MEHMET ERDEMİR HABERLERİ

Mehmet Erdemir haber, Mehmet Erdemir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Erdemir 2.5.2016
Mardin'deki Terör Saldırısı
Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarıyla Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yaçınkaya, Bartın Belediye Başkan Vekili Mehmet Sandıklı, Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı Faruk Bal, Garnizon Komutanı Kıdemli Deniz Albay Mehmet Erdemir, Jandarma Alay Komutanı Albay Tekin Aktemur, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Mehmet Erdemir: Cenazesi Zonguldak'a GetirildiMehmet Erdemir 1.5.2016
Mehmet Erdemir: Bartın'a Şehit Ateşi DüştüMehmet Erdemir 1.5.2016
Mehmet Erdemir 1.5.2016
Mardin'deki Terör Saldırısı
Mardin'in Nusaybin ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sinan Oruç'un (28) Ulus ilçesi Kumluca beldesindeki baba ocağında yas var.Şehidin Merkez Mahallesi Haydar Demirci Caddesi'nde ikamet eden babası Sefer ve annesi Nazife Oruç'a acı haberi, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, Ulus Kaymakamı Selçuk Şakar ve askeri yetkililer verdi.
Mehmet Erdemir 22.4.2016
Bartın'da 8x8 Amfibik Araç Tanıtımı
Vali Azizoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, aracın arama kurtarma faaliyetlerinde Bartın AFAD'ı bir adım öteye taşıdığını söyledi. 8x8 anfibik aracın, engebeli arazide, ırmak ve derelerde rahat hareket edebilme kabiliyetinin yüksek olduğunu aktaran Azizoğlu, şunları kaydetti: "Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne tahsis edilen bu araç Bartın'a hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin. Umarım ki vatandaşlarımız, bu aracın kullanılmasına gerek kalacak bir durumla karşılaşmaz. Olası kazaları da ihtimalini düşünerek bu şekilde tedbirler alıyoruz. Bu aracın Bartın'a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Araç tanıtım programına Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile AFAD İl Müdürü Nurhan Doğruöz dekatıldı.
Mehmet Erdemir 20.4.2016
TBMM'nin Açılışı ve Milli Mücadele" Konferansı
- "Paralel, milli ordumuzu hedef almış, daha ne olsun" Bir soru üzerine Prof. Dr. Arı, Atatürk ile ilgili bazılarının uydurma sözler sarf ettiğine işaret ederek şu değerlendirmelerde bulundu: "Atatürk'ün, İslam'a aykırı hiçbir görüşünü bulamazsınız. 1921'de Balıkesir'de Zağnos Paşa Camisi'nde konuşma yaptı ve 'Camiler sadece ibadet etme yeri değil, aynı zamanda millet meselelerinin görüşülmesi gereken yerlerdir' dedi. Kur'an-ı Kerim'in mealini ilk bastıran da Mustafa Kemal'dir. İlerleyen süre içerisinde şunu da görelim, bugün memleketimizde bir paralel belası yok mu? Var, bunu gördük. Paralel yapı ordumuzu nasıl hedeflemiş, neler yapmış bunları görmedik mi, gördük. İslam'ı kullanarak zaman içinde gerçekten toplumları kemirmeye çalışarak İslam'a da kötülük vermeye çalışanları görmedik mi, örneğin Haşhaşiler. Haşhaşilerde insanlar, baygın bir şekilde suni bir kalenin içine getiriliyordu, uyandıklarında 'Sen öldün ve burası cennet' deniliyordu. Siz de kabul edin, bugün gerçekten de paralel, İslam'ın içerisinde şekillenip bazı şeyleri kemirmiş. Paralel, milli ordumuzu hedef almış daha ne olsun? Tarihin belli dönemlerinde yok mu böyle ortaya çıkmış yapılar. İşte IŞİD'i düşünün. Bunun İslam ile alakalı olduğunu düşünebilir misiniz, İslamiyet bu mu? İslamiyet'in akla ve bilime aykırı hiçbir hususunu bulamazsınız. Bu ortamda tek bir hedefimiz olmalı, milli birlik ve bütünlük. Bugün için bütün değerlerimiz ile kaynaşacağız." Konferansa, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.
Mehmet Erdemir 12.4.2016
Genç Çiftçiler Projesi'ne Başvurular Başladı
Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, 18-40 yaşındaki çiftçilere 30 bin liralık hibe desteği sağlayan Genç Çiftçiler Projesi’nde başvuruların başladığını söyledi.
Mehmet Erdemir 12.4.2016
Sakarya'da Tarım ve Asayiş Masaya Yatırıldı
"GIDA DENETİMLERİNDE İLK 10'NDAYIZ" Toplantı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Erdemir'in sunumuyla başladı.
