Mehmet Ali Aydınlar'ın Oğlu Mehmet Kerem, KKTC'de Kazada Öldü
Haberler » Güncel » Haber

Mehmet Ali Aydınlar'ın Oğlu Mehmet Kerem, KKTC'de Kazada Öldü

Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Acıbadem Hastaneleri'nin Sahibi Mehmet Ali Aydınlar'ın Oğlu Mehmet Kerem Aydınlar (25) KKTC'de Terhisine 20 Gün Kala Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti. 3 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kaza Haberini Alan Baba Mehmet Ali Aydınlar ve Yakınları Yıkıldı.

Mehmet Ali Aydınlar'ın Oğlu Mehmet Kerem, KKTC'de Kazada Öldü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Acıbadem Hastaneleri'nin sahibi Mehmet Ali Aydınlar'ın oğlu Mehmet Kerem Aydınlar (25) KKTC'de terhisine 20 gün kala trafik kazasında hayatını kaybetti. 3 kişinin hayatını kaybettiği kaza haberini alan Baba Mehmet Ali Aydınlar ve yakınları yıkıldı. Cenazenin Kıbrıs'tan sabah saatlerinde İstanbul'a getirilerek, ikindi namazından sonra toprağa verileceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Aslanoğlu (59) yönetimindeki ZEG 052 plakalı araç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Gazi Magusa yakınlarındaki Yeni İskele Yolu Çukurova Kavşağı civarında karşı şeride geçerek, Mehmet Şenol (41) yönetimindeki HV 400 plakalı araç ile çarpıştı. Kazada aynı araç içerisinde bulunan Mehmet Kerem Aydınlar ve Cemal Coşkun (59) ile Gülten Coşkun (57) olay yerinde hayatını kaybetti. Araç sürücüsü Mehmet Aslanoğlu ile aynı araçta bulunan Selma Aslanoğlu (54) hastaneye kaldırılarak, ameliyata alındı. HV 400 plakalı Mercedes marka aracın sürücüsü Mehmet Şenol ile oğlu Alan Şenol (6) ise müşahade altına altına alındı.

Acı haberi alan ailenin dostları hastaneye gelerek, Aydınlar ailesine taziye dileklerini sundu. Ayakta durmakta zorlanan Mehmet Ali Aydın bir ara dışarı çıkarak, hava almak istedi. Arkasını basın mensuplarının arkasına dönen Mehmet Ali Aydınlar'ı yakın ve dostları teselli etmeye çalıştı.

Cenazenin sabah saatlerinde İstanbul'a uçakla getirilip, Üsküdar Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Çengelköy Aile Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.

Kerem Aydınlar'ın KKTC'de geçirdiği kazada öldüğünü söyleyen Acıbadem Hastaneleri'nin Genel Müdür Yardımcısı Meri Bahar, Kerem'in Halası ve komşularının KKTC'de askerlik yapan Kerem'i görmeye gittiğini ve orada kiralık bir araba tutarak, gezdiklerini söyledi. Aynı arabadaki aralarında Kerem'in de bulunduğu 3 kişinin öldüğünü belirten Bahar, Kerem'in 20 gün sonra terhis olacağını ifade etti.

TERHİSİNE 20 GÜN KALMIŞTI

Mehmet Kerem Aydınlar'ın KKTC'de kısa dönem askerlik yaptığı ve 20 gün sonra terhis olacağı öğrenildi. Aydınlar'ın Türkiye'den yakınlarının gelmesi üzerine çarşı izninde akrabalarıyla araç kiraladıkları belirtildi. ZEG 052 plakalı aracın Mehmet Aslanoğlu adına kiralandığı kaydedildi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.