Medya Cup Futbol Turnuvası kuraları çekildi

Ankara'daki tüm seçkin medya kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen ve bir mini Türkiye Kupası kadar çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olan "Medya Cup" turnuvasının kuraları çekildi.

Medya Cup Futbol Turnuvası kuraları çekildi

Ankara'daki tüm seçkin medya kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen ve bir mini Türkiye Kupası kadar çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olan "Medya Cup" turnuvasının kuraları çekildi. Kuraların çekilişini Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, Ankaraspor'un kaptanı Hürriyet Yücel, milli takımın ve Ankaragücü takımının eski kalecisi Arif Pecenek, LİG TV Ankara temsilcisi Orhan Kılıç ve Star Gazetesi köşe yazarı Nasuhi Güngör yaptı. Kura çekimlerinin ardından bütün takımlara tek tek formalarını veren Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz maçlarda takımlara başarılar diledi.

32 takımın katıldığı turnuvada seri başları geçen yılki turnuvada çeyrek finale yükselen Kanal A, TRT, NTV, STAR TV, Samanyolu TV, ATV, CİHAN, İHA takımlarından oluştu.

A gurubunda yer alan ve favori olarak gösterilen KANAL A takımının rakipleri SES TV, LİG TV ve KANAL TÜRK televizyonu oldu. B gurubunda yer alan ve yine favori olarak gösterilen TRT'nin rakipleri ise ANKA HABER AJANSI, FOX TV ve ANADOLU AJANSI oldu. NTV'nin seri başı olarak yer aldığı C Grubunda yer alan takımlar SABAH GAZATESİ, TV 24, YENİ ŞAFAK GAZETİSİ olurken D Grubunda ise STAR TV'nin rakipleri MİLLİ GAZETE, KANAL D, STAR GAZETESİ olarak çekildi. E Grubunda SAMANYOLU TV, TV5, CNN TÜRK, ZAMAN GAZETESİ ile karşılaşırken F Grubunda ATV, FOTO MAÇ, ART ve MİLLİ GAZETE takımları yer aldı. Son iki gurupta yer alan CİHAN'nın rakipleri SHOW TV, BUGÜN GAZETESİ, VAKİT olurken, İHA'nın rakipleri ise TÜRKSAT, AKŞAM, KANAL 7 takımları oldu.

Eryaman Halı Saha spor tesisleri'nde yaklaşık 20 gün sürecek turnuva maçları, 31 Ekim 2007'de başlayıp 17 Kasım 2007 tarihinde yapılacak finalle sona erecek. Önce grup maçlarıyla başlayacak olan turnuva, daha sonra grup birincileri ve ikincilerinin ikinci tur maçlarıyla sürecek. İkinci tur sonrasında ise çeyrek ve yarı finaller gerçekleştirilecek. Finale kalan takımlar ise 5 bin YTL ödül için kıyasıya mücadele edecekler. Turnuva sonucunda birinci olan takım 5 bin YTL, ikinci olan takım 3 bin YTL ve üçüncü olan takım 2 bin YTL ile ödüllendirilecek. Turnuvada ayrıca "Gol Kralı"na "Altın Ayakkabı", "En İyi Kaleci"ye "Altın Eldiven", "En Centilmen Takım"a "Fair Play", birinciye "Şampiyonluk Kupası" ve ikinci, üçüncü ile tüm takımların kupa ve şiltlerle ödüllendirileceği 2. Etimesgut Belediyesi Medya Kupası, her akşam çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olacak.

Bu arada TBMM'sindeki milletvekillerinin kurulu bir takımla ünlü gazetecilerden kurulu takımların finalde gösteri maçının da yer alacağı bu muhteşem turnuvada, yazılı ve görsel medya mensupları kupanın sahibi olabilmek için 3 hafta halı sahada ter dökecekler.

Kaynak: CHA