MEHMET EMİN EKMEN HABERLERİ

Mehmet Emin Ekmen haber, Mehmet Emin Ekmen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Emin Ekmen - 24.04.2013
Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grubu, Siirt'te
Dolayısıyla demokrasi de acı bir şeydir. Hiç hoşlanmadığımız, işimize gelmeyen, bizi acıtacak, incitecek şeylerle de karşılaşacağız. Bunlara hazırlıklı olmalıyız. Bu süreci sabote etmek isteyenler olabilir, olacaktır da. Ama biz bunlara artık pabuç bırakmadan, birlikte yaşamanın kurallarını tespit etmek, iç barışı sağlamak zorundayız. Maliyeti insan olan bir çatışmayı durdurmanın zamanı geldi, geçti." Ensaroğlu ve Hatemi'nin yanı sıra Mehmet Emin Ekmen, Lami Özgen, Ahmet Faruk Uysal, Fazıl Hüsnü Erdem ve Etyen Mahçupyan'ın yer aldığı grup, tarihi ve kültürel mekanları gezdikten sonra Siirt'e geçti.
Mehmet Emin Ekmen - 24.04.2013
"Hukuk Devletinde Korucuya Gerek Yoktur"
Yılmaz Ensaroğlu başkanlığında oluşan Akil İnsanlar Heyeti Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grubu, Siirt'te ilk ziyaretini Aydınlar (Tillo) ilçesinde Molla Burhanettin Medresesi'ne yaptı. Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Lami Özgen, Ahmet Faruk Ünsal, Etyen Mahçupyan ve Fadıl Hüsnü Erdem'in bulunduğu grup, İbrahim Hakkı Külliyesi'ni ve tarihi müzeyi ziyaret etti.
Mehmet Emin Ekmen - 24.04.2013
Kezban Hatemi'yi Medreseye Almadılar
Akil İnsanlar Heyeti Güneydoğu Anadolu grubu, Diyarbakır, Mardin, Batman'ın ardından bugün temaslarını Siirt'te sürdürdü. Heyet başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile Kezban Hatemi, Ethen Mahçupyan, Mehmet Emin Ekmen, Lami Özgen, Ahmet Faruk Ünsal ve Fazıl Hüsnü Erdem, geceyi geçirdikleri Batman'dan karayoluyla Siirt'e gitti.
Mehmet Emin Ekmen - 23.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grubu Batman'da
Batman'daki temaslarını sürdüren Grup Başkanı Ensaroğlu ile Üyeler Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Lami Özgen, Ahmet Faruk Ünsal, Etyen Mahçupyan ve Fadıl Hüsnü Erdem'e, kaldıkları otelde Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) yöneticileri tarafından, çalışmaları hakkında bilgi verildi.
Mehmet Emin Ekmen - 23.04.2013
Akil İnsanlar Batman'da Vatandaşı Dinledi
Güneydoğu Anadolu Akil İnsanlar Heyeti, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ın ardından bugün Batman'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Heyette yer alan Yılmaz Ensaroğlu, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Fazıl Hüsnü Erdem, Lami Özgen, Ahmet Faruk Ünsal, ev ziyaretlerinin ardından Batman esnafını gezerek süreç konusunda vatandaşı dinledi.
Mehmet Emin Ekmen - 23.04.2013
Şerzan'ın Annesi: Kucaklaşmaya Hazırım
Güneydoğu Akil İnsanlar Heyeti, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ın ardından ara verdikleri gezilerini bugün Batman'da sürdürdü. Heyette yer alan Yılmaz Ensaroğlu, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Fazıl Hüsnü Erdem, Lami Özgen, Ahmet Faruk Ünsal, kentteki il ziyaretlerini Muğla'da bir kız öğrenciye laf atma tartışmasıyla 11 Mayıs 2010 gecesi başlayan, karşıt görüşlü öğrencilerin kavgasıyla sabaha kadar süren olaylara müdahale eden polis kurşunu ile ağır yaralanan, 8 gün sonra ölen Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Şerzan Kurt'un annesi Nejla ve babası Ömer Kurt ile görüştü.
