Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde Örnek Daireler Hazır

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde Örnek Daireler Hazır

Ankara Yenimahalle Belediyesi'nin 22 bloktan oluşan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Projesi hızla ilerliyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde Örnek Daireler Hazır

Ankara Yenimahalle Belediyesi'nin 22 bloktan oluşan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Projesi hızla ilerliyor. İlk blokların ortaya çıkmasının ardından 145 metrekareli ve 195 metrekarelik örnek daireler hazırlandı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen yapıları incelemek üzere bölgedeki şantiyeyi ziyaret eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Yardımcısı Şenol Balaban müteahhitlerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Çalışmaların beklenenden daha hızlı ilerlediğini söyleyen Yaşar, "Söz verdiğimiz gibi hak sahiplerine evlerini zamanında teslim edecek olmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi.

Bin 92 gecekondunun yıkılmasıyla başlanan projede hak sahibi olan vatandaşlara ev tesliminde öncelik sağlanacak. İşgalci durumundaki vatandaşların ev sahibi olacağı projenin tamamlanması sürecinde vatandaşlara yapılan kira yardımı devam edecek. 2+1 evler 120 aylık vadeyle cüzi bir fiyata vatandaşlara sunulacak. Gecekondu sahiplerinden arsaları imar tapulu olanlar, arazilerinin metrekarelerine göre daire sahibi edindirilecek. Arsası 145 metre olan 2+1, 195 metrekare olan 3+1, 245 metrekare olana 4+1, 250 metrekarelik alandan fazlasına sahip olanlara ise 2 daire verilecek. Proje kapsamında parklar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları gibi sosyal donatı alanları da planlanarak bir yaşam alanı oluşturulacak.