MDOB, "Bremen Mızıkacıları"nı Sahneleyecek

MDOB, "Bremen Mızıkacıları"nı Sahneleyecek

Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel
MDOB, 'Bremen Mızıkacıları'nı Sahneleyecek

Grimm Kardeşlerin ünlü çocuk masalından aynı adla sahneye uyarlanan "Bremen Mızıkacıları" Mersin'de sahnelenecek.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Grimm Kardeşlerin ünlü çocuk masalından aynı adla sahneye uyarlanan "Bremen Mızıkacıları" çocuk müzikalini sahneleyecek. 

MDOB'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, 5 Ekim Cumartesi günü Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde çocuklarla buluşacak, J. Breuer'in bestelediği, metni H. Wunderlich'e ait eseri, Fatih Şanal sahneye taşıyor.

Dekor ve kostüm tasarımını Alev Tol'un yaptığı, ışık tasarımı İbrahim Avcı'ya, koreografisi Tolga Ergen'e ait eserin başlıca rollerini, Itır Gözde Tuyan, Erdem Özdemir, Ercüment Şirin, Orhan Güllüler, Başak Yıldız, Serin Saybaşılı, Levent Yetkin, Burcu Özdoğan, Ünsal Öztekin paylaşıyor.

Açıklamada, MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal'ın "Çocukların gerçek hayata hazırlanmasında ve eğitimlerinde  masallar önemli bir yere sahiptir. Bu doğrultuda titiz bir çalışma sonucu önemli bir masal olan Bremen Mızıkacıları'nı  Mersinli çocuklarımızla buluşturuyoruz. Öğretmenlerimizin yanı sıra tüm anne ve babalara  çocuklarını bu eşsiz müzikal ile buluşturmalarını önemle tavsiye ediyoruz" ifadelere yer verildi. - Mersin

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title