Mavi Hat Operasyonu Davası

Başkent'te, 'Mavi Hat' Operasyonu ile İlgili Devam Eden ve 71 Kişinin Yargılandığı Davada 32 Tutuklu Sanıktan 11'i Tahliye Edildi.

Mavi Hat Operasyonu Davası
16.06.2008 23:28 | Son Güncelleme: 16.06.2008 23:28

Başkent'te, 'Mavi Hat' operasyonu ile ilgili devam eden ve 71 kişinin yargılandığı davada 32 tutuklu sanıktan 11'i tahliye edildi.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davaya, tutuklu sanıkları ile sanık avukatları katıldı. Sanık Servet Ü.'nün avukatı Mehmet Demir, sözkonusu iddianamenin usulüne göre hazırlanmadığını iddia etti. Demir, müvekkilinin örgüt üyesi olmadığı halde örgüt adına suç işlemekle suçlandığını belirterek, bu durumun söz konusu olması için herhangi bir örgütün varlığından bahsedilmesi gerektiğini savundu. Davaya katılan sanıklardan Gökhan O.B.'nin avukatı Ömer Lütfü Avşar da, memur olmadığını belirttiği müvekkilinin rüşvet almasının ve rüşvet aklamasının söz konusu olmadığı ileri sürerek, tahliyesini istedi. Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Görüşen, haklarında yakalama kararı bulunan ve savunmaları alınamayan sanıklar hakkındaki yakalama kararlarının infazlarının beklenmesine ve tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, tutuklu sanıklar Servet Ü., Rubil G., Bekir A., Kerim T., Ömer K., Mehmet R.Ö., Melih Z., Vahap A., Bülent Ş., Gökhan Osman B. ve Celal A.'nın tahliyesine karar verildiğini açıkladı. Mahkeme, tutuksuz yargılanan sanıkların dinlenilmesi ve dava dosyasındaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

(MV-NÇ-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title