Mehmet Han Haberleri

Mehmet Han haber, Mehmet Han son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Han - 15.7.2020
Erdoğan:  Biz aslına rücu ediyoruz, bir yanlışı biz düzeltiyoruz
'AYASOFYA ASIRLAR BOYUNCA GÜZELLEŞTİRİLDİ' Konuşmasında Ayasofya kararıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya'nın kiliseden değil, müzeden camiye dönüştürüldüğünün bir kez daha altını çizdi. Bu kutsal mabedi 1453 yılında harap bir vaziyette teslim alıp camiye Fatih Sultan Mehmet Han ve ardından gelen padişahların dönüştürdüğünü söyleyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Yapılan ilaveler ve tadilatlarla asırlar boyunca Ayasofya geliştirilmiş, büyütülmüş, güzelleştirilmiştir.
Mehmet Han - 14.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ayasofya'nın kiliseden değil müzeden camiye dönüştürüldü"
Meseleye tarihi açıdan bakıldığında Fatih Sultan Mehmet Han'ın İstanbul'u fethettiğinde hemen Ayasofya'yı imara başladığını ifade eden Erdoğan, buna karşılık ondan yaklaşık 250 yıl önce İstanbul'u işgal eden haçlı ordusunun Ayasofya'yı vahşice yağmaladığına hatırlattı.
Mehmet Han - 14.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ayasofya'nın kiliseden değil müzeden camiye dönüştürüldü"
Meseleye tarihi açıdan bakıldığında Fatih Sultan Mehmet Han'ın İstanbul'u fethettiğinde hemen Ayasofya'yı imara başladığını ifade eden Erdoğan, buna karşılık ondan yaklaşık 250 yıl önce İstanbul'u işgal eden haçlı ordusunun Ayasofya'yı vahşice yağmaladığına hatırlattı.
Mehmet Han - 14.7.2020
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya gibi kutsal bir mabedi 1453 yılında harap bir vaziyette teslim alıp camiye dönüştüren Fatih Sultan Mehmet Han ve ardından gelen padişahlar olduğunu vurgulayarak, yapılan ilaveler ve tadilatlarla asırlar boyunca Ayasofya'nın geliştirildiğini, büyütüldüğünü ve güzelleştirildiğini ifade etti.
Mehmet Han - 14.7.2020
Hatay'da, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması nedeniyle lokma tatlısı dağıtıldı
Fatih Sultan Mehmet Han'ın "kılıç hakkı" gereği Ayasofya'yı cami olarak hizmete sunduğunu vurgulayan Yeloğlu, Ayasofya'nın açılmasıyla zincirlerin kırıldığını aktardı.
Mehmet Han - 14.7.2020
CHP'li Öztrak 15 Temmuz gecesi tüm milletvekilleri meclisin hukukuna sahip çıktı
CHP'li Öztrak: 15 Temmuz gecesi tüm milletvekilleri meclisin hukukuna sahip çıktı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bu hafta, milletin canıyla sınava çekildiği bir başka acı olayın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü. O gece CHP'lisi, AK Partilisi, MHP'lisi, HDP'lisi tüm milletvekilleri meclisin ve milletin hukukuna sahip çıktı" dedi. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantı sırasında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı düzenledi. Öztrak, konuşmasının başında 2 gün sonra 15 Temmuz'un 4'üncü yıl dönümü olduğunu anımsatarak, "Bu hafta, milletin canıyla sınava çekildiği bir başka acı olayın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü. O gece CHP'lisi, AK Partilisi, MHP'lisi, HDP'lisi tüm milletvekilleri meclisin ve milletin hukukuna sahip çıktı. Asil milletimiz, ordumuzun vatanperver subayları ve kahraman emniyet teşkilatımız, hain kalkışmaya canıyla direndi. 251 yurttaşımız şehit oldu. 2 bin 196 yurttaşımız ise yaralanarak gazi oldu" dedi. 