Masum Türker: Kılıçdaroğlu'nun Yaptığından CHP'liler de Memnun Kalmadı

Masum Türker: Kılıçdaroğlu'nun Yaptığından CHP'liler de Memnun Kalmadı

16.08.2011 16:04 | Son Güncelleme: 16.08.2011 16:04
Masum Türker: Kılıçdaroğlu'nun Yaptığından CHP'liler de Memnun Kalmadı

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, 48. Ulusal, 22. Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli'yi anma törenlerinde yaşanan protokol krizi hakkında değerlendirme yaptı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, 48. Ulusal, 22. Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli'yi anma törenlerinde yaşanan protokol krizi hakkında değerlendirme yaptı. Hacı Bektaş'ın, hoşgörünün, sevginin, saygının yoğun olduğu bir yer olduğunu ifade eden Türker, "Tabi bazı yerel CHP'liler bile bu işten memnun kalmadılar. " dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Hacıbektaş-ı Veli'yi anma törenlerinin ardından Kırşehir'e geldi. Türker, gazetecilerin sorusu üzerine, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın adı anons edildiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tören alanını terk etmesine değindi. Türker, Türkiye'de 2002 yılından bu yana siyaset nezaketinin yok olmaya başladığını söyledi.

Masum Türker, şunları söyledi: "Herhangi bir toplantıda konuşma yapılacaksa konuşmayı en son iktidar partisinin genel başkanı yapar. Ana muhalefet liderleri ondan önce yapar. Eğer bakan varsa bakan muhalefet liderinden bazen sonra bazen önce konuşur. "

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, anons edilmeden alanı terk ettiğini belirten Türker, "Anons edilmeden, genel başkan başka bir yere gidecek demeden bakan konuşmaya çağrıldı. Bu terk ediş anında bakan konuşmaya başlamamıştı. Bakan da orada CHP bayraklarını ve seçim müziklerini görünce 'burası siyaset meydanı olmamalı' dedi. Biz hep beraber bakanın konuşması bitene kadar bekledik. Bu olayın çok fazla büyütülmemesi gerekir. Eğer CHP'lilerin böyle bir kastı varsa da bu doğru bir şey değil. Ama hoşgörüyle karşılamak gerekir. Bakan da zaten hoşgörüyle karşıladı bu durumu. " ifadelerini kullandı.

Orada bulunan birçok insanın bu durumdan hoşnut olmadığını anlatan Türker, şöyle konuştu: "Hacı Bektaş Külliyesi'ni ziyaret ederken bize de söylediler bu durumun hoş olmadığını. Tabi bazı yerel CHP'liler bile bu işten memnun kalmadılar. Belediye başkanı da zor durumda kaldı. Bu tür törenlerde dikkat etmek gerekir. Çünkü siz siyaseten gelir bir eylemde bulunursunuz orada bulunanlar bunun sıkıntısını çeker. "

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Masum Türker: Kılıçdaroğlu'nun Yaptığından CHP'liler de Memnun Kalmadı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 11:54:46. #1.15#
title