Mccormack: Türk Polislerine Şükran Duyuyoruz

Mccormack: Türk Polislerine Şükran Duyuyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean Mccormack, Ülkesinin İstanbul'daki Başkonsolosluğunun Önünde Meydana Gelen Silahlı Saldırıda Yaşamını Yitiren Türk Polislerine, Gösterdikleri Fedakarlıktan Dolayı Şükran Duyduklarını ve Türk Polisinin Amerikan Diplomatlarını Korumak İçin Ortaya Koyduğu Cesareti Büyük Takdirle Karşıladıklarını Söyledi.

Mccormack: Türk Polislerine Şükran Duyuyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sean McCormack, ülkesinin İstanbul'daki başkonsolosluğunun önünde meydana gelen silahlı saldırıda yaşamını yitiren Türk polislerine, gösterdikleri fedakarlıktan dolayı şükran duyduklarını ve Türk polisinin Amerikan diplomatlarını korumak için ortaya koyduğu cesareti büyük takdirle karşıladıklarını söyledi.

McCormack, günlük brifinginde yaptığı açıklamada, "İstanbul'daki başkonsolosluğumuzun önünde bugün erken saatlerde meydana gelen terörist saldırıyı ABD kınıyor. Yaşamını yitiren üç polis memurunun ailelerine en derinden baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Onlara, gösterdikleri fedakarlık ve yaptıkları görevden dolayı şükran duyuyoruz. Türk polisi, çok süratli ve etkili şekilde müdahale etti. Türk polisinin Amerikan diplomatlarını korumak için ortaya koyduğu cesareti büyük takdirle karşılıyoruz" dedi.

Sözcü McCormack, saldırıyı kınayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamasından ve Ankara ve İstanbul'daki Türk yetkililerinin verdiği destekten dolayı da takdir duyduklarını belirtti.

McCormack, "geçmişte olduğu gibi ülkelerimiz, terör tehdidini karşılamak için güçlü şekilde birlikte durmaya devam edecek" diye konuştu.

Kaynak: AA