Mehmet Emin Ekmen - 20.04.2013
Çözüm Süreci
Gülyazı köyüne gelen Heyet Başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile üyeler Mehmet Emin Ekmen, Kezban Hatemi, Yılmaz Erdoğan, Ahmet Faruk Ünsal, Etyen Mahçupyan, Murat Belge ve Fazıl Hüsnü Erdem'i olayda yakınlarını kaybeden aileler karşıladı.
Mehmet Emin Ekmen - 20.04.2013
İnsanlık Onuruna Uygun Olmayan Bir Tablo
Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyeti Şırnak temaslarının son günü bombardımanda 34 evladını yitiren Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyüne ayırdı. Diyarbakır ve Mardin programlarının ardından dün Şırnak'a gelen heyet bu sabah tam kadro Gülyazı(Roboski) köyüne geçti. Başkan Yılmaz Ensaroğlu, Başkan Vekili Kezban Hatemi, Sekreter Mehmet Emin Ekmen, üyeler Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan ve Ahmet Faruk Ünsal, Gülyazı köyü camiinde ailelerle bir araya geldi.
Mehmet Emin Ekmen - 20.04.2013
Akillerle Anneler Beraber Ağladı
Diyarbakır ve Mardin programlarının ardından dün Şırnak'ı ziyaret eden Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyeti, bu sabah tam kadro Uludere'ye geçti. Başkan Yılmaz Ensaroğlu, Başkan Vekili Kezban Hatemi, Sekreter Mehmet Emin Ekmen, üyeler Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan, Lami Özgen ve Ahmet Faruk Ünsal, Gülyazı köyü camiinde ailelerle bir araya geldi.
Mehmet Emin Ekmen - 19.04.2013
Çözüm Süreci
Cizre'den Şırnak'a gelen Heyet Başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile beraberindeki Mehmet Emin Ekmen, Kezban Hatemi, Etyen Mahçupyan, Fazıl Hüsnü Erdem, Ahmet Faruk Ünsal ve Murat Belge'yi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, kırmızı karanfillerle karşıladı.
Mehmet Emin Ekmen - 19.04.2013
Akil İnsanlar Cizre'de Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Cizre'ye gelen heyette, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, avukat Kezban Hatemi, eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen, gazeteci Etyen Mahçupyan, Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 19.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Cizre'de Esnafı Dinledi
Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyeti Şırnak'ın Cizre ilçesine geldi. Çarşıda esnafları ziyaret eden heyet daha sonra bazı sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi. Heyette; Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, avukat Kezban Hatemi, eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen, gazeteci Etyen Mahçupyan ve Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 19.04.2013
Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyeti Üyesi Hatemi."Türk Milliyetçiliği Ne Kadar Kötüyse...
Öte yandan görüşme sırasında ellerinde kayıp yakınlarının fotoğraflarını taşıyarak tesise gelen çoğunluğu kadın bir grup, heyet üyeleriyle görüştü. Kadınlar, yaşadıklarını heyet üyelerinden Mehmet Emin Ekmen ve Kezban Hatemi'ye anlattı.
Mehmet Emin Ekmen - 18.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Maü'yü Ziyaret Etti
Akil İnsanlar Heyeti Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Yılmaz Ensaroğlu ve heyette yer alan Etyen Mahçupyan, Kezban Hatemi ve Mehmet Emin Ekmen, Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 18.04.2013
Çözüm Süreci
Heyet Başkanı Yılmaz Ensaroğlu, beraberinde üyeler Etyen Mahçupyan, Kezban Hatemi ve Mehmet Emin Ekmen ile Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 18.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Mardin'de
Yılmaz Ensaroğlu başkanlığındaki Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Fazıl Hüsnü Erdem, Etyen Mahçupyan, Yılmaz Erdoğan, Ahmet Faruk Ünsal ve Lami Özgen'den oluşan heyet üyeleri, Deyrulzafaran Manastırı'nı gezdi.
Mehmet Emin Ekmen - 17.04.2013
Çözüm Süreci
Heyet Başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile Mehmet Emin Ekmen, Fazıl Hüsnü Erdem ve Ahmet Faruk Ünsal, Kızıltepe ilçesindeki Şeyh Seyid Abdulrezzak El Haleli Medresesi'nde bölgenin kanaat önderlerinden Selahaddin Seydaoğulları'nı ziyaret etti.
Mehmet Emin Ekmen - 17.04.2013
Çözüm Süreci
Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyet Başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile Mehmet Emin Ekmen uçakla Mardin'e geldi.
Mehmet Emin Ekmen - 17.04.2013
Akil İnsanlar, Aşiretlerle Görüştü
Akil İnsanlar Heyeti Güneydoğu grubu geçen hafta Diyarbakır'dan başladığı çalışmalarını, verdikleri aranın ardından bugün Mardin'de sürdürdü. Mardin'e Ankara'dan gelen heyet başkanı Yılmaz Ensaroğlu ve Mehmet Emin Ekmen'e, Diyarbakır'dan gelen Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 17.04.2013
Akil İnsanlar Aşiret Sofrasında
Ankara'dan uçakla Mardin Havaalanı'na gelen Güneydoğu Anadolu Akil İnsanlar Heyeti Başkanı Yılmaz Ensarioğlu ve Mehmet Emin Ekmen, buradan Altıntoprak köyüne geçti.
Mehmet Emin Ekmen - 17.04.2013
Akil İnsanlar Mardin Kızıltepe'de Kikan Aşiretinin Lideri ile Görüştü
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Akil İnsanlar Heyeti, Mardin'nin Kızıltepe ilçesinde bulunan Altıntoprak köyünde Kikan aşiretinin lideri ve kanaat önderi Abdulkadir Timurağaoğlu ile görüştü. Ankara'dan uçakla Mardin Havaalanı'na gelen heyet başkanı Yılmaz Ensaroğlu ve Mehmet Emin Ekmen buradan Altıntoprak köyüne geçti.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Öcalan'ın Özgür Bırakılmasını İstediler
AK Parti 'nin Akil insanları, görevlendirildikleri bölgelerde temaslarına devam ediyor. Diyarbakır'daki çalışmalarının 3′üncü gününde Diyarbakır Dernekler Platformu'nun organizasyonuyla merkez Kayapınar Belediyesi'ne ait Kültür Merkezi'ndeki toplantıya heyet başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile üyeler Murat Belge, Etyen Mahçupyan, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Fazıl Hüsnü Erdem katıldı.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Ak Partili Vekiller Şırnak'ta
Programa katılan bazı isimler şöyle: AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Van Milletvekili Mustafa Bilici, Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Siirt Milletvekili Osman Ören, Şırnak Milletvekili Emin Dindar, 23.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Akil İnsanlar Poşu Takıp Derneklerle Görüştü
Diyarbakır Dernekler Platformu'nun organizasyonuyla merkez Kayapınar Belediyesi'ne ait Kültür Merkezi'ndeki toplantıya katılan Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile üyeler Murat Belge, Etyen Mahçupyan, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen ve Fazıl Hüsnü Erdem, kendilerine verilen poşuları da boyunlarına astı.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Çözüm Süreci
Heyetteki Yılmaz Ensaroğlu, Lami Özgen, Ahmet Faruk Ünsal, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Etyen Mahçupyan, Fazıl Hüsnü Erdem 11 Nisan'daki çalışmalarda yer alırken, Murat Belge üniversitede verdiği ders, Yılmaz Erdoğan da rahatsızlığı nedeniyle ziyaretlerde bulunamadı.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Akil İnsanlar Heyetinden Şehit Ailesine Ziyaret
Şehit ailesinin evinde yapılan görüşmede heyet adına; Başkan Yılmaz Ensaroğlu, Başkanvekili Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Murat Belge, Etyen Mahçupyan, Fazıl Hüsnü Erdem hazır bulundu.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Çözüm Süreci
Ziyaretin sonunda heyette yer alan Mehmet Emin Ekmen ve Fazıl Hüsnü Erdem anne Çokur'un elini öptü.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Ensaroğlu: Bir Dokunduk Bin Ah İşittik
Akil İnsanlar Grubu'nun Güneydoğu Anadolu Bölgesi heyeti Cigerxwin Kültür Merkezi'nde Diyarbakır Dernekler Platformu'nun düzenlediği toplantıda halkla bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen programa Akil İnsanlar heyetinden avukat Kezban Hatemi, eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen, gazeteci Etyen Mahçupyan, Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 13.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti Poşu Taktı, Halkla Buluştu
Diyarbakır'daki çalışmalarının 3'üncü gününde Diyarbakır Dernekler Platformu'nun organizasyonuyla merkez Kayapınar Belediyesi'ne ait Kültür Merkezi'ndeki toplantıya heyet başkanı Yılmaz Ensaroğlu ile üyeler Murat Belge, Etyen Mahçupyan, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Fazıl Hüsnü Erdem katıldı.
