvenlik şeridi çekilmesi -Bomba imha uzmanı -Poşetin kontrollü patlatılması -Poşetten çıkan toprak ve çöp -Trafikteki araçlar -Genel görüntüler Haber-Kamera: Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA,- =================== 14 katlı apartmanın terasından düşen hakim, öldü SİVAS'ta, ailesinin oturduğu 14 katlı apartmanın terasından düşen Bursa İdari Mahkemesi Üyesi Hakim Mustafa Nuri K. (27), hayatını kaybetti. Acı haberi alan Mustafa Nuri K.'nin yakınları, olay yerinde uzun süre gözyaşı döktü.  Olay, saat 14.00 sıralarında Şeyh Şamil Mahallesi Emirpaşa Caddesi'ndeki 14 katlı apartmanda meydana geldi. İzinli olarak geldiği Sivas'ta ailesinin oturduğu apartmanın terasına çıkan Bursa İdare Mahkemesi Üyesi hakim Mustafa Nur K., yaklaşık 30 metre yükseklikten bilinmeyen nedenle düştü. Mustafa Nuri K.'yi yerde hareketsiz kanlar içinde gören çevredekiler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık görevlilerince ambulansa alınan ağır yaralı Mustafa Nuri K., yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ekiplerin yaptığı incelemenin ardından Mustafa Nuri K.'nin cesedi otopsi yapılmak üzere Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Mustafa Nuri K.'nin yakınları olay yerinde gözyaşı dökerken, olayda intihar şüphesi araştırılıyor.  Görüntü Dökümü: -Olay yerinden görüntüler -Yakınlarının yaşadığı üzüntü -Binanın görüntüsü Haber-Kamera:  Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, ======================= Gebze Belediye Başkanı Büyükgöz: Fatih'in manevi şahsına yakışır bir proje geliştireceğiz GEBZE Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Fatih Sultan Mehmet'in vefat ettiği Hünkar Çayırı'nın belediyelerine devrinin sağlandığını ve proje hazırladıklarını belirterek, "Tüm bu hassasiyetleri gözeterek Fatih'in manevi şahsına da yakışır bir şekilde proje geliştirip hayata geçireceğizö dedi.   Gebze'de, Fatih Sultan Mehmet'in sefere çıkmadan önce ordularının toplandığı, rahatsızlanması sonucu vefat ettiği 'Hünkar Çayırı' adı verilen alan Gebze Belediyesi'ne devredildi. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz bugün Hünkar Çayırı'nda açıklamalarda bulundu. Zinnur Büyükgöz, Hünkar Çayırı'nda, Fatih Sultan Mehmet'in manevi şahsına yakışır bir çalışma yapacaklarını belirterek, "Bundan sonraki süreçte bize yakışan şu olacak, burası çağ açıp, çağ kapatan İstanbul'un fethini gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet Han'ın vefat ettiği, seferlere çıktığı zaman ordusunu toparlayıp son kontrollerini yaptığı tarihteki adıyla Hünkar Çayırı veya Fatih'in Otağı alanı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Han Haberleri | Mehmet Han Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Mehmet Han haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Han kimdir, hayatı ve biyografisi. Fatih Erbakan'dan İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümü mesajı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 21:57:30. #1.15#
title