MEHMET HAKAN ATİLLA HABERLERİ

Mehmet Hakan Atilla Haberleri

Mehmet Hakan Atilla haber, Mehmet Hakan Atilla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Hakan Atilla - 15.10.2020
Borsa İstanbul'da kapanış gongu "5. İstanbul Tasarım Bienali" için çaldı
Bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali'ne "yüksek katkıda bulunan kuruluş" olarak destek veren Borsa İstanbul'da kapanış gongu bienal için çaldı. Borsa İstanbul'un açıklamasına göre, 5. İstanbul Tasarım Bienali'nin açılışı ve Borsa İstanbul'un bienale desteği için düzenlenen gong törenine, Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak ve İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova katıldı.
Mehmet Hakan Atilla - 22.9.2020
İstanbul Modern perşembe ve salı günleri ücretsiz ziyaret edilebilecek
İstanbul Modern, Beyoğlu'ndaki geçici mekanının kapılarını, perşembe günleri herkese, salı günleri ise gençlere ücretsiz açacak.
Mehmet Hakan Atilla - 19.9.2020
Ahilik Hizmet Ödülü bu yıl Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'a verildi
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Ahilik Hizmet Ödülünü aldı.
Mehmet Hakan Atilla - 18.9.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 33. Ahilik Haftası kapanış törenine katıldı Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyadaki ülkelerin farklı türden sorunlarla uğraşırken Türkiye'nin, hem sorunların üstesinden gelmede iyi bir sınav verdiğini hem de savunmasından dış politikasına, sağlıktan ekonomiye kadar tüm kritik alanlarda ayrışarak ön plana çıktığını söyledi.
Mehmet Hakan Atilla - 4.9.2020
TSPB'nin yeni Başkanı Tevfik Eraslan oldu
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin (TSPB) yeni Yönetim Kurulu'nun Genel Kurul sonrası gerçekleştirdiği ilk toplantısında TSPB Başkanlığına Tevfik Eraslan seçildi.
Mehmet Hakan Atilla - 3.9.2020
TSPB Olağan Genel Kurulu ve Sermaye Piyasaları Altın Boğa Ödül töreni
Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan, Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla ve sektör temsilcileri katıldı.
Mehmet Hakan Atilla - 14.8.2020
Halkbank'tan yılın ilk yarısında 1,8 milyar TL net kar
Halkbank, yılın ilk yarısında 1,8 milyar TL net kar elde etti.
Mehmet Hakan Atilla - 6.8.2020
Son dakika haberleri | Borsa İstanbul'dan "Şirketler için Sürdürülebilirlik Rehberi"
Verilen bilgiye göre, "Şirketler için Sürdürülebilirlik Rehberi"nde, 2030 yılına kadar gerçekleştirilmesi hedeflenen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde sürdürülebilir yatırım ve yöntemleri, sürdürülebilirliğin şirket faaliyetlerine entegre edilmesi ve sağlayacağı katkılar, uluslararası raporlama çerçeveleri ve rapor hazırlamada temel prensipler hakkında verilen bilgilerin yanı sıra çevresel ve sosyal performans göstergelerine yönelik örneklere de yer veriliyor. Rehber, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim konularında şirketlere bir yol haritası sunuyor, bu konularda şirketlerden aksiyon ve buna ilişkin bilgi bekleyen yatırımcıların beklentilerini karşılamak ve böylece yatırım çekmelerine yardımcı olmak için dikkat etmeleri gereken hususları ve yapmaları gereken çalışmalar ile raporlamaları ortaya koyuyor. Şirketlerin bu rehberdeki çalışmaları yapmaları, uluslararası yatırım çekme açısından önem arz ediyor. "3 binden fazla yatırımcı tarafından yönetilen varlıkların toplamı 100 trilyon doları aştı" Açıklamada görüşlerine yer verilen Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, "çevresel ve sosyal faktörlerin kurumsal yönetim ilkeleri ile birlikte şirket faaliyetlerine ve karar mekanizmalarına uyarlanması ve bu konulardan kaynaklanabilecek risklerin yönetilmesi" olarak özetlenebilecek sürdürülebilirlik yaklaşımının, şirketler için tüm dünyada zorunluluk haline gelmeye başladığını belirtti.
Mehmet Hakan Atilla - 28.7.2020
Türkiye'den, ABD Dışişleri Bakanlığının Osman Kavala hakkındaki açıklamasına tepki Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığının, Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılması çağrısı yapan açıklamasının, hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmadığını bildirdi.
Mehmet Hakan Atilla - 28.7.2020
Dışişleri Sözcüsü Aksoy'dan Osman Kavala açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılması çağrısı yapan açıklaması hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmamaktadır" dedi.
Mehmet Hakan Atilla - 28.7.2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'dan 'Osman Kavala' açıklaması
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Osman Kavala'nın tutukluluğunun sonlandırılmasına ilişkin yaptığı açıklama ile ilgili, "Hiçbir devlet veya hiç kimse Türk mahkemelerine yargı süreçleri hakkında emir veremez" dedi.
Mehmet Hakan Atilla - 7.7.2020
İHÜ, İTÜ ve SBÜ, üniversite adayları için online tercih festivali gerçekleştirecek
Üniversite adaylarına yönelik online tercih festivali "TercihFest", 8, 9 ve 10 Ağustos'ta İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) iş birliğiyle ücretsiz yapılacak.
