Medıa Markt Açılışında Promosyonlu Ürünlerin Stokları Tükendi

Avrupa'nın Lider Elektronik Market Zinciri Media Markt'ın Açılışını Bugün Gerçekleştirdiği Ümraniye Mağazasında, Tüketicilerin Gösterdiği Yoğun İlgi Nedeniyle Satışların Geçici Olarak Durdurulduğu Açıklandı.

Medıa Markt Açılışında Promosyonlu Ürünlerin Stokları Tükendi

Avrupa'nın lider elektronik market zinciri Media Markt'ın açılışını bugün gerçekleştirdiği Ümraniye mağazasında, tüketicilerin gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle satışların geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamada, Media Markt'ın Türkiye'deki açılışı için düzenlediği kampanyanın tüketiciler tarafından büyük taleple karşılandığı, sabah saatlerinde uzun kuyruklar halinde mağaza kapısının önünde bekleyen binlerce kişinin açılışla birlikte kampanya ürünlerinin bulunduğu reyonlara yöneldiği ve kampanya kapsamındaki tüm ürünlerin ilk bir kaç saat içerisinde tükendiği bildirildi. 28 Eylül 2007 Cuma tarihine kadar sürdürülmesi planlanan kampanyanın, promosyonlu ürünlerin stoklarının tükenmesi

sebebiyle ilk gün sonlandırıldığı kaydedildi.

Media Markt Ümraniye Mağazası Genel Müdürü Jan Mitilyan, Türkiye'de de Avrupa'nın diğer ülkelerinde olduğu gibi tüm stok planlamasının yapıldığını fakat Türk tüketicisinin Media Markt'a diğer ülkelerden daha fazla ilgi göstermesi sebebiyle stokların kısa sürede tükendiğini söyledi. Mitilyan, önümüzdeki dönemde açılış kampanyasına benzer kampanyaların devam edeceğini, amaçlarının Türk tüketicisine en son teknolojiyi en uygun fiyatlarla ulaştırmak olduğunu ifade etti.

(CHT-OK-E)