Medya Haberleri

Medya haber, Medya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medya - Bugün
Külliye'deki Atıklar Geri Dönüştürülerek Sokak Hayvanlarına 'Yuva' Oldu
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde çıkan inşaat, ağaç budama ve peyzaj atıkları, Külliye personellerinden oluşan gönüllüler tarafından geri dönüştürülerek, sokak hayvanları için kulübe haline getirildi. Atıklardan yapılan kulübeler, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi bahçesinde Sn. Emine Erdoğan'ın katıldığı etkinlikle, Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Sn. Emine Erdoğan, programa gelişinde sahiplendiği "Leblebi" adlı köpekle kulübeleri inceledi. Kulübelerin kalite ve kontrollerini Leblebi'ye yaptırdıklarını dile getiren Sn. Emine Erdoğan, "Eğer o beğenirse, arkadaşları da beğenir mutlaka. " diye konuştu. Leblebi'yi bir süre seven Emine Erdoğan, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şube Müdürü Durmuş Genç'ten yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Leblebi'nin ayağının uğurlu geldiğini ifade eden Sn. Emine Erdoğan, yapılan kulübelerin Sıfır Atık kapsamındaki önemine dikkati çekti. Atıkların değerlendirilmesi konusundaki hassasiyetini dile getiren Sn. Emine Erdoğan, "Sadece inşaat atıklarının değil, her türlü atığın dönüşebileceğine, Türkiye ekonomisine de büyük katkısı olacağına inanıyorum. İnşallah halkımız da buna destek verir. " dedi. Leblebi ile olan iletişimine ilişkin de bilgi vererek, "Zaman zaman özlediğimizde yanına gidiyoruz ya da evin önüne getiriyoruz. Hayvan sevgisi sonradan oluşabilir mi bunu bilmiyorum. Çünkü ben bahçeli bir evde büyüdüm. Zaman zaman her türlü hayvan girdi bahçemize, tavuk, ördek, kaz, tavşan, koyun, kuzu aklınıza gelecek ne varsa. Kediler zaten evimizin kralıydı, fareler de o zamanlar çok vardı, onları yakalarlardı. " ifadesini kullandı. Kedilere kolunu yastık yaptığını ve birlikte uyuduklarını da anlatan Sn. Emine Erdoğan, "Dolayısıyla o zamandan gelme bir hayvan sevgimiz var. Birçok insanın da var. " diye konuştu. Sn. Emine Erdoğan, Yedikule Hayvan Barınağını ziyaret ederek, Leblebi ile tanışma hikayelerini şöyle anlattı: "Orada bir sürü hayvanlarla tanıştık. Ama Leblebi'nin gözleri beni celbetti. Böyle ameliyat geçirmiş, mağduriyet yaşaması, doğrusu vicdanları sızlattı. Bilhassa onun için bunu istedim. Halkımıza da rica ediyorum, gidip petshoplardan değil, böyle barınaklardan alırlarsa çok daha iyi olur. " Sn. Emine Erdoğan, barınaklardan temelli hayvan sahiplenmek istemeyenlerin de gün içinde ya da hafta sonları hayvanları alıp bırakabileceklerini de vurguladı. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın da Leblebi ile sık sık değil ama ara sıra bir araya geldiğini söyledi. Aklım Almıyor, Hayvana Nasıl Zarar Verebilir Bir İnsan Sn. Emine Erdoğan, medyaya yansıyan hayvanlara yönelik şiddet haberlerine ilişkin de şöyle konuştu: "Aklım almıyor, hayvana nasıl zarar verebilir bir insan.
Medya - Bugün
20 Haziran 2021 Haberleri
20 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Medya - Bugün
Medya Akademisi, Adütv Üzerinden Eğitimlere Başladı
Medya Akademisi, ADÜTV Üzerinden Eğitimlere Başladı Üniversitemiz ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) iş birliği ile düzenlenen Medya Akademisi Eğitimleri, başladı.
Medya - Dün
Güney Afrika'da keşfedilip "elmasa hücuma" yol açan taşların kuvars kristalleri olduğu belirlendi
Yaşanan bu durum Güney Afrika medyası tarafından "elmasa hücum" olarak adlandırılmıştı.