Mehmet Hakan Atilla - 22.6.2020
FETÖ'nün "MİT kumpası" davası başladı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Tu¨rkiye Cumhuriyeti Hu¨ku¨metine kars¸ı ac¸ıktan giris¸tigˆi ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifadeye çağrıldığı 7 Şubat 2012'deki "MİT kumpası"na ilişkin 14'ü tutuklu 15'i firari...
Mehmet Hakan Atilla - 19.6.2020
ATO Başkanı Baran'dan Kovid-19'la ekonomik mücadelede kamu bankası vurgusu Açıklaması
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ekonomik mücadelede kamu bankalarının önemli rolü olduğunu belirterek, "Kamu bankaları içinde de Halkbank ayrı bir görev üstlendi ve üyelerimizin tüm sorunlarına çözüm odaklı yaklaşıldı.
Mehmet Hakan Atilla - 12.6.2020
Adalet Bakanlığından Metin Topuz kararını eleştiren ABD makamlarının açıklamalarına tepki Açıklaması
Adalet Bakanlığı, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu eski çalışanı Metin Topuz'a "FETÖ'ye yardım suçundan" 8 yıl 9 ay hapis cezası verilmesini eleştiren ABD makamlarına tepki gösterdi.
Mehmet Hakan Atilla - 12.6.2020
Adalet Bakanlığı: "ABD makamlarının Metin Topuz davası hakkındaki açıklamaları son derece talihsiz...
Adalet Bakanlığı: "ABD makamlarının Metin Topuz davası hakkındaki açıklamaları son derece talihsiz ve yargı bağımsızlığı ilkesi bakımından düşündürücüdür.
Mehmet Hakan Atilla - 11.6.2020
İstinaf, "17 Aralık kumpas" davasında sanıklara veriler cezaları uygun buldu
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, takipsizlikle sonuçlanan "17 Aralık soruşturması"nda kumpas kurup usulsüzlükler yaptıkları gerekçesiyle 61 sanık hakkında verilen hapis cezaları ile beraat hükümlerini yerinde buldu.
Mehmet Hakan Atilla - 22.5.2020
Halkbank Genel Müdürü Arslan: Biz 82 yıldır önce halk, sonra bankayız
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kamu bankalarının bugün geldiği noktada reel sektöre sunulan kredilerin yüzde 50'sini karşılar duruma geldiğini belirterek, "Kuruluşundan itibaren reel sektörün destekçisi olan Halkbank'ın KOBİ Bankacılığı alanındaki pazar payı yüzde 19,4'e ulaşmıştır.
Mehmet Hakan Atilla - 14.5.2020
Halkbank'tan ilk çeyrekte 825 milyon TL net kar
Halkbank,yılın ilk çeyreğinde 825 milyon TL net kar elde ettiHalkbank'tan yapılan açıklamaya göre, banka, mart sonu itibarıyla aktif büyüklüğünü, 2019 yıl sonuna göre yüzde 7,5 artırarak 491,2 milyar TL'ye taşıdı.
Mehmet Hakan Atilla - 14.5.2020
Halkbank'ın aktif büyüklüğü 491.2 milyar liraya yükseldi
Halkbank'ın aktif büyüklüğü, Mart sonu itibarıyla, 2019 yılsonuna göre yüzde 7.5 artırarak 491.2 milyar liraya, toplam kredileri yüzde 10.6 artışla 441.5 milyar liraya yükseldi.
Mehmet Hakan Atilla - 14.4.2020
Borsa istanbul kâr dağıtımı yapılmasına karar verdi
"Genel Kurul'da mevcut üyelerin görevlerinin devamına ve münhal durumda bulunan Yönetim Kurulu üyeliğine Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Zafer Sönmez'in seçilmesine karar verildi.  "Genel Kurul Toplantısını müteakip yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Prof. Dr. Erişah Arıcan'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Mehmet Hakan Atilla'nın ise Genel Müdürlük görevini üstlenmeye devam etmesine karar verildi.
Mehmet Hakan Atilla - 6.3.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
(Ek fotoğraflarla) 1-ERDOĞAN: TEMENNİMİZ ODUR Kİ BU SÜRER VE MÜSLÜMANIN MÜSLÜMANLA SAVAŞ YAPMASI BİTER"Bu aralar bu sarılmaları öpüşmeleri erteleyelim"Gülseli KENARLI - Harun UYANIK / İstanbul DHA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Gece yarısı ateşkes ilanında anlaştık.
Mehmet Hakan Atilla - 25.2.2020
Uluslararası Öğrenci Buluşması, Gaziantep'te tanıtıldı
ULUSLARARASI Öğrenci Dernekleri Federasyonunun (UDEF) 61 ülkede 111 şehirde "Dünya ile buluş" sloganıyla başlattığı 13'üncü Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin tanıtımı toplantısı Gaziantep'te yapıldı.
Mehmet Hakan Atilla - 25.2.2020
Büyükşehir ev sahipliğinde Dünya öğrencileri buluştu
UDEF'in bu yıl "Dünya ile Buluş" sloganından hareketle organize edeceği öğrenci buluşmaları için Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen lansmana; Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Ali Gür, çok sayıda davetli ve Türkiye'de eğitim alan yabancı öğrenci katılım sağladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Hakan Atilla Haberleri | Mehmet Hakan Atilla Kimdir - Haberler - Mehmet Hakan Atilla haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Hakan Atilla kimdir, hayatı ve biyografisi. Borsa İstanbul'da kapanış gongu 5. İstanbul Tasarım Bienali için çaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 00:07:31. #1.15#
title