Meclis Futbol Takımı Pestil ve Köme ile Enerji Depoladı

Meclis Futbol Takımı Pestil ve Köme ile Enerji Depoladı

TBMM Futbol Takımı, Hafta Sonu Trabzon'da Macaristan Parlamenterleriyle Yapılan Dostluk Maçının Ardından Gümüşhane'yi Ziyaret Etti.

Meclis Futbol Takımı Pestil ve Köme ile Enerji Depoladı

TBMM Futbol Takımı, hafta sonu Trabzon'da Macaristan parlamenterleriyle yapılan dostluk maçının ardından Gümüşhane'yi ziyaret etti.

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl'ün de bulunduğu 10 milletvekili ve 10 personelden oluşan grup, Trabzon'un Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı'nı ziyaret ettikten sonra Gümüşhane'ye geçti. Vekiller, tarihi Balyemez Konağı'nda Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Yalçın ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Özgün'le birlikte öğle yemeği yedikten sonra kenti gezdiler. Şehir merkezinde Yöre Pestil firmasına uğrayan vekiller, işletme sahibi Muammer Taş'ın ikram ettiği pestil ve kömelerle enerji depoladıktan sonra Karaca Mağarası'na hareket ettiler. Burada gazetecilere bir açıklama yapan AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Meclis Futbol Takımı olarak Trabzon'da Macaristan parlamenterleriyle yaptıkları dostluk maçının ardından Gümüşhane'yi ziyaret ettiklerini söyledi. Aydın, "Vekil arkadaşlarımızın Gümüşhane'nin havasını, güzelliğini, güzel insanlarını tanıması, Gümüşhanemizi görmesi, yöresel yiyeceklerimizi yemeleri ve değerlerimizi tanımaları için buraya geldik. Arkadaşlarımızla birlikte şehri gezdik, konaklarımızı, kent müzemizi ve Zigana Dağı'nı gezdik" dedi.

Grup, Karaca Mağarası ziyaretinin ardından kentten ayrıldı.

(RE-CC-CC-Y)