Mehmet Ergün Haberleri

Mehmet Ergün haber, Mehmet Ergün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Ergün - 18.05.2016
Sivas ve Eskişehir Stadyumlarında Sona Yaklaşıldı
TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, iki stadın da gelecek sezona yetiştirilebilmesi için çalışmalar hızlandı. Avrupa'daki birçok statta olmayan özelliklerin, Sivas ve Eskişehir stadyumlarında bulunduğuna işaret eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, statların gelecek 50 yıllık ihtiyacı karşılayacak düzeyde olduğunu belirterek, "Statlar dünya ölçeğinde ve UEFA kriterlerinde yapılıyor.
Mehmet Ergün - 04.05.2016
Suluova'da 3. Etap TOKİ Konutları Yapılacak
İlçedeki konut talebini karşılamak üzere uzun süredir bir takım çalışma ve girişimlerde bulunduklarını ifade eden Üçok, "Hafta başında TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ı makamında ziyaret ettik ve konunun detaylarını görüştük.
Mehmet Ergün - 19.04.2016
"TARLABAŞI Yapılmasaydı, Şehrin Merkezinde Çöküntü Kalacaktı"
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Türkiye'nin ilk kentsel yenileme projesi Tarlabaşı360'ı yerinde inceledi.
Mehmet Ergün - 11.04.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suçun Varsa Yargılanacaksın Kardeşim
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'na katıldı. Kurultayda ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Tuğran da yer aldı.
Mehmet Ergün - 11.04.2016
Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı
Erdoğan, okullar ve adalet sarayları başta olmak üzere hastane gibi yerlerde yürütülen projelerde de bu hassasiyetin gözetilmesi için çaba gösterdiğini, göstermeye de devam edeceğini belirterek, konuşmasını şöyle tamamladı: "Osmanlı cami mimarisi, kervansaraylar, bu alanda ulaştığımız en üst inceliği ve zevki ifade ediyor. İşte Balkanlar'a gidin oralarda da kervan saraylarda, köprülerde hep bunu görürsünüz. Mimar Sinan'ın zirvesini oluşturduğu bu tarza sahip çıkmalıyız. Bunun için gerek İstanbul'da, gerekse diğer şehirlerimizde yapılan camilerin sadece görüntü olarak değil, ruhlarıyla da Osmanlı, Selçuklu mimarisini yansıtmasını arzu ediyorum ama bunun yanında modern mimariyle de gerçekten o farklılığı ortaya koyabilecek eserler inşa etmelerini teşvik ediyorlar. Geçtiğimiz haftalarda Amerika'da Maryland'da açılışını yaptığımız cami ve kültür merkezi aslında bu ikisini de içinde bulunduran bir mimari anlayışla, en güzel bir eser olarak, örnek olarak orada yerini aldı. Bu merkez, her yönüyle gerçekten örnek alınacak, gurur duyulacak, iftihar edilecek bir eser oldu. İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye bu ilkeler çerçevesinde çok daha güzel, çok daha tarihiyle barışık, teknolojinin imkanlarından çok daha fazla faydalanan yerleşim yerlerine kavuşacaktır. Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayının bu doğrultuda yapılan çalışmalara ışık tutmasını, ilham vermesini doğrusunu temenni ediyorum." Programdan notlar Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak, Sabah gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas ile gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda iş adamı katıldı.
Mehmet Ergün - 11.04.2016
Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "19 yılda 43 bin konut üreten bir idareden son 13 yılda 710 bin konut üreten bir yapıya geldik.
Mehmet Ergün - 25.02.2016
Rekabet Kurumu Başkanı Torlak, Yarın Finans Masası'na Konuk Olacak
AA Finans Haberleri Terminali bünyesinde gerçekleştirilen AA Finans Masası'nın daha önceki toplantılarında, eski bakanlardan Nihat Zeybekci ve Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Otomotiv Distribütörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Kutman ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın da aralarında bulunduğu ekonomi, finans ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri ağırlanmıştı.
Mehmet Ergün - 24.02.2016
Kalecik Belediye Başkanı Ulusoy, TOKİ Başkanı Turan'ı Makamında Ziyaret Etti
Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy, TOKi Başkanı Mehmet Ergün Turan'ı ziyaret etti.
Mehmet Ergün - 07.02.2016
Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi
Gümrükçüoğlu, Çömlekçi birinci etap dönüşüm alanında yıkım çalışmaları devam ederken, bir yandan da ikinci etap dönüşüm alanı için çalışmaları yoğunlaştırdıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu kapsamda TOKİ Başkanımız Sayın Mehmet Ergün Turan ile gerekli protokolleri imzalamış ve bunu kamuoyuna duyurmuştuk.
Mehmet Ergün - 03.02.2016
Çömlekçi 2. Kentsel Yenileme Projesi
Açıklamada, "Çömlekçi'de birinci etap olarak 22,5 dönümlük alanda dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan tarafından imzalanan protokol ile 23 dönümlük alanda daha kentsel dönüşüm yapılması karara bağlanmıştı" ifadesine yer verildi.
Mehmet Ergün - 27.01.2016
Afyonkarahisar'da TOKİ Konutlarına Yoğun İlgi
"Kurada ismi çıkmayan vatandaşlarımızı da konut sahibi yapacağız" Kentte emeklilere yönelik 300 konutluk bir proje hazırlandığını ifade eden Çelik, şunları söyledi: "Projeye 9-31 aralık 2015 tarihleri arasında başvuru alındı. Proje için 4 bin 588 başvuru olduğu için hak sahibi belirleme kurası çekildi. Önümüzdeki günlerde hak sahipleri arasında konut belirme çekilişi de gerçekleştirilecek. Afyonkarahisar'da konut ihtiyacı için yoğun talep olmasından dolayı TOKİ Başkanımız Mehmet Ergün Turan'ın talimatları doğrultusunda burada projelerimiz devam edecek.
