Mayıs'ta Temmuz Sıcağı

Mayıs'ta Temmuz Sıcağı

Mayıs Ayında, Temmuz Sıcağı Bunaltmaya Başladı. Hava Sıcaklıklarının Mevsim Normalleri Üzerinde Seyretmesiyle Kuşadası'nda Herkes Plaj ve Su Parklarına Akın Etti.

Mayıs'ta Temmuz Sıcağı

Mayıs ayında, Temmuz sıcağı bunaltmaya başladı. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesiyle Kuşadası'nda herkes plaj ve su parklarına akın etti.

Kuşadası'nda bugün 29 dereceyi aşan hava sıcaklığı, turistleri de etkiledi. Sıcaklardan bunalan Kuşadalılar ile yerli ve yabancı turistler dünyaca ünlü Kadınlar Plajı ve su parklarına koşarken, özellikle turistler Mayıs ayında havanın bu kadar sıcak olması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Deniz suyu sıcaklığının 19 dereceyi bulduğu Kuşadası'nın dünyaca ünlü Kadınlar Plajı'nda Temmuz ve Ağustos ayını aratmayan görüntüler oluşurken, özellikle turistler deniz, kum ve güneşin keyfini doyasıya yaşıyor.

Yerli ve yabancı turistler Kuşadası'nın ikliminin çok mükemmel olduğunu belirterek, "Mayıs ayında böylesine sıcak havalara şaşırdık. Ancak, sıcak havayla birlikte tatilin keyfini çıkamaya çalışıyoruz" dediler.

(ZH-HO-Y)

Kaynak: İHA