Mehmet Emin Ekmen - 12.04.2013
Yılmaz Erdoğan'dan 'Akil' Espri
Akil İnsanlar Grubu'nun Güneydoğu Anadolu Bölgesi heyeti, dün ilk toplantısını Diyarbakır'da yaptıktan sonra ziyaretlerde bulunmuştu. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, avukat Kezban Hatemi, eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen, gazeteci Etyen Mahçupyan ve Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 11.04.2013
AK Parti'li Milletvekilleri Şırnak'a Gidecek
Programa katılacak bazı isimler şöyle: "AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Van Milletvekili Mustafa Bilici, Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Siirt Milletvekili Osman Ören, Şırnak Milletvekili Emin Dindar, 23.
Mehmet Emin Ekmen - 11.04.2013
Akil İnsanlar Emine Teyze'yi Dinledi
1990 yılının kış ayında ikamet ettikleri Lice'nin Yolçatı köyünün boşaltılması sonucu şehre göç eden Özkan, yaşadıklarını Akil İnsanlar'a anlattı. Köylerinden çıkartıldıktan sonra Adana, Mersin, Tarsus ve Diyarbakır'ın daracık sokaklarında yaşam mücadelesi verdiğini anlatan Emine Özkan, 76 yaşındaki eşi ile iki oğlunun cezaevinde olduğunu, dağa giden kızının da ölüm haberini yıllar önce aldığını, ancak cenazesinin kayıp olduğunu ifade etti. Emine Özkan, şunları söyledi: "Köyümden çıktım perişan oldum. 20 yıldır varoşlarda daracık sokaklarda yaşıyorum. Eşim 27 yıldır cezaevinde, şu an 76 yaşında ve hasta. Bir oğlum 14 yıl, bir oğlum da 17 yıl hapis cezası aldı. Bir kızım da dağa çıktı, iki yıl sonra hayatını kaybetti. Şimdi tek oğlum var, onunla burada yaşıyorum." Yaşadığı bunca acıya rağmen barış istediğini dile getiren Özkan, "Dağdaki de askerdeki de bizim çocuklarımız, onların ölmesini istemiyorum. Artık barış ve huzur gelsin. Bu süreçte perişan olduk. Huzur gelsin ölmeden önce köyüme dönmek istiyorum" ifadelerini kullandı. Türkçe bilmeyen Emine Özkan'ın konuşmasını bir kısmını heyette bulunan Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen tercüme etti.
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
Ak Partili Baybatur Eğitim Kampını Değerlendirdi
AK Partili Baybatur, hafta sonu Salihli'de yapılan teşkilat içi eğitim kampının başarılı geçtiğini belirterek, 2014 yılında yapılacak olan seçimler için yol haritasının belirlendiğini, teşkilat içi birlik ve beraberliğin önemli bir ivme kazandığını kaydetti. Salihli Lidya Otel'de yapılan teşkilat için eğitim kampıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, eğitim kampının gerek Manisa'da gerekse Ege Bölgesi'nde ilk olmasının önemine işaret etti. Genel Merkez tarafından düzenlenen ve ev sahipliğini Manisa teşkilatının yaptığı eğitim kampında Manisa il teşkilatının başarılı bir sınav verdiğini de belirten Baybatur, il yönetimi ve yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti. Murat Baybatur, "Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'nun yapı sıra eğitim kampına, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılarımız Mahmut Göksu, Yard. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Mehmet Emin Ekmen, Manisa Koordinatör ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ, MKYK Üyemiz ve Manisa Milletvekilimiz Hüseyin Tanrıverdi, Milletvekillerimiz Recai Berber, Uğur Aydemir, Dr.
