Mazot Tankını Temizlerken Hayatını Kaybetti

Mazot Tankını Temizlerken Hayatını Kaybetti

Van'ın Başkale İlçesinde Bir Vatandaş, Kaçak Akaryakıt Kullanımında Kullanıldığı İleri Sürülen 15 Tonluk Bir Deponun İçinde Zehirlenerek Hayatını Kaybetti.

Mazot Tankını Temizlerken Hayatını Kaybetti

Van'ın Başkale ilçesinde bir vatandaş, kaçak akaryakıt kullanımında kullanıldığı ileri sürülen 15 tonluk bir deponun içinde zehirlenerek hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre, ilçeye bağlı Yukarı Durak köyünde yaşayan M.Ç., kaçak akaryakıt kullanımında kullanıldığı ileri sürülen 15 tonluk deponun içinin temizlenmesi için yer altında bulunan depoya girdi. Belli bir süre deponun içini temizleyen M.Ç., aradan geçen zamandan sonra deponun içinde bulunan gazdan dolayı bayıldı. Deponun içinde bayılan M.Ç., 4 saat sonra ailesi tarafından merak edildi. Bunun üzerine kardeşini aramaya çıkan Hakan Ç., kardeşinin yer altında bulunan mazot deposunu temizlemek için depoya girdiğini öğrendi. Depoyu kontrol edince kardeşinin cansız bedeni ile karşılaşan ağabey, köylülere haber verdi. Yer altında bulunan deponun içinden çıkarılan M.Ç., kaldırıldığı Başkale Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. M.Ç.'nin öldüğünü duyan akrabaları ise hastanede sinir krizleri geçirdi.

Başkale Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından şahsın cesedi Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(İHA-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA