Mehmet Han Haberleri

Mehmet Han haber, Mehmet Han son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Han - 19.7.2020
KONYA Çocuklar sera kültürünü yaşayarak öğreniyor
Kreşte eğitim gören öğrencilerden Fatma Gökçe de, "Bugün buraya geldik. Çiçekleri kontrol ettik. Bir de saksıları içeriye taşıdık. Çiçekleri ekelim diye çapa yaptık. Makasla kurumuş gülleri temizledik. Ormana gittik, tenise gittik, futbol oynadık. Daha sonra bakımını yaptığımız çiçekleri koklayacağız dedi. Minik öğrencilerden Mehmet Han ise, 'Buradaki abilere ve ablalara iyilik yaptım.
Mehmet Han - 18.7.2020
İslam dünyasından Türkiye'ye 'Ayasofya' tebriği
'MÜSLÜMANLARIN GÖĞSÜNDE BİR YARAYDI' Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi adına tebrik mektubu gönderen Litvanya Müftüsü Aleksandras Beganskas ise, Ayasofya Camisi'nin İslam alemi açısından önemini ve Fatih Sultan Mehmet Han tarafından tüm İslam alemine vakfedilmiş bir mabed olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: "Bu kutlu mabedin 1934 yılından beri zincire vurulmuş olması bütün Müslümanların göğsünde bir yaraydı.
Mehmet Han - 18.7.2020
İslam dünyasından Türkiye'ye "Ayasofya" tebriği
Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi adına tebrik mektubu gönderen Litvanya Müftüsü Aleksandras Beganskas ise Ayasofya Camisi'nin İslam alemi açısından önemini ve Fatih Sultan Mehmet Han tarafından tüm İslam alemine vakfedilmiş bir mabed olduğunu hatırlatarak, "Biz inanıyoruz ki tevhidin sembolü olan bu mübarek cami Diyanet İşleri Başkanlığımız uhdesinde din, dil, ırk ve mezhep gözetmeksizin tüm insanlığı kucaklayacaktır.
Mehmet Han - 18.7.2020
Son dakika haberleri: İslam dünyasından Türkiye'ye, Ayasofya Camii tebriği
Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi Litvanya Müslüman Dini Dernekler Meclisi adına tebrik mektubu gönderen Litvanya Müftüsü Aleksandras Beganskas ise, Ayasofya Camii'nin İslam alemi açısından önemini ve Fatih Sultan Mehmet Han tarafından tüm İslam alemine vakfedilmiş bir mabed olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: "Bu kutlu mabedin 1934 yılından beri zincire vurulmuş olması bütün Müslümanların göğsünde bir yaraydı.
Mehmet Han - 17.7.2020
Balıkesir'de Ayasofya'nın ibadete açılması dolayısıyla lokma dağıtıldı
Başaran, "Artık Ayasofya Cami bir müze değil, Müslümanların mabedidir. Sultan Mehmet Han'ın vasiyeti yerine getirilmiştir.
Mehmet Han - 16.7.2020
Antalya'da, Ayasofya Camisi'nin ibadete açılmasından dolayı dua edildi
Danıştay başkanlığının aldığı iptal kararıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu sayesinde Ayasofya Camisi'nin 86 yıllık esaretten kurtulduğunu, Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesine uygun şekilde yeniden cami olarak hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.
Mehmet Han - 14.7.2020
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya gibi kutsal bir mabedi 1453 yılında harap bir vaziyette teslim alıp camiye dönüştüren Fatih Sultan Mehmet Han ve ardından gelen padişahlar olduğunu vurgulayarak, yapılan ilaveler ve tadilatlarla asırlar boyunca Ayasofya'nın geliştirildiğini, büyütüldüğünü ve güzelleştirildiğini ifade etti.