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti'nde Değişiklik Yapıldı
Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Akil İnsanlar Heyeti listesinde Celalettin Can'ın soyadı sehven 'Taş' olarak yazıldığı, doğrusunun 'Can' olacağı bildirildi. Ayrıca, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar'ın mazeret bildirerek toplantıya katılamayacağını beyan ettiği, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın da eklendiği ifade edildi. Listenin yeni hali şöyle: Akdeniz Bölgesi 1. Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu 2. Başkan Vekili: Lale Mansur 3. Sekreter: Tarık Çelenk 4. Kadir İnanır 5. Nihal Bengisu Karaca 6. Şükrü Karatepe 7. Muhsin Kızılkaya 8. Öztürk Türkdoğan (İHD) 9. Hüseyin Yayman Doğu Anadolu Bölgesi 1. Başkan: Can Paker 2. Başkan Vekili: Sibel Eraslan 3. Sekreter: Ayhan Ogan 4. Mahmut Arslan (Hak-İş) 5. Abdurrahman Dilipak 6. İzzettin Doğan 7. Abdurrahman Kurt 8. Zübeyde Teker 9. Mehmet Uçum Ege Bölgesi 1. Başkan: Tarhan Erdem 2. Başkan Vekili: Avni Özgürel 3. Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ 4. Erol Ekici (DİSK) 5. Hilal Kaplan 6. Hasan Karakaya 7. Fuat Keyman 8. Fehmi Koru 9. Baskın Oran Günedoğu Anadolu Bölgesi 1. Başkan: Yılmaz Ensaroğlu 2. Başkan Vekili: Kezban Hatemi 3. Sekreter: Mehmet Emin Ekmen 4.
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar
Güneydoğu Anadolu Bölgesi listesinde, Yılmaz Ensaroğlu, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan, Lami Özgen (KESK) ve Ahmet Faruk Ünsal (Mazlum-Der) yer alıyor.
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar
Eski AK Parti Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen de "Çok onurlu ve önemli bir görev.
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
Akil İnsanlar Heyeti'nde 12 Kadın Üye Yer Aldı
-FENER RUM PATRİKHANESİ'NİN AVUKATI VE KCK'DAN SERBEST BIRAKILAN ÖZGEN EN KRİTİK BÖLGEDE- Çözüm sürecinde en kritik bölgenin başkanlığını ise SETA'da Hukuk ve İnsan Hakları Direktörü ve MAZLUM-DER Üyesi Yılmaz Ensaroğlu'na emanet edildi. Heyetin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin başkanı olan Ensaroğlu'na bölgede tek kadın üye olarak görev yapacak Avukat Kezban Hatemi de başkanvekili oldu. Hatemi, Fener Rum Patrikhanesi'nin avukatlığını da yapıyor. AK Parti'nin Batman eski Milletvekili Mehmet Emin Ekmen'in sekreterliğini üstlendiği bölgenin heyetinde, Yazar Murat Belge, Gazeteci Etyen Mahçupyan, Sanatçı Yılmaz Erdoğan, MAZLUM-DER Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ile KCK davasında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan KESK Genel Başkanı Lami Özgen bulunuyor.
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Başkan: Yılmaz Ensaroğlu Başkan Vekili: Kezban Hatemi Sekreter: Mehmet Emin Ekmen Üyeler: Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan, Lami Özgen (KESK), Ahmet Faruk Ünsal (Mazlum-Der).
