Mehmet Ağar'dan Sürpriz Ziyaret
Haberler » Güncel » Mehmet Ağar'dan Sürpriz Ziyaret - Haber

Mehmet Ağar'dan Sürpriz Ziyaret

Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, Antalya'da Sürpriz Bir Ziyaret Gerçekleştirdi.

Mehmet Ağar, Antalya'da Adliyeyi Ziyaret Etti.

Mehmet Ağar'dan Sürpriz Ziyaret

Eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Antalya'da sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mehmet Ağar, Antalya'da adliyeyi ziyaret etti. Mehmet Ağar'ın adliyede, arkadaşı olduğu iddia edilen ve Atatürk'ün yatı olarak bilinen Savarona'ya yönelik fuhuş operasyonunda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Kazak asıllı iş adamı Tevfik Arif'in durumu hakkında savcıdan bilgi aldığı ileri sürüldü.

Mehmet Ağar, Antalya Adliyesi'ni ziyaretinin ardından şehirden ayrıldı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı, Muğla Jandarma Komutanlığı ve Uluslararası Göç Komisyonu temsilcilerinin katılımıyla geçen hafta Savarona yatına operasyon düzenlemişti. Ukrayna ve Rusya'daki bazı mankenlik ajansları aracılığıyla Türkiye'ye getirdikleri kadınları Savarona yatında iş adamlarıyla birlikte olmaya zorladıkları iddia edilen 2'si kadın 8 kişi gözaltına alınmıştı.

Organize suç örgütlerine yönelik davalara bakan savcı Yusuf Hakkı Doğan tarafından ifadeleri alınan 2 kişi serbest bırakılırken aralarında Kazak işadamı Tevfik Arif'in de bulunduğu şüpheliler G.A, M.Ç, E.A, E.B. ve H.E. nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Antalya Kapalı L Tipi Cezaevi'ne gönderdi zanlılar, 'suç örgütü kurmak ve üyesi olmak, bir örgüt faaliyeti çerçevesinde fuhuş yaptırmak ve fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak'la suçlanıyor. Tevfik Arif savcılık sorgusunda hakkındaki suçlamaları kabul etmemişti.

Sovyetler Birliği Ticaret Bakanlığı'nda 17 yıl çalışan Tevfik Arif, SSCB dağıldıktan sonra gittiği ABD'de New York'un en tanınan işadamları arasına girdi. 1990'ların ikinci yarısında Brooklyn'de aldığı ucuz emlakları değerlendiren Arif, ünlü emlak yatırımcısı Donald Trump'la kurduğu ortaklıkla adını iyice duyurdu.

Arif, Trump ile Amerika'nın en zengin eski Sovyet bloku ailelerinden Tamir Sapir ve oğlu Alex'i bir araya getirdi. New York'un suç ailelerinden Gambinolara kadar uzanan ortaklıkları bulunan Tevfik Arif, Türk vatandaşlığına da geçti.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler