Mehmet Han Haberleri

Mehmet Han haber, Mehmet Han son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Han - 13.7.2020
AK Parti Kırşehir Gençlik Kolları üyeleri "Ayasofya" için şükür namazı kıldı
Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesinde belirttiği şekilde, Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden cami olarak hizmet vermeye başladığını aktaran Akkuş, şunları kaydetti: "Tüm camilerimiz gibi Ayasofya'nın kapıları da yerli ve yabancı herkese sonuna kadar açık olacak.
Mehmet Han - 12.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kriter dergisine gündemi değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılmasına ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı: "Burası, Fatih Sultan Mehmet Han'ın İstanbul'u fethettiğinde ilk cuma namazını kıldığı ve fethin sembolü olarak camiye dönüştürdüğü bir mekandır.
Mehmet Han - 12.7.2020
Ayasofya'nın ibadete açılması kararı
Kayalı, "Türk Milleti 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine artık Fatih Sultan Mehmet Han'ın bedduasının ağırlığı ile değil, hayır duasının verdiği manevi güç ile gidecektir.
Mehmet Han - 12.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya açıklaması
Gazze'deki insanlık dışı abluka ile Kudüs'ün tarihi ve hukuki statüsüne yönelik saldırılar da devam ediyor. 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan egemen, bitişik ve bağımsız bir Filistin Devleti'nin kurulması bizim politikamızın ana eksenidir. Bunun dışındaki herhangi bir barış planının adil olma, kabul edilme ve uygulanma şansı yoktur" yanıtını verirken, "Müslümanların genel olarak nasıl bakması gerekiyor bu konuya?" sorusuna karşılık ise şunları söyledi: "Kudüs üç semavi dinin mukaddes mekanıdır. Mescid-i Aksa ise biz Müslümanların ilk kıblesidir. Mescidi Aksa'nın izzetini korumak, buraya el uzatılmasına mani olmak Müslümanların ortak görevidir. Bütün İslam aleminin bu gerçeği anlaması ve buna uygun davranması gerekiyor. Şunu da ilave edeyim; bizim Musevilere karşı herhangi bir önyargımız veya husumetimiz de yoktur. İsrail halkıyla da bir sorunumuz bulunmuyor. Bizim karşı olduğumuz İsrail hükümetinin işgalci ve hukuk tanımaz politikalarıdır." Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması konusunu da değerlendiren Erdoğan, "Burası, Fatih Sultan Mehmet Han'ın İstanbul'u fethettiğinde ilk cuma namazını kıldığı ve fethin sembolü olarak camiye dönüştürdüğü bir mekandır.
Mehmet Han - 11.7.2020
İSTANBUL-ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM, "MAHALLE KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITAN YAŞAM ALANI İNŞA EDİYORUZ"
"İSTANBUL'UN KALBİ OLAN AYASOFYA CAMİİ İÇİN, ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM" Ayasofya'nın cami olarak yeniden açılmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Danıştay kararıyla tekrar cami olarak hizmet verecek olan tarihi Ayasofya Camii'mizin; ülkemiz, milletimiz, İslam ümmeti ve bilhassa insanlık alemi için hayırlar getirmesini diliyorum. Yüzlerce yıl boyunca yeryüzünde adalet ve barışın temsilcisi olan aziz ceddimizin, Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerinin bu güzel emanetinin, bu yeni müjde ve başlangıcın; tüm insanlık için barışa, huzura, refaha vesile olmasını diliyorum.
Mehmet Han - 11.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına canlı bağlantıyla katıldı...
Dün Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması vesilesiyle rahmetle yad edilen Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesine nakşettiği "Hüner bir şehir bünyad etmektir, reaya kalbin abad eylemektir.
Mehmet Han - 11.7.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Zeytinburnu'nda temel atma törenine katıldı Açıklaması
Kurum, törende yaptığı konuşmada, Ayasofya Camisi'nin Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilerek ibadete açılması kararına ilişkin şunları söyledi: "Dün Danıştay kararıyla alınan tekrar cami olarak hizmet verecek olan tarihi Ayasofya Camimizin ülkemiz, milletimiz, İslam ümmeti ve bilhassa insanlık alemi için hayırlar getirmesini diliyorum. Yüzlerce yıl boyunca yeryüzünde adalet ve barışın temsilcisi olan aziz ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin bu güzel emanetinin, bu yeni müjde ve başlangıcın, tüm insanlık için barışa, huzura, refaha vesile olmasını diliyorum.
Mehmet Han - 11.7.2020
Bursa'da "Ayasofya" için şükür duası edildi
Konuyla ilgili değerlendirmelerine yer verilen AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse, fethin ve milletin bu coğrafyadaki hakimiyetinin sembolü Ayasofya'nın, 86 yıl sonra yeniden, Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesinde belirttiği şekilde cami olarak hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.
Mehmet Han - 11.7.2020
Son dakika haberi | AK Parti İl Başkanı Hasan Angı: "Ayasofya'nın zincirleri kırıldı"
AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Ayasofya'nın tekrar ibadete açılmasının Türkiye milletinin 86 yıllık hayali olduğunu belirterek, "Bir nesil 'Zincirler kırılacak, Ayasofya açılacak' sloganları ile Ayasofya'nın Fatih Sultan Mehmet Han'ın bize emanet ettiği şekilde cami olarak kullanıldığı günlerin hayali ile büyüdü.
Mehmet Han - 11.7.2020
Son dakika... AK Parti Konya İl Başkanı Angı'dan "Ayasofya" açıklaması
Kararla ilgili açıklama yapan Angı, şu değerlendirmede bulundu: "Bir nesil 'Zincirler kırılacak, Ayasofya açılacak' sloganları ile Ayasofya'nın Fatih Sultan Mehmet Han'ın bize emanet ettiği şekilde cami olarak kullanıldığı günlerin hayali ile büyüdü.
Mehmet Han - 11.7.2020
Son Dakika: Kıbrıs Vakıflar İdaresi: "Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması olumlu bir karardır"
Kıbrıs Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti yargı ve yürütme organlarının aldığı kararın, Ayasofya'nın, 86 yıl sonra Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesindeki şekli üzerine tekrar cami olarak hizmete başlamasına olanak sağladığı belirtildi.
Mehmet Han - 11.7.2020
Son dakika haberleri! Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil'den Ayasofya mesajı Açıklaması
Ayasofya'nın Danıştayın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı doğrultusundan yeniden ibadete açılmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Pakdil, şu ifadeleri kullandı: "Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfettiği Ayasofya'nın tekrar cami olarak ibadete açılması milletimizin onlarca yıllık bir özlemini gidermiştir.
Mehmet Han - 11.7.2020
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay'ın Ayasofya kararı sonrasında mesajı
Ayasofya'nın, yeniden ibadete açılmasının mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Altay, şunları kaydetti: "Bu tarihi ana şahitlik etmekten dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Danıştay, Ayasofya'yı müze yapan 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmiş, Cumhurbaşkanımızın kararı ile de Ayasofya'nın Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına karar verilmiştir. Böylece İstanbul'un fatihi Sultan Mehmet Han'ın vasiyeti yerine gelmiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Han Haberleri | Mehmet Han Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Mehmet Han haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Han kimdir, hayatı ve biyografisi. Bingöl'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 03:03:51. #1.14#
title