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
"Akil İnsanlar" Heyeti Belli Oldu(2)
Başbakanlık tarafından açıklanan Akil İnsanlar Heyeti'nin listesi 9'ar kişilik 7 bölgesel gruptan oluştu. Listede, Rifat Hisarcıklıoğlu, Can Paker, Tarhan Erdem, Yılmaz Ensaroğlu, Ahmet Taşgetiren, Deniz Ülke Arıboğan, Yusuf Şevki Hakyemez bölge grubu başkanları olarak yer aldı. Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan isimler ve görev alacakları bölgelerin dağılımı ise şöyle: AKDENİZ BÖLGESİ Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu Başkan Vekili: Lale Mansur Sekreter: Tarık Çelenk Kadir İnanır Nihal Bengisu Karaca Şükrü Karatepe Muhsin Kızılkaya Öztürk Türkdoğan (İHD) Hüseyin Yayman DOĞU ANADOLU BÖLGESİ Başkan: Can Paker Başkan Vekili: Sibel Eraslan Sekreter: Ayhan Ogan Mahmut Arslan (HAK-İŞ) Abdurrahman Dilipak İzzettin Doğan Abdurrahman Kurt Zübeyde Teker Mehmet Uçum EGE BÖLGESİ Başkan: Tarhan Erdem Başkan Vekili: Avni Özgürel Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ Vedat Ahsen Coşar (TBB) Erol Ekici (DİSK) Hilal Kaplan Fuat Keyman Fehmi Koru Baskın Oran GÜNEDOĞU ANADOLU BÖLGESİ Başkan: Yılmaz Ensaroğlu Başkan Vekili: Kezban Hatemi Sekreter: Mehmet Emin Ekmen Murat Belge Fazıl Hüsnü Erdem Yılmaz Erdoğan Etyen Mahçupyan Lami Özgen (KESK) Ahmet Faruk Ünsal (MAZLUM DER) İÇ ANADOLU BÖLGESİ Başkan: Ahmet Taşgetiren Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu Sekreter: Cemal Uşşak Vahap Coşkun Doğu Ergil Erol Göka Mustafa Kumlu (TÜRK-İŞ) Fadime Özkan Celalettin Taş MARMARA BÖLGESİ Başkan: Deniz Ülke Arıboğan Başkan Vekili: Mithat Sancar Sekreter: Levent Korkut Mustafa Armağan Ali Bayramoğlu Ahmet Gündoğdu Hayrettin Karaman Hülya Koçyiğit Yücel Sayman KARADENİZ BÖLGESİ Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez Başkan Vekili: Vedat Bilgin Sekreter: Fatma Benli Şemsi Bayraktar (TZOB) Kürşat Bumin Oral Çalışlar Orhan Gencebay Yıldıray Oğur Bendevi Palandöken (TESK) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Akil İnsanlar Heyetiyle, yarın saat 18.
Mehmet Emin Ekmen - 03.04.2013
Rifat Hisarcıklıoğlu, Can Paker, Tarhan Erdem ve Taşgetiren Heyet Başkanı
Başbakanlık'tan gelen bilgi notunda heyet üyelerinin adları şu şekilde sıralandı: AKDENİZ BÖLGESİ 1. Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu 2. Başkan Vekili: Lale Mansur 3. Sekreter: Tarık Çelenk 4. Kadir İnanır 5. Nihal Bengisu Karaca 6. Şükrü Karatepe 7. Muhsin Kızılkaya 8. Öztürk Türkdoğan (İHD) 9. Hüseyin Yayman DOĞU ANADOLU BÖLGESİ 1. Başkan: Can Paker 2. Başkan Vekili: Sibel Eraslan 3. Sekreter: Ayhan Ogan 4. Mahmut Arslan (HAK-İŞ) 5. Abdurrahman Dilipak 6. İzzettin Doğan 7. Abdurrahman Kurt 8. Zübeyde Teker 9. Mehmet Uçum EGE BÖLGESİ 1. Başkan: Tarhan Erdem 2. Başkan Vekili: Avni Özgürel 3. Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ 4. Vedat Ahsen Coşar (TBB) 5. Erol Ekici (DİSK) 6. Hilal Kaplan 7. Fuat Keyman 8. Fehmi Koru 9. Baskın Oran GÜNEDOĞU ANADOLU BÖLGESİ 1. Başkan: Yılmaz Ensaroğlu 2. Başkan Vekili: Kezban Hatemi 3. Sekreter: Mehmet Emin Ekmen 4.
