Master Games 31 Mayıs'ta Boğaziçi Üniversitesi'nde Başlıyor

Master Games 31 Mayıs'ta Boğaziçi Üniversitesi'nde Başlıyor

14 Haziran arasında gerçekleşecek Master Games'e Boğaziçi Üniversitesi spor tesisleri ev sahipliği yapacak.

Master Games 31 Mayıs'ta Boğaziçi Üniversitesi'nde Başlıyor

14 Haziran arasında gerçekleşecek Master Games'e Boğaziçi Üniversitesi spor tesisleri ev sahipliği yapacak.

Boğaziçi Mezunlar Derneği BUMED'in girişimi ile başlatılan Mezunlararası Master Games Turnuvası bu sene ikinci kez, Boğaziçi, Bilkent, Bahçeşehir, Galatasaray, Sabancı ve Yıldız Teknik üniversitelerinin mezunlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. Yaklaşık 350 mezunun katılacağı bu turnuvada, okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmayı teşvik etmek, gittikçe zayıflayan bağları sağlamlaştırmak ve toplumumuzu daha aktif yaşamaya, spor yapmaya teşvik etmek amaçlanıyor.

Master Games'de bu sene iki takım sporu; Basketbol ve Voleybol, bireysel sporlar; Tenis, Atletizm, Orman koşusu, Yüzme, Masa Tenisi ve iki de zihin sporu; tavla ve satranç dallarında gerçekleştirilecek. Bugün iş dünyasının önemli mevkilere gelmiş simaları eski takım arkadaşları ile öğrencilik yıllarındaki gibi omuz omuza yarışacaklar.

Yarışmalar Boğaziçi Üniversitesi'nin ve BUMED'in spor tesislerinde gerçekleştirilecek. 31 Mayıs'da Belgrad Ormanlarında Neşet Parkurunda başlayacak olan yarışmalar, 14 Haziran'da yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

14 Haziran aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi mezunlar günü etkinliği kapsamında 10.000 mezuna ev sahipliği yapacak ve tüm mezunların gün boyunca Master Games yarışmalarını izlemesi sağlanacak. Ödül töreni öncesi basketbol dünyasının efsanevi isimleri bir gösteri maçı yapacak.

Organizasyonun operasyonunu BUMED ile birlikte üstlenen Boğaziçi Üniversitesi mezunu Tijen Mergen,"Türkiye'nin en önde gelen üniversitesi Boğaziçi Üniversitesi mezunları olarak bizlerin örnek olması gereken pek çok konudan biri de spor. Bu güne kadar neden yapılmamış bilmiyorum ama böyle bir amaçla mezunları bir araya getirmek harika bir fikir oldu. Fikir babası olarak BUMED Başkanımız Hakan Zihnioğu'na teşekkür ediyoruz. Hayalimiz bu turnuvayı farklı spor dalı ile zenginleştirmek ve uluslararası platforma açmak ve Master Games'i her sene farklı ülkelerde üniversitelerin ev sahipliği yaptığı büyük bir şenlik haline getirebilmek." dedi. - İstanbul

Kaynak: DHA