Meclis'te Büyük Kavga!

Meclis'te Büyük Kavga!

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık arasında kavga çıktı.

Meclis'te Büyük Kavga!

Meclis'te tansiyon yine yükseldi. Bu kez kavganın adresi; muhalefet kulusi oldu.

Aslında her şey çok güzel başladı. Meclis İdare Amiri ve Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş milletvekili Sırrı Sakık, karşılaştığı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bitlis milletvekili Vahit Kiler'i çay içmeye davet etti.

Sakık ve Kiler, bir yandan çay içerken bir yandan da keyifli bir sohbete başladı. Ancak sohbet sırasında Sırrı Sakık'ın "BDP'li belediyelere daha az yardım gittiğini" söylemesi, tansiyonu yükseltti.

Sakık, Kiler'e ''Yanlı hizmet yapıyorsunuz. İstediğiniz gibi at koşturuyorsunuz. Ben Bitlis'te olsaydım meydanı sana bırakmazdım" dedi.

Bunun üzerine ikili arasında hararetli bir tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

İddialara göre tartışma sırasında çok sinirlenen Sırrı Sakık, AK Parti'li Vahit Kiler'e vazo fırlattı. Çevredekilerin araya girmesi üzerine kavga son anda önlendi.

SAKIK: KAVGA EDİNCE ADAM GİBİ EDERİM

Güçlükle sakinleştirilen BDP'li Sırrı Sakık, iddialarını sürdürerek gazetecilere konuyla ilgili bazı belgeleri gösterdi.

Sakık, Kiler'in, kendilerini yardımın dağıtımı konusunda yalancılıkla suçladığını belirterek ''Biz senin iktidarına boyun eğmeyiz'' dedi.

''Kiler'e bardak ve vazo fırlattığınız doğru mu?'' sorusu üzerine Sakık, ''Ben kavga edince adam gibi kavga ederim. Kavga sırasında bardaklar ve vazo kırıldı'' dedi.

KİLER: KENDİNİ DAĞDA SANIYOR

AK Parti'li Vahit Kiler ise Sakık'ın kendisine bardak fırlattığını öne sürerek ''Herhalde kendini dağda zannediyor'' dedi.

Kaynak: İHA