Mehmet Emin Ekmen - 29.03.2013
Davutoğlu ve Arınç, Haftasonu Manisa'da
Salihli Lidya Otel'deki eğitim kampına, il ve ilçe başkanları ile yürütme kurulu üyeleri, il genel meclisi üyeleri, belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, il ve ilçe kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları olmak üzere toplam 450 kişi bulunacak. Kampa, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcıları Mahmut Göksu, Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Mehmet Emin Ekmen, Manisa Koordinatörü ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti milletvekilleri Recai Berber, Uğur Aydemir, Dr.
Mehmet Emin Ekmen - 27.03.2013
Arınç ve Davutoğlu, Teşkilat Eğitiminde
AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, yaptığı açıklamada 450 kişinin bulunacağı kampa il ve ilçe başkanları ile yürütme kurulu üyeleri, il genel meclisi üyeleri, belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, il ve ilçe kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri ve belde başkanlarının katılacağını bildirdi. Evsahipliğini kendilerinin yapacağını belirten Baybatur, kampın pazar akşamı sona ereceğini söyledi. İl Başkanı Baybatur, "Böylesine büyük bir organizasyonu ilk defa tertip ediyoruz. Önemli konuklarımızı Manisa'da ağırlayacağız ve bilgilerinden azami derecede faydalanacağız. Genel merkezimiz tarafından düzenlenen eğitim kampının evsahipliğini biz yapıyoruz. Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'nun yanısıra Genel Merkez Teşkilat başkan yardımcılarımız Mahmut Göksu, Hasan Ali Çelik ve Mehmet Emin Ekmen, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Manisa milletvekilleri ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katılacak.
Mehmet Emin Ekmen - 27.03.2013
AK Parti Manisa'da Eğitim Kampına Giriyor
Genel merkezimiz tarafından yapılan eğitim kampının ev sahipliğini biz yapıyoruz. Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç ve Dış İşleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'nun yapı sıra eğitim kampına, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılarımız Mahmut Göksu, Yard. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Mehmet Emin Ekmen, Manisa Koordinatör ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ, MKYK Üyemiz ve Manisa Milletvekilimiz Hüseyin Tanrıverdi, Milletvekillerimiz Recai Berber, Uğur Aydemir, Dr.
Mehmet Emin Ekmen - 18.03.2013
Karaosmanoğlu Mersin'de Ders Verdi
Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nin görevlendirmesiyle Mersin İl Teşkilatı'nın düzenlediği Siyaset Akademisi'nde "Büyükşehir Modelinde Kocaeli Örneği" başlıklı bir sunum yaptı. İlk gününde Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla yapılan programın ikinci gününe katılan Başkan Karaosmanoğlu'nun verdiği dersi salonu dolduran 500 kişilik grubun yanı sıra AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Ekmen ve Mahmut Kaçar, AK Parti Mersin Milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun, Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 18.03.2013
Başkan, Mersin'de Ayakta Alkışlandı
İKİ BAKAN VE MİLLETVEKİLLERİ Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nin görevlendirmesiyle Mersin İl Teşkilatı'nın düzenlediği Siyaset Akademisi'nde ''Büyükşehir Modelinde Kocaeli Örneği'' başlıklı bir sunum yaptı. İlk gününde Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla yapılan programın ikinci gününe katılan Başkan Karaosmanoğlu'nun verdiği dersi salonu dolduran 500 kişilik grubun yanı sıra AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Ekmen ve Mahmut Kaçar, AK Parti Mersin Milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun, Prof.
