Mccormack: 'Türkiye'nin ABD'den Daha İyi Dostu Yok'

Mccormack: 'Türkiye'nin ABD'den Daha İyi Dostu Yok'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean Mccormack, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Türkiye ve Irak Hükümetlerini PKK Konusunda Birlikte Çalışmaya Cesaretlendirme Yönünde ABD'nin Mümkün Olduğu Kadar Çok Çalışacağına Söz Verdiğini Söyledi.

Mccormack: 'Türkiye'nin ABD'den Daha İyi Dostu Yok'

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sean McCormack, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Türkiye ve Irak hükümetlerini PKK konusunda birlikte çalışmaya cesaretlendirme yönünde ABD'nin mümkün olduğu kadar çok çalışacağına söz verdiğini söyledi.

Düzenlediği günlük basın toplantısında soruları yanıtlayan McCormack, Rice'ın bugün Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasına değindi ve ''Rice, Başbakan Erdoğan'a, iki tarafı (Irak ve Türkiye) birlikte çalışmaya cesaretlendirmek için mümkün olduğu kadar çok çalışmaya devam edeceğimize söz verdi'' dedi.

Bazılarının, PKK meselesi ve Ermeni tasarısını birleştirerek, Türk-Amerikan ilişkilerini sorgulamasının yanlış olduğuna işaret eden McCormack, ''Türk-Amerikan ilişkileri sağlam. NATO müttefikiyiz ve Türkiye'nin, ABD'den daha iyi dostu yok'' diye konuştu.