MDOB'dan Çocuklar İçin 'Bremen Mızıkacıları'

MDOB'dan Çocuklar İçin 'Bremen Mızıkacıları'

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
MDOB'dan Çocuklar İçin 'Bremen Mızıkacıları'

MDOB, ilk gösteriminden bu yana kapalı gişe oynayan Bremen Mızıkacıları, çocuk müzikalini yeniden Mersinli çocuklarla buluşturacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ilk gösteriminden bu yana kapalı gişe oynayan "Bremen Mızıkacıları" çocuk müzikalini yeniden Mersinli çocuklarla buluşturacak.

MDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersinli çocukların ilgiyle karşıladığı "Bremen Mızıkacıları" çocuk müzikali, 3 Mayıs Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sahnelenecek. Grimm Kardeşlerin ünlü çocuk masalından aynı adla sahneye uyarlanan, J. Breuer'in bestelediği, metni H. Wunderlich'e ait çocuk müzikali, sezonun son temsili olarak 9 Mayıs Cuma günü de çocuklarla buluşacak.

Fatih Şanal'ın sahneye koyduğu eserin dekor ve kostüm tasarımını Alev Tol, ışık tasarımını İbrahim Avcı, koreografisini ise Tolga Ergen yaptı. Eserde başlıca rolleri Itır Gözde Tuyan, Erdem Özdemir, Ercüment Şirin, Okan Fidan, Başak Yıldız, Hicran Evşen, Levent Yetkin, Burcu Özdoğan, Ünsal Öztekin paylaştı. - MERSİN

MDOB'dan Çocuklar İçin 'Bremen Mızıkacıları'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title