Medya - Dün
Etiyopya'da seçim sürecinde sosyal medya kaynaklı nefret söylemi, şiddet olaylarını tetikleyebilir
Etiyopya, yarın gerçekleştirilecek genel seçimlere hazırlanırken, sosyal medya kaynaklı nefret söylemlerinin seçim sonrası şiddet olaylarını tetikleyebileceği uyarısı yapıldı.
Medya - Dün
Fatih Terim: Her zamanki heyecanla, ilk günkü gibi
Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas'ın yarın Fatih Terim'in Florya Metin Oktay Tesisleri'nde takımın başında olacağı ile ilgili sosyal medyasından yaptığı paylaşıma teknik direktör Fatih Terim de alıntılayarak cevap verdi.
Medya - Dün
Filistin 1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Hatib serbest bırakıldı
Birtakım şartlarla serbest bırakılan Hatib'in "röportaj yapması, hutbe vermesi ya da topluluğa konuşma yapması, 45 gün boyunca ikamet yeri olan Kefr Kanna beldesine gitmesi ve sosyal medyada paylaşım yapması, 15 kişiden fazla katılımın olduğu meclislerde bulunması"na yasak getirildi.
Medya - Dün
Flo'ya Social Media Awards'tan 2 ödül
Flo, sosyal medyanın en iyilerinin belirlendiği Social Media Awards Turkey 2021'de 2 ödül aldı.
Medya - Dün
Avustralya "aşırı ve gereksiz" gizlilikle suçlanıyor
Avustralya'nın medya ve kamuoyunun yakından takip ettiği olaylarla ilgili çok önemli bilgileri saklamaya çalışması, ülkenin dünyanın en kapalı demokrasilerinden biri haline geldiği yönünde eleştirilere neden oldu.
Medya - Dün
Cezayir Meclisinde ikinci güç olmayı başaran bağımsızlar Cumhurbaşkanı'nın "gizli partisi" olabilir mi?
Alternatif parti bağımsız milletvekillerinin içinden mi çıkacak? Stratejist ve analist Yasin Merzuki liderliğindeki "Sağlam Kale" isimli topluluğun sosyal medyadaki resmi sayfasında "Ahmed Zevavid'in milletvekilleri ile koordinasyondan sorumlu ulusal sekreter olarak görevlendirildiğinin" duyurulması, bağımsız milletvekili listeleri kisvesi altında bir partiyle karşı karşıya olduğumuzu düşündürüyor.
Medya - Dün
Nevşehir'de patates üretimini bırakıp devekuşu çiftliği kuran girişimci ihracata hazırlanıyor
Hedefinin çiftlik alanını daha da büyüterek sahip olduğu devekuşu sayısını artırmak ve sektöre öncülük etmek olduğunu dile getiren Sayın, sözlerini şöyle sürdürdü: "2014 yılında hobi olarak üç dört tane aldım ve kendimi geliştirip tecrübe edindim. Artık, ticaret için profesyonel olarak üretiyoruz. Yavruları ülke genelinden gelen taleplere göre gönderiyoruz. Et için bakıldığında erkekleri 120 kilograma, dişileri ise 80 kilograma kadar et veriyor. Yurt dışından irtibat kurduğumuz firmalar var. Özbekistan'dan yavru istiyorlar. Belçika'dan da talep var. Derisi ayakkabı ve çantalarda kullanılıyor. Görüşmemiz sürüyor, eğer anlaşma sağlanırsa sadece Belçika'ya çalışacağız. Çiftlik koşullarında bakımı çok kolay. Bilinen bir hastalığı yok ama bakteri ve enfeksiyona karşı antibiyotik veriyoruz. Bizi arayıp soranlar oluyor. Tavsiyem yavru almaları, zamanla tanıyarak yapılırsa para kazandırır. Asıl işimiz yavru üretimi ama yumurta bize destek oluyor. Sosyal medyadan bize ulaşanlara yumurta gönderiyoruz.
title