Mecidiyeköy'de Şok

Mecidiyeköy'de Şok

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Elemelerinde, (C) Grubundaki 10. Maçında Evinde Yunanistan'a 1-0 Yenilen Türkiye, Finallere Katılma Yolunda Ağır Yara Aldı.

Mecidiyeköy'de Şok

13. Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde, (C) grubundaki 10. maçında evinde Yunanistan'a 1-0 yenilen Türkiye, finallere katılma yolunda ağır yara aldı.

Türk Milli Futbol Takımı, galibiyete ihtiyacı bulunan maçta pozisyona bile girmekte zorlanırken, kalesinde de pek çok tehlike atlattı.

Grupta son maçlarda zayıf rakiplerine karşı sürpriz puan kayıplarıyla alarm veren (A) Milli Takım, bu yenilgiyle finallere katılma şansını 17 Kasım'da deplasmanda Norveç ile yapacağı maça bıraktı.

İstanbul'a grup lideri olarak gelen Yunanistan ise bu galibiyetle puanını 25'e çıkarıp, 2 maç kala finallere gitmeyi garantiledi.

Ali Sami Yen Stadı'nı tamamıyla dolduran taraftarlar, maçın son anlarında ve maç bitiminde Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i istifaya çağırdılar.

Terim, maç bitiminde oldukça üzgün biçimde sahayı terketti.

Türk taraftarlar, Yunanistan'ın golünün ardından, maçta iyi bir performans ortaya koyan Mehmet Aurelio'yu alkışlayıp, diğer oyuncuları protesto etti.

Maç bitiminde Yunanlı futbolcular, galibiyeti ve dolayısıyla finallere gitmeyi garantilemelerini büyük bir coşku içinde kutladı.

Saha ortasında sevinç yumağı oluşturan Yunanlı oyuncular, soyunma odasına giderken Türk taraftarlarca alkışlandı. Yunanlı oyuncular da bu jeste alkışla yanıt verdi.