Mavi Kent'teki Yolsuzluk İddiası Hakkında Suç Duyurusu

Mavi Kent'teki Yolsuzluk İddiası Hakkında Suç Duyurusu

11.01.2011 17:02 | Son Güncelleme: 11.01.2011 17:02
Mavi Kent'teki Yolsuzluk İddiası Hakkında Suç Duyurusu

Van Belediyesine Ait Mavi Kent Şirketinde 2004-2009 Yılları Arasında Yolsuzluk Yapıldığı İddiası İle İlgili Suç Duyurusunda Bulunuldu.

Van Belediyesine ait Mavi Kent Şirketinde 2004-2009 yılları arasında yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, şirketin yönetim kurulu başkanı ve üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Mavi Kent Denetim Kurulu Başkanı Zeki Yıldız, Van Belediyesi salonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı müfettişleri tarafından hazırlanan 104 sayfalık inceleme raporunun Van Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilerek, suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.

Belediye olarak da şirketle ilgili yapılan çalışmanın tamamlandığını ve hazırlanan 78 sayfalık raporun hukuk komisyonunun incelemesinin ardından suç duyurusu dilekçesiyle savcılığa gönderileceğini vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti:

'Bakanlık raporunda özet olarak, 'şirketin konu ve amacı ile ilgisi olmayan harcama tutarlarının harcamayı gerçekleştirenlerden tahsil edilmesinin gerekli olduğu, diğer yandan şirket ana sözleşmesine aykırı olduğu ifade edilen harcama tutarlarının bir kısmının dönemin yönetim kurulu başkanı Burhan Yenigün'den bir kısmının yönetim kurulu üyeleri Abdullah Çalım ve Birol Duman, bir kısmının da yönetim kurulu üyeleri ile belediye görevlilerinden tahsil edilmesi gerektiği, yönetim kurulu üyelerinin görevlerini yerine getirmemesi sonucunda meydana gelen zarar nedeniyle ortaklığın uğradığı zarardan dolayı yönetim kurulu üyelerine dava açılması gerektiği' ifadeleri yer almakta. Suç teşkil ettiği düşünülen hususlarla ilgili şirket yönetim kurulu üyeleri hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu' ifade edilmektedir.'

Yıldız, şirketi zarara uğratan kişilerden harcanan tutarı tahsil yoluna gideceklerini sözlerine ekledi.

(HSR-LEV-İU) - VAN

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title