Mehmet Aurelıo'nun Basın Toplantısı

Fenerbahçeli Futbolcu Mehmet Aurelio, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Yarın Psv Eindhoven ile Oynayacakları Maçta 3 Puan Hedeflediklerini, Ancak Alacakları 1 Puanın da Kendileri İçin İyi Bir Skor Olacağını Söyledi.

Mehmet Aurelıo'nun Basın Toplantısı

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Aurelio, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yarın PSV Eindhoven ile oynayacakları maçta 3 puan hedeflediklerini, ancak alacakları 1 puanın da kendileri için iyi bir skor olacağını söyledi.

Philips Stadı'nda Teknik Direktör Arthur Zico ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen milli futbolcu Mehmet Aurelio, PSV Eindhoven maçından alabilecekleri en iyi skorla ayrılmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirterek, "Rakibimizin çok kaliteli oyuncuları var. Bizim için zor bir maç olacak. Ama biz kendimize güveniyoruz. Biz buraya 3 puan için geldik, yarınki maçta sahaya galibiyet için çıkacağız. Ama alabileceğimiz 1 puanın da bizim için güzel bir skor olacağını düşünüyorum" dedi.

Kezman'ın sakatlığının takımı çok üzdüğünü, ancak yarınki maçta onun yerine forma giyecek futbolcunun elinden gelenin en iyisini yapacağını söyleyen Mehmet Aurelio, bu açıdan takımda bir sorun yaşanmayacağını belirtti. Aurelio, bir soru üzerine futbolcunun maçlardan sonra yorgunluk hissetmesinin normal olduğunu, ancak yaptığı çalışmalarla şu anda kendisini maça hazır hissettiğini kaydetti. Milli Takım'ın Yunanistan ile yaptığı maçta sergilediği performans nedeniyle sporseverlerin kendisine gösterdiği

sevgi gösterilerinden mutluluk duyduğunu, ancak karşılaşmayı kaybettikleri için de üzüldüğünü söyleyen Mehmet Aurelio, terör olaylarıyla ilgili olarak ise, Türk askerlerine yapılan saldırının Türk halkıyla birlikte kendilerini de derinden yaraladığını, Türk halkının acısını sonuna kadar paylaştıklarını vurguladı.

Daha çok bir Brezilya takımında mı yoksa Türk takımında mı oynadığını hissettiğinin sorulması üzerine Mehmet Aurelio, "Her şeyden önce bir Türk takımı olan Fenerbahçe adına mücadele ediyoruz. Bu mücadeleden dolayı da her zaman gururluyuz. Bir Türk takımı olan Fenerbahçe için amacımız, alabileceğimiz en iyi sonucu alabilmektir" ifadelerini kullandı. Aurelio, İstiklal Marşı'nın bir bölümünü okuduğu reklam filmiyle ilgili eleştirileri de normal karşıladığını sözlerine ekledi.

(İY-İY-OK-S)