Mavi Tünel Haberleri

Mavi Tünel haber, Mavi Tünel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mavi Tünel - 2.6.2018
Erdoğan'dan Hasta Ziyareti
Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Konya Mavi Tünel İçme Suyu Tesisleri'nin açılışını gerçekleştirmek üzere Seçme Köyü'ne geçti.
Mavi Tünel - 2.6.2018
AK Parti Konya Mitingi
"Gurur abidesi bir projedir" Konya ovasının entegre bölgesel planlama çerçevesinde ele alınmasını sağlayacak Konya Ovası Projesi'nin ülkenin yüz akı, gurur abidesi projelerinden olduğunu anlatan Erdoğan, bu kapsamda Osmanlı'dan bugüne uzanan asırlık rüya Mavi Tünel'i tamamlamanın da kendilerine nasip olduğunu kaydetti.
Mavi Tünel - 2.6.2018
AK Parti'nin Konya Mitingi
Selçuklu'ya başkentlik yapmış Konya'ya su temin etmek için Mavi Tünel İçme Suyu Tesisleri'ni inşa ettiklerini vurgulayan Erdoğan, "Bu projeyle temin edilecek yıllık su 100 milyon metreküp suyla Konya şehir merkezi, Çumra ilçesi ve İçeri Çumra Beldesi'nin 2050 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını karşılıyoruz.
Mavi Tünel - 1.6.2018
Konya Mavi Tünel İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Yarın Açılacak
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 500 milyon lira yatırım bedelli "Konya Mavi Tünel İçme Suyu Projesi" kapsamında yapımı tamamlanan isale hattı ve arıtma tesisinin açılışının yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını bildirdi.
Mavi Tünel - 24.5.2018
Milletimizin Tarihinde 24 Haziran Bir Milat Olacak"
Bu oyunların sürdüğünü dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti: "Konyalı oynanan bu oyunu görüyor. Türkiye geliştikçe önce 'AK Parti'yi kapatalım' dediler, ardından Gezi hadiseleri çıktı. Geziden önce faizler yüzde 4,65'e inmişti. IMF'ye borcumuzu ödemiştik. Paramızdan altı sıfır atmıştık. Konyalı kardeşim, eski Türkiye'yi, paramızın pul olduğu, pasaportumuzun itibarının olmadığı, bir IMF memurunun gelip Türkiye'ye talimat verdiği günleri unutma. Türkiye gelişip çağ atladıkça bazı düşman ve dost görünümlü ülkeler önümüzü kesmek için 30-35 yıl besledikleri bir haine darbe yaptırmak istediler. Şimdi oyunları devam ediyor. Bu sefer 'Türkiye'yi ekonomik olarak sıkıştıralım, doları yükseltelim' gibi birtakım oyunlar oynanıyor. Tabii bu oyunu fark eden Cumhurbaşkanımız 24 Haziran'da seçim yapılmasına karar verdi. Bu yüzden milletimizin tarihinde 24 Haziran bir milat olacak. Bu basit bir parti seçimi değil, devletimizin bekası ve milletimizin istikbalidir. Bunu herkes böyle bilsin." "Sulamada şaha kalkacağız" Eroğlu, Mavi Tünel'in arıtma tesisleriyle İstanbul ve Ankara'dan sonra yapılan en büyük içme suyu projesi olduğuna dikkati çekti.
Mavi Tünel - 20.3.2018
Konya 16. Tarım Fuarı Açıldı
"Ramazan Bayramı arifesinde biz bütün Konya'mıza Toroslar'ın suyunu vereceğiz" Bakan Eroğlu, Konya Ovası Projesiyle ilgili bilgi vererek, "Bağbaşı Barajı bitti, Mavi Tünel bitti ve Hotamış depolamasına kadar her şey tamamlandı.
Mavi Tünel - 20.3.2018
Ramazan Bayramı Arifesinde Torosların Suyunu Konya'ya Vereceğiz"
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Mavi Tünel'den yılda 100 milyon metreküp su, Konya Büyükşehir Belediyemize tahsis edilecek.
Mavi Tünel - 5.12.2017
Büyükşehir'den Sulama Suyuna %40 İndirim
MAVİ TÜNEL İLE MEMBA SUYU İÇECEĞİZ Mavi Tünel'den Konya merkeze içme suyu verilmesi yatırımının önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, "Malumunuz su büyük oranda merkezde tüketiliyor.
Mavi Tünel - 29.11.2017
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni
Konya, 110 yıllık rüyasına kavuştu "Mavi Tünel" diye anılan Konya'nın 110 yıllık hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getire Eroğlu, 4 bin 471 dere ıslahını tamamladıklarını da aktardı.
