Medula Bakımı E-Reçete Yazdırmıyor

Medula Bakımı E-Reçete Yazdırmıyor

Kayseri Eczacılar Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, medula sistemindeki bakım çalışmalarından dolayı, e-reçete uygulamasında sorun yaşandığını kaydetti.

Medula Bakımı E-Reçete Yazdırmıyor

Kayseri Eczacılar Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, medula sistemindeki bakım çalışmalarının gece saatlerinden akşam saatlerine alınmasından dolayı, e-reçete uygulamasında sorun yaşandığını kaydetti.

Halihazırda e-reçetedeki sorunların devam ettiğini belirten Ulutaş, Sağlık Bakanlığı'nın, e-reçete uygulaması resmi olarak başlamadan önce, devlet hastaneleri ve fakülte hastanelerinde e-reçete yazma zorunluluğunu ortadan kaldırdığına dair duyurunun eczacılar olarak kendilerini rahatlattığını dile getirdi.

Ulutaş "Meslektaşlarımızdan bize gelen problemleri Türk Eczacılar Birliğinin oluşturmuş olduğu e - reçeteyle iletilebilecek sorunlar bölümüne anında aktarıyoruz. Hastalarımızın fazla mağdur olmaması, meslektaşlarımızın bu konuda sıkıntı yaşamaması için tarafımızca iletilen sorunları hem medula hem de Türk Eczacılar Birliği ile paylaşarak kısa sürede çözülmesini sağlıyor. Sistemin tam olarak yürüyebilmesi adına doktorların e - reçete yazmaları, e-reçete yazdıktan sonra çıktı almaları en azından geçici bir süre hastalara vermeleri gerekiyor. Çünkü e-reçete numarasıyla gelen hastalarda bazen yazılan numaraların okunamaması, bazı numaraların yanlış yazılmasından dolayı e-reçete sistemde görüntülenemiyor ve hizmette aksamalar olabiliyor." diye konuştu.

Bakım çalışmalarından dolayı e - reçete uygulamasından dolayı sıkıntılar olduğunu belirten Ulutaş, "Medula sistemi gece 02.00 - 03.00 arasında bakıma alınırdı. Son 4-5 aydır akşamları bakım çalışması yapılıyor. Bu da nöbetçi eczanelerimizin ciddi şekilde mağdur olmasına ve hastalarımızın reçetelerini alamamalarına neden oluyor." ifadelerini kullandı. - KAYSERİ

Kaynak: İHA