Mehmet Han Haberleri

Mehmet Han haber, Mehmet Han son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Han - 21.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reform, icraat ve değişim temelli anlayışla yolumuza devam edeceğiz (1)
'TÜM KARARLARDA MİLLİ EGEMENLİK HAKLARINI KULLANMAKTADIR' Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gelişmelerden koronavirüs salgınına kadar pek çok alanda bunun somut neticelerini gördüklerini söylerken konuşmasını şöyle sürdürdü: "Eksiklerimiz yok mu? Elbette var. Aksaklıklar yaşanmıyor mu? Elbette yaşanıyor. Yine yeni sistemin verdiği imkanlar sayesinde, eksikleri hızla tamamlıyor, aksaklıkları süratle düzeltebiliyoruz. Her değişim gibi, bunun da oturması vakit alacaktır. Yönetim sistemimizi değiştirirken, iç ve dış siyasetten, tarihi ve sosyal düzeltmelere kadar, pek çok alanda değişimin sancılarının yaşanması kaçınılmazdır. Alışkanlıkları değiştirmenin kolay olmadığını biliyoruz. En başta kendimiz bu zorluğu yaşıyoruz. Ama adım adım hedeflerimize doğru ilerlerken, bunların da üstesinden geliyoruz. Hayatımızın hiçbir döneminde milletimize rağmen iş yapmayı, hele hele millete karşı durmayı aklımızdan bile geçirmedik. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' ilkesini, sadece lafzıyla değil, özüyle her çalışmamızın merkezine yerleştirdik. 'Sultanü'l Berreyn' ve 'Sultanü'l Bahreyn', yani iki kıtanın ve iki denizin hakanı Fatih Sultan Mehmet Han'ın vasiyetine uygun şekilde, 'hünerin ülkeyi imar ederek milletin kalbini kazanmak' olduğunu hiç aklımızdan çıkarmadık.
Mehmet Han - 21.7.2020
Edirne esnafı Ayasofya'da 1,5 ton helva dağıtmak istiyor
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ile şekerlemeci Arif Meriç, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması dolayısıyla Selimiye Camisi yakınındaki Fatih Sultan Mehmet Han heykeli önünde vatandaşlara deva-i misk helvası ikram etti.
Mehmet Han - 21.7.2020
Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi 2 Yıllık Değerlendirme Toplantısı: (1)
Erdoğan, hayatın hiçbir döneminde millete rağmen iş yapmayı, millete karşı durmayı akıllarından bile geçirmediklerini belirterek, şunları kaydetti: "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesini, sadece lafzıyla değil özüyle her çalışmamızın merkezine yerleştirdik. Sultanü'l Berreyn ve Sultanü'l Bahreyn, yani iki kıtanın ve iki denizin hakanı Fatih Sultan Mehmet Han'ın vasiyetine uygun şekilde, 'hünerin ülkeyi imar ederek milletin kalbini kazanmak' olduğunu hiç aklımızdan çıkarmadık.
Mehmet Han - 20.7.2020
AK Parti İl Gençlik Kolları teşkilatı, Ayasofya için namaz kılıp şükür duası etti
AK Parti Konya İl Gençlik Kolları teşkilatı, Ayasofya'nın cami olarak açılmasının ardından Selçuklu Camisi'nde namaz kıldı ve şükür duası etti. İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sercan Çelik'in de katılımıyla yaptığı basın açıklamasında, "Danıştay başkanlığının aldığı iptal kararıyla birlikte Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın vakur duruşu sayesinde milletimizin ve ümmeti Muhammed'in sembolü haline gelmiş olan Ayasofya Camii'nin 86 yıllık esaretten kurtulduğunu ve Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesine uygun bir şekilde, yeniden cami olarak hizmet vermeye başlayacağının müjdesini aldık.
Mehmet Han - 20.7.2020
Kontrolden çıkan araç kaza yaptı: 3 ölü 1 ağır yaralı
Kontrolden çıkan araç kaza yaptı: 3 ölü 1 ağır yaralı BURSA - Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen kazada, elektrik direğine çarpan araçta bulunan 3 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise ağır yaralandı. Kaza, Yeniceköy Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Han Bulvarı'nda meydana geldi.
