Medyanın Çocuklar ve Gençler Üzerindeki Etkileri

Medyanın Çocuklar ve Gençler Üzerindeki Etkileri

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Osman Dolu, Niğde Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda 'Şiddet içerikli video oyunlarının çocuklar ve gençler üzerindeki etkisi' konulu konferans verdi.

Medyanın Çocuklar ve Gençler Üzerindeki Etkileri

Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Dolu, Niğde Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda 'Şiddet içerikli video oyunlarının çocuklar ve gençler üzerindeki etkisi' konulu konferans verdi.

Konferansa, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Murat Alp, Prof. Dr. Mustafa Bayrak, Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay Kadir Okyay, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Karaca, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Dolu, "Bilimsel bulgulara göre, piyasada bulunan tüm video oyunlarının yüzde 98'i en az bir şiddet unsuru içeriyor. Yarıdan fazlasında ise ciddi şiddet ve öldürme sahneleri bulunuyor. Medyadaki şiddet içeren unsurlar da gençler ve çocuklar arasında şiddete başvurma ve saldırgan olma eğilimi yaratıyor. Ayrıca şiddet içeren oyunlarda kanlı sahne sayısı arttıkça saldırgan ve düşmanca davranışlar gösterme ihtimali de yaygınlaşıyor." dedi.

Konferans sonunda Yrd. Doç. Dr. Osman Dolu'ya plaket ve çiçek takdim edildi.