Medyatik Kutup Ayısı Knut'a Hollywood Yolu Göründü

Medyatik Kutup Ayısı Knut'a Hollywood Yolu Göründü

Almanya'nın Medyatik Kutup Ayısı Knut'a Hollywood Yolu Açıldı.

Medyatik Kutup Ayısı Knut'a Hollywood Yolu Göründü

Almanya'nın medyatik kutup ayısı Knut'a Hollywood yolu açıldı.

Amerikan film şirketi Ash R. Shah'ın, Berlin Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya geldikten sonra annesi tarafından reddedilen ve 1 senedir bakıcısı tarafından büyütülen Knut için milyon dolarlık teklifte bulunduğu belirtildi. Berlin Hayvanat Bahçesi Müdürü Bernhard Blaskiewitz, B.Z. gazetesine yaptığı açıklamada, Ash R. Shah firmasının, başrolünde Knut'un yer alacağı bir film projesi hazırladığını söyledi. Yapımcı firma ile görüşmelerinin sürdüğünü kaydeden Blaskiewitz, "Hollywood'un Knut'a gösterdiği ilgiden

son derece memnunuz. Fakat bir anlaşma olup olmayacağını henüz bilemiyoruz. Öncelikle bazı noktaların açıklığa kavuşturulması gerekiyor" dedi.

B.Z. gazetesi, "Garfield Geri Dönüyor" (Garfield Gets Real) filminin yapımcısı olan Ash R. Shah'ın, hayvanat bahçesi yönetimine gönderdiği mektupta, sözleşmenin imzalanması halinde 2 yıl için Knut'a 5 milyon dolar ödeyeceğini yazdı.

Knut, 6 Aralık'ta birinci yaş gününü kutlamış ve doğum günü partisi Alman televizyonundan canlı olarak yayınlanmıştı. Alman hükümeti, uluslararası medya tarafından birçok kez haber konusu yapılan Knut'un logosunu, küresel ısınmayla mücadele kampanyasında kullanmıştı. Bir önceki yıla göre 14.7 milyon dolar fazla gelir sağlayan Berlin Hayvanat Bahçesi ise, bunda Knut'un katkısının büyük olduğunu tahmin ediyor.

(AFP-İB-İB-OK-D)