'Meclise Otobüsle Gideceğim'

'Meclise Otobüsle Gideceğim'

Ehliyeti ve Arabası Olmadığını Söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Necip Taylan, Meclise Otobüsle Gideceğini İfade Etti.

'Meclise Otobüsle Gideceğim'

Ehliyeti ve arabası olmadığını söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Necip Taylan, meclise otobüsle gideceğini ifade etti.

Ankara'da misafirhanede kaldığını, ne arabasının ne de ehliyetinin olduğunu söyleyen Taylan, "Meclise otobüsle gidip geleceğim. Beni görenler bu durumu yadırgıyor. Eğitimci olduğum için araba alamadım. Çocuklarımın eğitim masrafı fazla olunca arabaya ayıracak para bulamadım. Durumumu düzelttikten sonra da yaşım ilerleyince reflekslerimin azalması nedeniyle araba almaya gerek duymadım. Arabam olmadığı için de ehliyet alma gereği duymadım" dedi.

Köylere ve kahvehanelere giderek vatandaşın çayını içeceğini de sözlerine ekleyen Taylan, "Halkla iç içe olacağım. Tekirdağ sorunları olan, karmaşık bir il. Birinci derecede çevre sorunu var. Çorlu'nun trafiği keşmekeş. Büyümek, sorunları da beraberinde getiriyor. İlçeler raporları hazırladı, iller bakanlığa gönderdi. Ayçiçeği kuraklığı ile ilgili konunun Ankara'da takipçisi olacağız. Tekirdağ'ın kuraklık desteklenmesine alınması gereklidir. Çiftçilerle yaptığımız görüşmelerde en çok hasar gören yerin

Çorlu olduğunu öğrendik. Çorlu'da yüzde 30 civarında bir rekolte düşüklüğü tespit edildi. Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz. Açılan bin 100 derslikten 500'ü Çorlu'da açıldı ancak yine yetmiyor. Çorlu her geçen gün büyüyor" diye konuştu.

(EŞ-ED-OK-Y)

Kaynak: İHA