Mavi Tünel - 3.11.2017
Elvan ve Eroğlu Karaman'da
"Baraj inşaatında dünyada ilk 3'e girdik" AK Parti iktidarından önce bir göletin 22 yılda yapıldığını dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti: "Biz tecrübemiz sayesinde Türkiye'nin bütün su kaynaklarını planladık. Çalışınca oluyor. Çok çalışmak lazım. Biz makamda oturmuyoruz. Bütün Türkiye'yi geziyoruz. 10 ayda 75 ilde 907 temel atma, 402 açılış olmak üzere bin 309 tesis için merasim yaptık. Bunun da maliyeti 18 milyar lira civarında. Baraj inşaatında dünyada ilk 3'e girdik. Gölet inşaatlarında ise dünyada şu anda bizden daha fazla gölet yapan ülke yok. Bundan gurur duyuyoruz." Eroğlu, Türkiye'nin su zengini olmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Türkiye yarı kurak iklim bölgesi. Hele Karaman gibi yerlerde yağmur daha az. Dolayısıyla suyu çok iyi idare etmemiz lazım. Bu bölgeye su getirmek için tarihte ilk defa Mavi Tünel 110 yıl önce düşünülmüş, raflarda bekliyordu.
Mavi Tünel - 28.10.2017
Konya'da Toplu Açılış Töreni
Erdoğan, sadece Mavi Tünel'in bile su konusunda ne gibi bir adım attıklarının en büyük ispatı olduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gördüğüm kadarıyla her yerde olduğu gibi Konya'da da şehir büyüdükçe, trafik konusunda sıkıntılar da tabii artmaya başladı.
Mavi Tünel - 28.10.2017
Konya'da Toplu Açılış Töreni
Konya'ya yapılan hizmetlerin saymakla bitmeyeceğini söyleyen Başbakan Yıldırım, "Sizin sabırsızlıkla Cumhurbaşkanımızı, milletin adamını, liderimizi beklediğinizi biliyorum. Hiç merak etmeyin, Allah'ın izniyle Konyamıza, ülkemize bugüne kadar nasıl hizmetler yaptıysak, nasıl Konya'ya hızlı treni, Mavi Tüneli kazandırdıysak, bundan sonra da her türlü hizmeti yapmaya devam edeceğiz.
Mavi Tünel - 27.10.2017
Afşar Hadimi ve Bozkır Barajı'nda Sona Gelindi
Acu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KOP'un Türkiye'nin yüz akı, bir gurur abidesi olduğunun altını çizdi. "Osmanlı'dan bugüne uzanan asırlık rüya, Mavi Tünel'i tamamlamak.
Mavi Tünel - 16.10.2017
Dünyanın Nazar Boncuğu" Can Suyu Bekliyor
Konya'nın Karapınar ilçesinde görünümü nazar boncuğuna benzediği için "dünyanın nazar boncuğu" diye anılan ve son dönemlerde kuruyan Meke Gölü, yer altı suyunun kontrollü kullanımı ve Mavi Tünel'den gelecek "can suyu" ile eski günlerine kavuşacak.
Mavi Tünel - 10.8.2017
İlk Yerli Tünel Açma Makinesi Faaliyete Geçti
Haliç'i kurtarmak için bütün atık suları tünellerde topladık, Baltalimanı'na götürdük. İşimiz tünelle yani. Dolayısıyla bu konuda hakikaten çok tünel açıyoruz. Ayrıca, hem karayolları, hem DSİ dünyanın en uzun tünellerini açıyor. Mavi Tünelde 17 bin 34 metre uzunluğunda dev bir tünel açtık.
Mavi Tünel - 10.8.2017
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Tekirdağ'da
Haliç'i kurtarmak için bütün atık suları tünellerde topladık, Baltalimanı'na götürdük. İşimiz tünelle yani. Dolayısıyla bu konuda hakikaten çok tünel açıyoruz. Ayrıca, hem karayolları, hem DSİ dünyanın en uzun tünellerini açıyor. Mavi Tünelde 17 bin 34 metre uzunluğunda dev bir tünel açtık.
Mavi Tünel - 8.8.2017
Büyükşehirden 11 Mahalleye Sağlıklı Su
Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde tamamlanan su temini çalışmaları hakkında bilgi veren Akyürek, şunları kaydetti: "Karatay ilçemize bağlı mahallelerde su kuyuları ihtiyacı karşılamada yetersizdi. Bu yüzden Başgötüren, Yenice, Divanlar Grubu'nda yer alan Divanlar, Karakaya ve Göçü mahallelerinde su temini sağlandı. Öte yandan Meram ilçemizdeki mahallelerde basınç düşüklüğü dolayısıyla su ihtiyacı istenen düzeyde sağlanamıyordu. Bu sorunu çözmek üzere 5 adet ilave kuyu açıldı." Akyürek, Mavi Tünel'den aktarılacak olacak suyun gelmesiyle birlikte su yetersizliği olan bölgelerde 20 kuyu daha açılacağını aktardı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mavi Tünel Haberleri | Mavi Tünel Haber - Haberler - Sayfa 2 - Mavi Tünel haberleri, son dakika mavi tünel haber ve gelişmeleri burada. Başkan Altay ve Angı'dan Akören ve Çumra'da Birlik ve Beraberlik Mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 07:37:24. #1.14#
title