Massachusetts Haberleri

Massachusetts haber, Massachusetts son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Massachusetts - 06.10.2020
Son dakika haber: 2020 Nobel Fizik Ödülü kara deliklerin keşfine katkı sağlayan 3 bilim insanına verildi
1965 yılında ABD'nin New York şehrinde doğan Andrea Ghez de ilk kadın astronot olma hayaliyle başladığı bilim yolculuğunda Massachusetts Teknoloji Enstitüsünde (MIT) fizik dalında lisans ve Kaliforniya Teknoloji Üniversitesinde (Caltech) yüksek lisans dereceleri aldı.
Massachusetts - 02.10.2020
Microsoft Yöneticisi Erkul, yeni teknoloji hamlesini duyurdu
2008-2009 yıllarında doktora burslusu olarak National Center For Digital Government'ta çalışmalarda bulunan Erkul, 2009'da Massachusetts Üniversitesi'nde Kamu Politikaları, Girişimcilik ve e-Devlet konularında akademik çalışmalarına devam etti.
Massachusetts - 01.10.2020
ABD'de koronavirüs taşıyan kadın entübe sırasında doğum yaptı
ABD'de 28 haftalık hamileyken koronavirüs (Covid-19) taşıyan hamile kadın, Jacklyn Rodriguez, ?sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Semptomları giderek kötüleşen Rodriguez'in, ülkenin Massachusetts eyaletinde yer alan Boston şehri Tufts Hastanesi'nde kaldırıldığı belirtildi.
Massachusetts - 24.09.2020
Son dakika haberleri! ABD'de günde 1.5 paket meyan kökü şekeri yiyen işçi hayatını kaybetti
Son dakika gündem haberine göre ABD'nin Massachusetts eyaletinde günde 1.5 paket meyan kökü şekeri yiyen inşaat işçisi hayatını kaybetti.
Massachusetts - 24.09.2020
Meyan kökü şekeri yeme alışkanlığı canından etti
BBC'nin haberine göre, Massachusetts eyaletinde yaşayan 54 yaşındaki işçi, günde bir buçuk paket meyan kökü şekeri yiyordu.
Massachusetts - 23.09.2020
Yapay zeka ödülü kanser alanında araştırmalar yapan Barzilay'a verildi
Massachusetts Teknoloji Üniversitesine (MIT) bağlı Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı'nda çalışmalarını yürüten Profesör Barzilay, ödülle birlikte 1 milyon dolar para armağının da sahibi oldu.
Massachusetts - 22.09.2020
Yıldızı etrafındaki dönüşünü 3,14 günde tamamlayan bir öte gezegen keşfedildi
Kepler verilerini inceleyen Massachusetts Teknoloji Enstitüsünden (MIT) Prajwal Niraula liderliğindeki ekip, Speculoos teleskobuyla gözlem yaparak gezegenin varlığını doğruladı.
Massachusetts - 14.09.2020
Venüs'te potansiyel yaşam belirtisi tespit edildi
ABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Moleküler Astrofizikçi Clara Sousa-Silva ise yaptığı açıklamada, "Şu anda Venüs hakkında bildiklerimizle fosfinin en makul açıklaması kulağa fantastik gelse de hayattır" dedi.
Massachusetts - 14.09.2020
Venüs'te yaşam olabileceği iddia edildi
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nden (MIT) Dr.
Massachusetts - 11.09.2020
ABD'de yapılan bir araştırmaya göre restoranda yemek Kovid-19 bulaşma ihtimalini artırabilir
Test yaptıran kişilerin California, Colorado, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Kuzey Carolina, Ohio, Tennessee, Utah ve Washington eyaletlerinde yaşadığı, 154'ünün sonucunun pozitif, 160'ının negatif çıktığı belirtildi.
Massachusetts - 08.09.2020
QNB Finansbank'a "Toplumsal Değer" ödülü
8-14 yaş arası çocuklara MIT (Massachusetts Institute of Technology) tarafından geliştirilen lisanslı bir kodlama eğitimi programı olan Scratch ile eğitim verilerek her yıl Scratch Cup yarışmasıyla birlikte katılımcı çocuklar ödüllendiriliyor.
Massachusetts - 05.09.2020
ABD mahkemesi Ghosn'un kaçışında rol oynadığı düşünülen 2 kişinin Japonya'ya iadesini onayladı
Finansal usulsüzlük iddiaları kapsamında ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan kaçarak Lübnan'a giden eski Nissan Motor Başkanı Carlos Ghosn'un firarına ilişkin yürütülen adli süreçle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Massachusetts eyaletindeki bir ABD mahkemesi, Ghosn'un firarına yardımcı olmakla suçlanan 2 Amerikalının yargılanmak üzere Japonya'ya iadesine onay verdi.