Mehmet Han - 19.7.2020
KONYA Çocuklar sera kültürünü yaşayarak öğreniyor
Kreşte eğitim gören öğrencilerden Fatma Gökçe de, "Bugün buraya geldik. Çiçekleri kontrol ettik. Bir de saksıları içeriye taşıdık. Çiçekleri ekelim diye çapa yaptık. Makasla kurumuş gülleri temizledik. Ormana gittik, tenise gittik, futbol oynadık. Daha sonra bakımını yaptığımız çiçekleri koklayacağız dedi. Minik öğrencilerden Mehmet Han ise, 'Buradaki abilere ve ablalara iyilik yaptım.
Mehmet Han - 18.7.2020
İslam dünyasından Türkiye'ye 'Ayasofya' tebriği
'MÜSLÜMANLARIN GÖĞSÜNDE BİR YARAYDI' Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi adına tebrik mektubu gönderen Litvanya Müftüsü Aleksandras Beganskas ise, Ayasofya Camisi'nin İslam alemi açısından önemini ve Fatih Sultan Mehmet Han tarafından tüm İslam alemine vakfedilmiş bir mabed olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: "Bu kutlu mabedin 1934 yılından beri zincire vurulmuş olması bütün Müslümanların göğsünde bir yaraydı.
Mehmet Han - 18.7.2020
İslam dünyasından Türkiye'ye "Ayasofya" tebriği
Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi adına tebrik mektubu gönderen Litvanya Müftüsü Aleksandras Beganskas ise Ayasofya Camisi'nin İslam alemi açısından önemini ve Fatih Sultan Mehmet Han tarafından tüm İslam alemine vakfedilmiş bir mabed olduğunu hatırlatarak, "Biz inanıyoruz ki tevhidin sembolü olan bu mübarek cami Diyanet İşleri Başkanlığımız uhdesinde din, dil, ırk ve mezhep gözetmeksizin tüm insanlığı kucaklayacaktır.
Mehmet Han - 18.7.2020
Son dakika haberleri: İslam dünyasından Türkiye'ye, Ayasofya Camii tebriği
Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi adına tebrik mektubu gönderen Litvanya Müftüsü Aleksandras Beganskas ise, Ayasofya Camii'nin İslam alemi açısından önemini ve Fatih Sultan Mehmet Han tarafından tüm İslam alemine vakfedilmiş bir mabed olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: "Bu kutlu mabedin 1934 yılından beri zincire vurulmuş olması bütün Müslümanların göğsünde bir yaraydı.
Mehmet Han - 17.7.2020
Balıkesir'de Ayasofya'nın ibadete açılması dolayısıyla lokma dağıtıldı
Başaran, "Artık Ayasofya Cami bir müze değil, Müslümanların mabedidir. Sultan Mehmet Han'ın vasiyeti yerine getirilmiştir.
Mehmet Han - 16.7.2020
Antalya'da, Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasından dolayı dua edildi
Danıştay başkanlığının aldığı iptal kararıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu sayesinde Ayasofya Camisi'nin 86 yıllık esaretten kurtulduğunu, Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesine uygun şekilde yeniden cami olarak hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.
Mehmet Han - 15.7.2020
Fatih Sultan Mehmet'in eğitim gördüğü medrese müze oluyor
EDİRNE'de, kısa süre önce restorasyonu tamamlanan ve Fatih Sultan Mehmet'in de eğitim gördüğü medrese olarak bilinen 'Saatli Medrese' için, Edirne Valiliği ile İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi arasında müze olması konusunda protokol imzalandı. Fatih Sultan Mehmet Müzesi olarak faaliyet verecek tarihi yapının en kısa sürede açılması için çalışmaların başlayacağını söyleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp, "Fatih Sultan Mehmet Han, bizim tarihimiz açısından çok önemli bir şahsiyettir.
Mehmet Han - 15.7.2020
Fatih'in eğitim aldığı Saatli Medrese müze olacak
İstanbul'u fetheden Edirneli Fatih Sultan Mehmet Han'ın müzesini Edirne'de yapmayı hayal ettiklerini belirten Canalp, "İstanbul'da kendisinin kurmuş olduğu vakfın devamı mahiyetindeki bir üniversiteyle iş birliği halinde bu müzeyi kurmuş olmamız, Edirne ile İstanbul arasındaki tarihten kaynaklanan bağı tekrar canlandırma anlamına geliyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Mehmet Han Haberleri | Mehmet Han Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Mehmet Han haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Han kimdir, hayatı ve biyografisi. Ayasofya-i Kebir Camii'nin ibadete açılması dolayısıyla vatandaşlara ikram.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 08:45:25. #1.14#
title