Medikal Masaj Ustası Masajı Anlattı

Medikal Masaj Ustası Masajı Anlattı

İyi bir sırt masajı hayatın en büyük keyiflerinden biri olabilir. Gerginliği azaltır,ağrı ve sızıları dindirir ve huzurlu bir rahatlama sağlar.

Medikal Masaj Ustası Masajı Anlattı

Çoğumuz ara sıra sırt çağrısı çekeriz: masaların üzerinde kamburlaşır, ağır yükler taşır, omuzlarımızı düşürür ve kötü şekillerde dururuz. Bunların hepsi de kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Masaj bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletebilir.

Bu konuda açıklama yapan Estetik International'da Fizik Tedavi, Medikal masaj hizmeti veren usta Masöz Tunuslu Raja İssa bilgilendirme yaptı. Foça'da medikal masaj hizmeti veren Raja İssa'ya 0537 608 31 18 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Raja İssa yaptığı açıklamada"Ayak refleksolojisi masajı, plantar fasiit, ayak bileği yaralanmaları ya da gün içinde spor ya da ayakta iş yapmak durumunda olan kişiler için rahatlatıcı ve terapötik bir yöntemdir. Refleksoloji masajında terapisti, ayak, bilek ve bacağınıza masaj uygular. Bu sadece ayak parmağı ağrısı, ayak bileği ağrısı, plantar fasiit ve yaygın artrit formlarının hafifletilmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda tüm vücuttaki stres ve kaygıları azaltabilir. Buna ek olarak, çeşitli esnetme hareketleri de faydalı olabilir.

Refleksoloji masajı uygulanmasında öncelikle ayaklara basınç uygulanarak hastanın verdiği tepkiler ölçülür. Bu sayede hastanın ayaklarındaki sorunlu bölgeler tespit edilir ve nasıl bir masaj uygulanması gerektiği belirlenir. Ayaklarda vücudun her bölgesine sinyal gönderen noktalar bulunmaktadır. Ayaklara uygulanan masaj ile vücudun çeşitli bölgelerine sinyaller göndererek hem ayakların hem de tüm vücudun rahatlaması sağlanır. Refleksoloji masajı ortalama 30 dakika sürer.

Refleksoloji teorisinde ayakların, ellerin ve kulakların üzerindeki noktalar ve alanlar spesifik organlara, kemiklere ve vücut sistemlerine karşılık gelir. Uygulayıcılar, tüm vücuttaki organları ve sistemleri etkilemek için ayaklara ve ellere (alt, yan ve üst) ve kulağa (her ikisinin de parmağın ulaşabileceği ve dışarıya çıkabileceği şekilde) masaj uygular.

Vücut sistemlerinin birbirine nasıl karşılık geldiğini göstermek için refleksologlar refleksoloji "haritalar" kullanır. Bu haritaya göre her ayak vücudun dikey bir yarısını temsil eder:

Sol ayak; vücudun sol tarafına ve orada bulunan tüm organlara, kalbe vs. etki eder.

Sağ ayak; vücudun sağ tarafına ve orada bulunan tüm organlara karşılık gelir. Örneğin, karaciğer vücudun sağ tarafındadır ve bu nedenle karşılık gelen sinyal alanı sağ ayaktadır.

Refleksoloji uzmanı genel ya da bölgesel etkide yaratmak için ayaklar, eller veya kulaklardaki belirli noktalara odaklanabilir. Örneğin, zaman sınırlı olduğu ve kişinin gerçekten rahatlaması gerektiği durumlarda, refleksoloji uzmanı kulakları üzerinde çalışmayı seçebilir.

Spesifik tekniğe bakılmaksızın, refleksoloji teorisi uygulayıcının sinir sistemindeki tıkanıklığı veya stresi azaltmak ve vücudun enerjisini dengelemek için refleksoloji masajından faydalanılır.

refleksoloji
Refleksoloji masajında vücuttaki her organın ayaktaki bir sinir dokusuna denk gelir. Hastanın genel sağlığını düzeltmek için ayaktaki bu noktalara masaj uygulanarak iç organlar da dahil olmak üzere tedavi olması sağlanır.

Refleksoloji masajının süresi ortalama olarak 30 ila 45 dakika arasında değişiklik gösterir. Ayrıca Refleksoloji masajı kişiye özel olarak yapıldığı için herkese farklı şekilde uygulanır. Masaj planırken hastanın yaşı, hastalığın türü, hastanın fiziksel ve psikolojik sağlığı dikkate alınarak uygulanacak noktalara karar verilir.

İyi bir refleksoloji ayak masajı; baş ağrısı, uykusuzluk, kronik yorgunluk, baş dönmesi gibi pek çok semptomun hafifletilmesine yardımcı olmanın yanı sıra karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, kalp rahatsızlığı gibi birçok iç hastalığın altında yatan nedeni tedavi etmeye de yardımcı olur. Yüksek tansiyon da refleksoloji masajı ile tedavi edilen sorunların başında gelir.

Uygun refleksoloji teknikleri kullanıldığında, sahip olabileceğiniz en keyifli deneyimlerden birisini yaşarsınız. Uygun bir ayak masajı, ben güçlü stres tedavileri arasındadır. Tüm vücudu rahatlamanın en iyi yollarındandır." dedi.