Mehmet Emin Ekmen - 30.09.2012
AK Parti 4. Olağan Kongresi
MKYK yedek üyeleri şu isimlerden oluştu : "İsmail Hakkı Turunç, Mutlu Alkan Kütüklüoğlu, İsmail Karaosmaoğlu, Bülent Tural, Orhan Yeğin, Emel Topçu, Hakkı Şanlı, Faruk Koyuncu, Ahmet Berat Conkar, Emine Saliha Aydınyılmaz, Nazım Maviş, Tahir Alan, Nilgün Arat Cabaoğlu, Remzi Çakır, Mustafa Alkayış, Sertab Bandin, Şuay Alpay, İdris Şahin, Mehmet Muş, Tülay Kaynarca, Veli Tolu, Hamza Dağ, Betül Güler, Halil Yıldız, Mustafa Akış." -Diğer kurullar- Merkez Disiplin Kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu : "Ahmet Cemil Tunç, Canan Candemir Çelik, Enver Yılmaz, Fatih Çiftçi, Hayrettin Dilekcan, İsmail Alptekin, Mehmet Emin Ekmen, Nevzat Ceylan, Semiha Öyüş, Serap Yaşar, Vahdettin Bahadır.
Mehmet Emin Ekmen - 16.06.2012
Fekiye Teyran Kültür Festivali
Tabii bir asır boyunca bu değerlerimiz gölgede kaldı. Bugün kendilerini memleketinde ifade edemeyen ve dünyanın dört bir yanında bu kültürü yaşatan insanlar, bugün onun kaynağında bir araya geliyor. Bu mutluluk verici bur durum." Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, AK Parti Van milletvekilleri Orhan, Mustafa Bilici, Burhan Kayatürk, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, AK Parti eski milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Kayhan Türkmenoğlu, Mehmet Emin Ekmen ve diğer katılımcılar, Fekiye Teyran'ın simgesi olan güvercinleri gökyüzüne uçurdu.
Mehmet Emin Ekmen - 09.12.2011
İluh Deresi Projesi Bakan Şimşek'e Sunuldu
Beş yıl önce 11 kişinin yaşamına sebep olan büyük sel felaketi sonrası gündeme gelen İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesi konusunda nihayet son adımlar atıldı. Sel felaketi sonrasında kente gelerek Kuyubaşı toplu konutlarının temel atma törenine katılan Başbakan Erdoğan, İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesinin hazırlanarak kendisine sunulması halinde gereken desteği vereceğini açıklamıştı. Batman Belediyesi, yıllar sonra söz konusu projeyi hazırladı. Batman Kent Konseyi'nin gösterdiği çaba sonucu son genel seçim öncesinde dönemin Ak Parti Milletvekili Mehmet Emin Ekmen'in girişimleriyle Belediye Başkan Vekili Serhat Temel ve dönemin Kent Konseyi Başkanı Süleyman Noyan'ı makamında kabul eden Bakan Şimşek, projenin Valilik, Belediye ve Kent Konseyi Logosu basılarak hazırlanmasını istemişti.
Mehmet Emin Ekmen - 04.12.2011
Maliye Bakanı Şimşek, Batman'da Açıklaması
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İnsanımıza eğitimden, sağlığa kadar ama sadece fiziki ihtiyaçlar anlamında değil, demokratik hak ve özgürlükleri açısında da ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Mehmet Emin Ekmen - 03.12.2011
"Ne Gerekiyorsa Yapmaya Devam Edeceğiz"
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İnsanımıza eğitimden, sağlığa kadar ama sadece fiziki ihtiyaçlar anlamında değil, demokratik hak ve özgürlükleri açısında da ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Mehmet Emin Ekmen - 17.11.2011
Eski Vekilden Örnek Davranış
Eski AK Parti Batman Milletvekili M.Emin Ekmen, depremzede aileye kendi evini açtı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Emin Ekmen Haberleri | Mehmet Emin Ekmen Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Mehmet Emin Ekmen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Emin Ekmen kimdir, hayatı ve biyografisi. Akil İnsanlar Tutuklu KCK'lılarla Görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 19:24:31. #1.15#

title