Mehmet Erdemir: Bartın'da Polis Haftası KutlandıMehmet Erdemir 10.4.2016
Mehmet Erdemir: Bü'den Fidan Dikim EtkinliğiMehmet Erdemir 24.3.2016
Mehmet Erdemir 21.3.2016
Bartın'da "Pedalımda Türkiye" Konferansı
Etkinliğe, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Mehmet Erdemir 18.3.2016
Bartın'da"Çanakkale Savaşı'nın Düşündürdükleri" Konferansı
Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Azmi Özcan, "Çanakkale'de 100 yıl önce uygulanan bu senaryo bugün yine Türk milleti üzerinde uygulanmak isteniyor. İşte biz Çanakkale'den aldığımız bu dersle adımlarımızı doğru atmalıyız." dedi. Bartın Valiliği ile Bartın Üniversitesince Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü dolayısıyla "Çanakkale Savaşı'nın Düşündürdükleri" adlı konferans düzenlendi. Özcan, Kültür Merkezi'ndeki konferansta yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi ile bugün İslamiyet'in bağımsız bir din olarak yaşanabildiğini belirterek, Çanakkale Savaşı öncesi müttefik devletlerin aralarındaki yaptıkları toplantılarda konuşulanların bugün ders niteliği taşıdığını söyledi. Çanakkale Savaşı öncesi İngilizlerin liderliğinde yeni bir dünya haritası çizildiğini ve yazılan senaryonun Çanakkale Savaşı ile oynamaya başlandığını ifade eden Özcan, şöyle konuştu: "Çanakkale Savaşı'ndan bir yıl önce İngiltere her şeyi planlamıştı. Osmanlı Devleti'nin direncini kırmak için Arap Yarımadasında Mekke Emirine çeşitli vaadler vererek ayaklanma çıkarttılar. Balkanlarda da durum ortaydı zaten. Araplara bağımsız bir devlet ve hilafet sözü verdiler, Yahudilere merkezi Kudüs olan bir devlet sözü verdiler, diğer milletlere de aynısını yaptılar. Savaştan galip gelmeleri halinde vadettikleri bu şartlar, savaş sonunda gerçeğin ortaya çıkmasına neden oldu. Aynı topraklar birden fazla devlete verilmişti. İngiltere bunu inkar etmedi, savaş şartlarının bunu gerektirdiği gerekçesiyle kendi aralarında anlaşmalarını söyledi. Bu da anlaşma değil 'kendi aranızda savaşın' anlamına geliyordu. O günden bu yana Ortadoğu'da savaş ve kan hiçbir zaman durmadı. Çanakkale'de 100 yıl önce uygulanan bu senaryo bugün yine Türk milleti üzerinde uygulanmak isteniyor. İşte biz Çanakkale'den aldığımız bu dersle adımlarımızı doğru atmalıyız. Bilimle yoğrulan insanlar olarak hedeflerimizi doğru belirlemeliyiz." Konferansa, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Mehmet Erdemir 15.3.2016
Bartın'da Çanakkale Müzesi Sergisi Açıldı
Sergiye Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Mehmet Erdemir 14.3.2016
Bartın'da "Bir Dava Adamı Mehmet Akif" Paneli
Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Abide Doğan, "Mehmet Akif, imparatorluğun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı o günlerde ayrımcılıkların farkında olarak, yıkıcı, bölücü, parçalayıcı her türlü görüş ve davranışın karşısında olduğunu ortaya koymuştur" dedi. Doğan, Bartın Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen "Bir Dava Adamı Mehmet Akif" konulu panelde yaptığı konuşmada, Mehmet Akif'in görüşlerinin millet ve İslamiyet olmak üzere iki başlıkta incelenebileceğini, bu iki başlığı da birbirinden ayırmanın mümkün olmadığını söyledi. Türk milletinin İslamiyet'in kurtarıcısı, koruyucu ve yayıcısı olduğunu ifade eden Doğan, şöyle konuştu: "Mehmet Akif, imparatorluğun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı o günlerde ayrımcılıkların farkında olarak yıkıcı, bölücü, parçalayıcı her türlü görüş ve davranışın karşısında olduğunu ortaya koymuştur. Akif'in millet düşüncesinin temelinde, çalışmanın vurgulandığını görüyoruz. Tembellik ve karamsarlık karşısında çalışma, gayret, azim ve umut kelimelerini de milleti yüceltecek asli unsurlar olması bakımından çok seviyor. Çalışma sayesinde hem milletin, hem de İslamiyet'in kurtulacağına inanıyor. Müslüman milletlerin tembelliğini de bir türlü aklı almıyor." Akif'in, milleti içinde bulunduğu sıkıntı ve acılardan kurtarıp refaha kavuşturmak, öte yandan İslam'ın yücelmesi ve anlaşılması için çalıştığını dile getiren Doğan, "Akif'in istediği, milletin cevherine uygun bir medeniyet anlayışıdır. Akif, milliyeti, eserleri ve fikirleri üzerine çok tartışılmış bir şairdir" diye konuştu. Milli mücadelenin başladığı yıllarda Türk milletinin manevi duygularını yüceltecek, coşturacak ve moral verecek bir marşa ihtiyacı olduğunu da aktaran Doğan, "İstiklale susamışlığı en iyi yansıtan, milletin hislerine tercüman olan bir şiir ancak böyle yazılabilirdi. Bu şiiri yazmak, Akif için milli bir vazifeydi. O zafere ve hürriyete kesinlikle inanmış, şiirine de bunu yansıtmıştı" ifadelerine yer verdi. Panele, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir ile öğretim üyesi ve öğrenciler katıldı.