Mehmet Ergün - 22.01.2016
Diyarbakır'da 'Öz Yönetim' Operasyonu: 13 Gözaltı
Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesinde 17 Ocak'ta yaptıkları basın açıklaması ile 'öz yönetim' ilan ettikleri ileri sürülen ve aralarında DBP'lilerin de bulunduğu grup ile ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince bugün sabah saatlerinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında DBP Yenişehir Belediyesi Meclis Üyeleri Türkan Uzan Avşin, Mehmet Ergün ile belediye çalışanı Baki Öndeş'in de bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.
Mehmet Ergün - 22.01.2016
Diyarbakır'da 'Öz Yönetim' Operasyonu: 13 Gözaltı
Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesinde 17 Ocak'ta yaptıkları basın açıklaması ile 'öz yönetim' ilan ettikleri ileri sürülen ve aralarında DBP'lilerin de bulunduğu grup ile ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince bugün sabah saatlerinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında DBP Yenişehir Belediyesi Meclis Üyeleri Türkan Uzan Avşin, Mehmet Ergün ile belediye çalışanı Baki Öndeş'in de bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.
Mehmet Ergün - 20.01.2016
Ilıca'daki Afetzedelerin Mağduriyeti Giderilecek
Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi’nde 2004 yılında meydana gelen sel felaketinde mağdur olan ve ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan konutlara taşındıktan sonra arsa paralarını alamayan hak sahiplerinin mağduriyeti giderilecek. 2004'te Pulur Çayı’nın taşmasıyla meydana gelen sel afetinde mağdur olan vatandaşlar için Yavuz Selim Bölgesi’nde afet evleri yapılarak mağdur vatandaşlar buralara yerleştirilmişti. O dönemde TOKİ ile imzalanan sözleşme gereği afet konutlarının ücretleri hak sahiplerinden talep edilmeye başlanırken, afet bölgesindeki arsa bedelleriyle ilgili herhangi bir ödeme yapılmadı. Aziziye Belediye Başkanı Başkan Muhammed Cevdet Orhan, afetten zarar gören mağdurların arsa bedellerinin ödenmesi ya da mevcut konutlara olan borçlardan düşürülmesi için TOKİ nezdinde girişimde bulundu. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’dan çözüm için söz alan Orhan, mahalle muhtarlarının da katıldığı toplantıda afetzedelerle biraraya geldi.
Mehmet Ergün - 15.01.2016
TOKİ'den Sektöre 13 Yılda 120 Milyar Liralık Yatırım
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, son 13 yılda toplamda 700 bin konut ürettiklerini belirterek, "Bu süreçte sektöre yaklaşık 120 milyar liralık kaynak aktardık" dedi.
Mehmet Ergün - 07.01.2016
Gaziantep'te Gazeteciler İçin Toplu Konut Yapılacak
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Mehmet Ergün Turan, Gaziantep'te basın mensupları için yapılacak 350 konutluk projenin kentin özelliklerini taşıyan bir yaşam alanı olacağını bildirdi.
Mehmet Ergün - 30.12.2015
Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen Açıklaması
Bu kapsamda TOKİ eliyle kentte bin 248 konut yapacaklarını ifade eden Çimen, "Gümüşhane'miz maalesef planlı kentleşme hamlesini yıllardır yapamadı. Modern kent çalışmalarımız kapsamında vatandaşlarımızın da taleplerini göz önüne alarak modern kentleşme hamlesi başlatıyoruz. TOKİ Başkanımız Sayın Mehmet Ergün Turan ile görüştük.
Mehmet Ergün - 29.12.2015
Ormanlı Beldesine TOKİ'den Konut Projesi
Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'a gerçekleştirdikleri ziyarette, beldeye 100 konutluk modern bir toplu konut projesi talebinde bulunduklarını ifade etti.
Mehmet Ergün - 24.12.2015
Başkan Babaş'tan Emekliler Derneği'ne Teşekkür
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın geçtiğimiz aylarda Kastamonu'ya gelerek müjdesini verdiği emekli konutları hakkında değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, konutlar için şuanda toplam 7 bin 500 başvurunun bulunduğunu belirtti.
Mehmet Ergün - 23.12.2015
Bakan Işık, Kocaeli'deki Yatırımları İnceledi
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ve Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ile Kocaeli'deki yatırımları inceledi.
Mehmet Ergün - 21.12.2015
Ormanlı Beldesine 100 Konutluk Proje
Çaturoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ı ziyaret ederek, içerisinde sosyal donatıların da bulunacağı 100 konutluk projenin beldeye yapılması için talepte bulunduklarını belirtti.
Mehmet Ergün - 19.12.2015
TOKİ Başkanı Turan Açıklaması
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Türkiye'nin her tarafında birbirinden çok farklı, genel mimari normlar gözeten ve yatay mimari konsepti içeren TOKİ binaları göreceksiniz" dedi.
Mehmet Ergün - 10.12.2015
Muğla'ya TOKİ Müjdesi
AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'ı ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Ergün Haberleri | Mehmet Ergün Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Mehmet Ergün haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Ergün kimdir, hayatı ve biyografisi. Çömlekçi'de Dönüşüme Hız Verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.2.2021 08:28:51. #1.15#
title