Mehmet Ağar Elazığ'dan Aday

Mehmet Ağar Elazığ'dan Aday

Demokrat Parti (Dp) ve Anavatan'ın Basına Dağıtılan Milletvekili Adayı Listelerinde Boş Olarak Görünen İllere En Az Bir Milletvekili Adayı Yerleştirdiği Bildirildi.

Mehmet Ağar Elazığ'dan Aday

Demokrat Parti (DP) ve ANAVATAN'ın basına dağıtılan milletvekili adayı listelerinde boş olarak görünen illere en az bir milletvekili adayı yerleştirdiği bildirildi.

DP Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, YSK'ya verilen liste ile basına dağıtılan liste arasında fark bulunduğu ifade edildi.

YSK'ya verilen listede hiçbir ilin milletvekili sıralarının tamamen boş olarak görünmediği, en az bir kişinin bu sıralara yerleştirildiği belirtildi. Ayrıca DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın da Elazığ'dan 1. sıra milletvekili adayı olduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, aday listelerinde illerin tamamen boş verilmesinin o seçim çevresinde seçime girilemeyeceği yönünde bir sonuç doğuracağı ihtimaline karşılık, bazı illerin listelerini boş verecek olan partiler bu illere en az bir kişinin ismini eklediler.

ANAVATAN'ın da bu nedenle, basına dağıtılan ve boş olarak görünen illerde en az bir milletvekili adayı gösterdiği öğrenildi.

Kaynak: AA