'İKİ ATAMIZLA DA GURUR DUYUYORUZ' Öztrak, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına ilişkin, "Biz kendilerine açıkça söyledik, 'Ayasofya'yı cami mi yapmak istiyorsunuz' yetki sizde. Mertçe, delikanlıca çıkın. Öyle Danıştay kararını falan beklemeyin. Çıkarın bir kararname, olsun bitsin. Yaptılar mı? Yapamadılar. Bir yandan, '1934'te yürürlüğe konulan bakanlar kurulu kararı iptal edilmesin' diye Danıştay'a savunma verirken, diğer yandan da, 'Ayasofya dik duruşumuz sayesinde ibadete açıldı' diye caka sattılar. Ama bunun kadar önemli olan bir başka husus da, yetkinizi kullanmayıp, kendi atadığınız hakimlerin arkasına saklanarak, bedelini milletimizin ödeyeceği bir hukuki garabete neden olmanızdır. Bu kararlar; yıkılmış Osmanlı'nın hukukuna dayanarak, Cumhuriyetin hukuku yok sayıldı. Yarın bir gün yok olmuş bu hukuka ve yok olup gitmiş padişah iradesine göre birileri hak iddia ederse, Osmanlı dönemindeki malını, mülkünü talep ederse ne olacak? Ayasofya 567 yıldır bizimdir ve İstanbul'un iki büyük 'Fatih'i vardır. Biri Fatih Sultan Mehmet Han diğeri ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
Mehmet Han - 13.7.2020
Son dakika haberleri: CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Yarın bir gün yok olmuş bu hukuka ve yok olup gitmiş padişah iradesine göre birileri daha hak iddia ederse Osmanlı dönemindeki malını, mülkünü talep ederse ne olacak? Son aldığınız, Vakıfbank hisselerini Hazineye devreden kararınızı bu işin neresine koyacağız? Bunu Vakıflar Genel Müdürlüğüne iade edecek misiniz? Bu memlekette aklı başında tek bir hukukçu kalmadı mı? Tek bir işinizi de doğru düzgün yapın." "Ayasofya 567 yıldır bizimdir." diyen Öztrak, İstanbul'un iki büyük fatihi bulunduğunu, birinin Fatih Sultan Mehmet Han diğerinin ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.
Mehmet Han - 13.7.2020
CHP'li Öztrak: 15 Temmuz gecesi tüm milletvekilleri meclisin hukukuna sahip çıktı
'İKİ ATAMIZLA DA GURUR DUYUYORUZ' Öztrak, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına ilişkin, "Biz kendilerine açıkça söyledik, 'Ayasofya'yı cami mi yapmak istiyorsunuz' yetki sizde. Mertçe, delikanlıca çıkın. Öyle Danıştay kararını falan beklemeyin. Çıkarın bir kararname, olsun bitsin. Yaptılar mı? Yapamadılar. Bir yandan, '1934'te yürürlüğe konulan bakanlar kurulu kararı iptal edilmesin' diye Danıştay'a savunma verirken, diğer yandan da, 'Ayasofya dik duruşumuz sayesinde ibadete açıldı' diye caka sattılar. Ama bunun kadar önemli olan bir başka husus da, yetkinizi kullanmayıp, kendi atadığınız hakimlerin arkasına saklanarak, bedelini milletimizin ödeyeceği  bir hukuki garabete neden olmanızdır. Bu kararlar; yıkılmış Osmanlı'nın hukukuna dayanarak, Cumhuriyetin hukuku yok sayıldı. Yarın bir gün yok olmuş bu hukuka ve yok olup gitmiş padişah iradesine göre birileri hak iddia ederse, Osmanlı dönemindeki malını, mülkünü talep ederse ne olacak? Ayasofya 567 yıldır bizimdir ve İstanbul'un iki büyük 'Fatih'i vardır. Biri Fatih Sultan Mehmet Han diğeri ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
Mehmet Han - 13.7.2020
AK Parti Kırşehir Gençlik Kolları üyeleri "Ayasofya" için şükür namazı kıldı
Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesinde belirttiği şekilde, Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden cami olarak hizmet vermeye başladığını aktaran Akkuş, şunları kaydetti: "Tüm camilerimiz gibi Ayasofya'nın kapıları da yerli ve yabancı herkese sonuna kadar açık olacak.
Mehmet Han - 12.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kriter dergisine gündemi değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı: "Burası, Fatih Sultan Mehmet Han'ın İstanbul'u fethettiğinde ilk cuma namazını kıldığı ve fethin sembolü olarak camiye dönüştürdüğü bir mekandır.
Mehmet Han - 12.7.2020
Ayasofya'nın ibadete açılması kararı
Kayalı, "Türk Milleti 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine artık Fatih Sultan Mehmet Han'ın bedduasının ağırlığı ile değil, hayır duasının verdiği manevi güç ile gidecektir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Han Haberleri | Mehmet Han Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Mehmet Han haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Han kimdir, hayatı ve biyografisi. İHA'nın 15 Temmuz fotoğraf sergisi Bucak'ta açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 00:32:25. #1.15#
title