Mehmet Han - 14.7.2020
CHP'li Öztrak 15 Temmuz gecesi tüm milletvekilleri meclisin hukukuna sahip çıktı
CHP'li Öztrak: 15 Temmuz gecesi tüm milletvekilleri meclisin hukukuna sahip çıktı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bu hafta, milletin canıyla sınava çekildiği bir başka acı olayın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü. O gece CHP'lisi, AK Partilisi, MHP'lisi, HDP'lisi tüm milletvekilleri meclisin ve milletin hukukuna sahip çıktı" dedi. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantı sırasında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı düzenledi. Öztrak, konuşmasının başında 2 gün sonra 15 Temmuz'un 4'üncü yıl dönümü olduğunu anımsatarak, "Bu hafta, milletin canıyla sınava çekildiği bir başka acı olayın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü. O gece CHP'lisi, AK Partilisi, MHP'lisi, HDP'lisi tüm milletvekilleri meclisin ve milletin hukukuna sahip çıktı. Asil milletimiz, ordumuzun vatanperver subayları ve kahraman emniyet teşkilatımız, hain kalkışmaya canıyla direndi. 251 yurttaşımız şehit oldu. 2 bin 196 yurttaşımız ise yaralanarak gazi oldu" dedi. 'İKİ ATAMIZLA DA GURUR DUYUYORUZ' Öztrak, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına ilişkin, "Biz kendilerine açıkça söyledik, 'Ayasofya'yı cami mi yapmak istiyorsunuz' yetki sizde. Mertçe, delikanlıca çıkın. Öyle Danıştay kararını falan beklemeyin. Çıkarın bir kararname, olsun bitsin. Yaptılar mı? Yapamadılar. Bir yandan, '1934'te yürürlüğe konulan bakanlar kurulu kararı iptal edilmesin' diye Danıştay'a savunma verirken, diğer yandan da, 'Ayasofya dik duruşumuz sayesinde ibadete açıldı' diye caka sattılar. Ama bunun kadar önemli olan bir başka husus da, yetkinizi kullanmayıp, kendi atadığınız hakimlerin arkasına saklanarak, bedelini milletimizin ödeyeceği bir hukuki garabete neden olmanızdır. Bu kararlar; yıkılmış Osmanlı'nın hukukuna dayanarak, Cumhuriyetin hukuku yok sayıldı. Yarın bir gün yok olmuş bu hukuka ve yok olup gitmiş padişah iradesine göre birileri hak iddia ederse, Osmanlı dönemindeki malını, mülkünü talep ederse ne olacak? Ayasofya 567 yıldır bizimdir ve İstanbul'un iki büyük 'Fatih'i vardır. Biri Fatih Sultan Mehmet Han diğeri ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
Mehmet Han - 13.7.2020
Son dakika haberleri: CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Yarın bir gün yok olmuş bu hukuka ve yok olup gitmiş padişah iradesine göre birileri daha hak iddia ederse Osmanlı dönemindeki malını, mülkünü talep ederse ne olacak? Son aldığınız, Vakıfbank hisselerini Hazineye devreden kararınızı bu işin neresine koyacağız? Bunu Vakıflar Genel Müdürlüğüne iade edecek misiniz? Bu memlekette aklı başında tek bir hukukçu kalmadı mı? Tek bir işinizi de doğru düzgün yapın." "Ayasofya 567 yıldır bizimdir." diyen Öztrak, İstanbul'un iki büyük fatihi bulunduğunu, birinin Fatih Sultan Mehmet Han diğerinin ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.
Mehmet Han - 13.7.2020
AK Parti Kırşehir Gençlik Kolları üyeleri "Ayasofya" için şükür namazı kıldı
Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesinde belirttiği şekilde, Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden cami olarak hizmet vermeye başladığını aktaran Akkuş, şunları kaydetti: "Tüm camilerimiz gibi Ayasofya'nın kapıları da yerli ve yabancı herkese sonuna kadar açık olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Han Haberleri | Mehmet Han Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Mehmet Han haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Han kimdir, hayatı ve biyografisi. Son Dakika: Ayasofya Camii'nde 86 yıl sonra ilk namaz kılındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 15:23:12. #1.14#
title