Mecliste Alkış Siyaseti

Mecliste Alkış Siyaseti

MHP'liler Yemin Eden DTP'lileri Alkışladılar. Bülent Arınç'a İse AKP Sıralarından Cılız Alkış Geldi.

Mecliste Alkış Siyaseti

23.Dönem Milletvekilleri yemin töreni öncesinde MHP ve DTP'liler arasında başlayan "alkış" siyaseti milletvekillerinin yeminleri sırasında da devam etti.

Tören boyunca yerinden ayrılmaksızın tüm milletvekillerinin yeminlerini izleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başta DTP Mardin Milletvekili Ahmet Türk olmak üzere çoğu DTP'li milletvekilini yemin ettikten sonra alkışladığı görüldü.

-ARINÇ'A CILIZ ALKIŞ-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün yeminleri sırasında ayağa kalkarak alkışlayan AKP milletvekilleri AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç'a alkışları ise "cılız" kaldı. Arınç'ın kürsüye giderken çok az sayıda AKP'li milletvekilinin ayağa kalkıp alkışlarken yemin sonrasında ise yine çok az sayıdaki AKP'li milletvekili ayağa kalktı. Arınç'a en çok alkış Bakanlar Kurulu sıralarından geldi.

-ÇAĞLAYAN MHP KULİSLERİNDE-

AKP'den Ankara Milletvekili seçilen eski Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan MHP kulislerini dolaştı. Çağlayan, MHP'li milletvekillerinin bulunduğu muhalefet kulisine giderek MHP'lileri kutladı ve birlikte çay içerek sohbet ettiler.

-TÖRENE İLGİ AZALDI-

Tören nedeniyle sabah saatlerinden itibaren büyük bir ziyaretçi yoğunluğu yaşayan meclis koridorları gecenin geç saatlerine doğru sakin bir havaya büründü. Yemin eden milletvekillerinin yakınları ve ziyaretçileri meclisi terk etti. Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'a hareket etmesinden sonar da yeminin eden AKP milletvekillerinin meclisten ayrıldıkları görüldü. İlk defa seçilen bazı milletvekilleri de yakınları ve ziyaretçileriyle bol bol meclis bahçesinde hatıra fotoğrafları çektirdi. (ANKA)

Kaynak: ANKA