Mehmet Erdemir 12.3.2016
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
Şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere protokol tarafından ödüllerinin verildiği törene Vali Yardımcıları Mesut Gençtürk ile Murat Karasu, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Alay Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Mehmet Erdemir 12.3.2016
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Töreni
Programa, vali yardımcıları Mesut Gençtürk ile Murat Karasu, Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Alay Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Mehmet Erdemir 8.3.2016
Bartın'da Kadın El Emeği Fuarı Açıldı
Ev hanımları başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarca üretilen el emeği göz nuru ürünlerde yer aldığı ve gün boyu açık kalacak fuarın açılışına Vali Azizoğlu'nun eşi Nilgün Azizoğlu, Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir ile vatandaşlar katıldı.
Mehmet Erdemir 26.2.2016
Ortadoğu'daki Gelişmeler ve Türkmenler" Konferansı
Emperyal güçlerin, Ortadoğu'nun kaynakları ve topraklarını kullanmak istediğini ifade eden Nakip, şöyle konuştu: "Türkler, bin yıl önce gelip Ortadoğu'ya yerleşmişler ve Karahanlılar, Göktürk ve Hunlar gibi devletler kurmuştur. Türkler İslam'ın bayraktarlığını üstlendikten sonra Ortadoğu'ya yerleşip bu toprakları vatan edinmiş, buranın tüm sorunlarıyla ilgilenerek problemlerini halletmiş bir millettir. Hatta Türkler, Ortadoğu'dan sonra Balkanlar'a kadar uzanıp oradaki problemleri de ortadan kaldırmışlardır. 20. yüzyıldan itibaren dünya petrollerinin yüzde 60'lık kısmı bu coğrafyada üretiliyor. İster istemez, dünyadaki süper güç ülkelerin gözü bu coğrafyalara dikilmiştir. Kaldı ki bu coğrafyada, sürekli birbirleriyle olan devletler de vardır. 1990'lı yılların başında Saddam, Kuveyt'e girip çıktıktan sonra Birleşmiş Milletler kararıyla Kuzey Irak uçuşa yasak bölge ilan edilmişti. Irak'ta büyük bir çoğunlukta Kürt halkı yaşamaktadır. O günlerden bugüne artık Kürtler Irak'ta daha fazla söz sahibidir." Konferansa, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.
Mehmet Erdemir: Bartın'ın Turizmi KonuşulduMehmet Erdemir 19.2.2016
Mehmet Erdemir 19.2.2016
Ekorota Bartın, Doğal ve Kültürel Koridorların Haritalanması Projesi"
Bartın Üniversitesi ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliğiyle Bartın Valiliği'nde düzenlenen toplantıya, Garnizon Komutanı Deniz Piyade kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof.
Mehmet Erdemir 22.1.2016
Okullarda Karne Heyecanı
Vali Azizoğlu ve protokol üyelerinin öğrencilere karnelerini dağıttığı törene, Garnizon Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır ile öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Mehmet Erdemir 3.1.2016
Sarıkamış Harekatı'nın 101. Yıl Dönümü
Yürüyüşe, İl Garnizon Komutanı Mehmet Erdemir, Jandarma Albay Tekin Aktemur, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Mehmet Erdemir 18.12.2015
Bartınlı Şehidin Ailesine "Şehadet Belgesi" Takdim Edildi
Yemeğe, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur, Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Mehmet Erdemir: Huzurevi Sakinleri UnutulmadıMehmet Erdemir 9.12.2015
Mehmet Erdemir 8.11.2015
Şehit Annesi: Yılbaşında Geliyorum Demiştin, Böyle mi Gelecektin Yavrum
Cenaze törenine Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Garnizon Komutanı Mehmet Erdemir, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, diğer protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.
Mehmet Erdemir: Şırnak'taki Mayın PatlamasıMehmet Erdemir 8.11.2015
Mehmet Erdemir 8.11.2015
Şırnak'taki Mayın Patlaması
Şehidin babası İbrahim ve annesi Asiye Akyer ile akrabaları tabuta sarılarak gözyaşı döktü, şehidin baygınlık geçiren bazı yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti.  Yakınlarının taziyeleri kabul etmesinin ardından Akyer'in cenazesi, belde meydanına getirilerek tören düzenlendi.  Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınları, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yaçınkaya, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Kıdemli Deniz Albay Mehmet Erdemir, Jandarma Alay Komutanı Albay Tekin Aktemur, askeri yetkililer ile vatandaşlar katıldı.
Şu an buradasınız: Mehmet Erdemir Haberleri | Mehmet Erdemir Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Mehmet Erdemir haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Erdemir kimdir, hayatı ve biyografisi. Bartın'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 23:25:19. #1.14#
title