Massachusetts - 20.08.2020
Son dakika haber! Massachusetts'te koronavirüs salgını döneminde aile içi şiddet iki kat arttı
Son dakika haberlerine göre ABD'de Radiology adlı akademik dergide yayınlanan araştırmada, Massachusetts eyaletinde aile içi şiddetin koronavirüs salgını döneminde iki katına çıktığı ortaya çıktı.
Massachusetts - 19.08.2020
Trump, kadın hakları savunucusu Susan Anthony için özel af çıkardı
15 Şubat 1829'de Massachusetts eyaletinde doğan Anthony, genç yaşlardan itibaren insan hakları savunuculuğu yapmıştı.
Massachusetts - 17.08.2020
Toplam piyasa hacmi 370 milyar doları aştı
Brainard, Fed'in kendi araştırmalarının yanında, Boston Fed ve Massachusetts Institute of Technology'den (MIT) araştırma ekiplerinin "merkez bankası kullanımları için amaçlanan hipotetik dijital para oluşturmak ve testlerini yürütmek için birkaç yıldır süren bu çalışmaya" katıldığını da ekledi.
Massachusetts - 11.08.2020
ABD'de sahile vuran onlarca yunus gönüllüler tarafından kurtarıldı
ABD'nin Massachusetts eyaletinde sahile vuran 45 yunusun, Uluslararası Hayvan Refahı Fonu (IFAW) gönüllüleri tarafından kurtarılarak denize geri döndürüldüğü bildirildi.
Massachusetts - 25.07.2020
Çanakkaleli öğrenciler "Ay'da Yaşam" temalı uluslararası yarışmada ödül aldı
Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri "Ay'da Yaşam" temalı uluslararası yarışmada mansiyon ödülü kazandı. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün Havacılık ve Uzay Bilimleri Bölümü ve MIT Media Laboratuarı'nın organize ettiği "Ay'da Yaşam" temalı yarışmaya ABD, İngiltere, Meksika, Türkiye ve Japonya'dan katılım sağlandı.
Massachusetts - 24.07.2020
ABD'nin başkenti Washington, Kovid-19 riski yüksek eyaletlerden gelenlere karantina uygulayacak
Massachusetts de karantina kararı aldı Öte yandan, Massachusetts eyaleti de Washington DC ile benzer bir karara imza atarak, yüksek risk bölgesinden gelen kişilere 14 gün karantina zorunluluğu getirdi.
Massachusetts - 14.07.2020
Trump yönetimi, yabancı öğrenci kararında geri adım attı
Yönetimin yeni adımını, söz konusu kararına ilişkin Harvard ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsünün (MIT) açtığı dava ile ilgilenen Boston Bölge Yargıcı Allison Burroughs duyurdu.
Massachusetts - 13.07.2020
Trump yönetiminin yabancı öğrenci kararına karşı dava açıldı
Aralarında California ve Massachusetts'in de bulunduğu 17 eyaletin yanı sıra başkent Washington DC'nin de başsavcıları, birçok yabancı öğrencinin zor durumda kalacağını belirterek söz konusu kararın iptali istemiyle dava açtı.
Massachusetts - 03.07.2020
Japonya ABD'den o isimlerin iadesini istedi
Finansal usulsüzlük iddiaları nedeniyle ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan kaçarak Lübnan'a giden Nissan Motor eski Başkanı Carlos Ghosn'un firarına ilişkin yürütülen adli süreçle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Japonya, Ghosn'un kaçışında rol oynadıkları iddiasıyla ülkelerinde tutuklanan 2 Amerikalı'nın iadesini istedi. Massachusetts mahkemesi tarafından dün yayınlanan belgelere göre, talebin iki ülke arasındaki iade anlaşmasına dayandığı ifade edildi.
Massachusetts - 26.06.2020
Mike Pence'ten ABD'deki Kovid-19 salgını değerlendirmesi Açıklaması
Florida, Teksas ve Arizona'nın da aralarında bulunduğu 11 eyalette ise vaka sayılarının yüzde 50'den fazla artış gösterdiğini belirten kaynaklar, Connecticut, Indiana, Maryland, Massachusetts, Nebraska, New Hampshire ve Güney Dakota olmak üzere sadece 7 eyalette vaka sayılarında azalma olduğunu vurguluyor.
Massachusetts - 25.06.2020
Son dakika haber! Araştırma: Güneydoğu Asya'daki turbalık alanların çöküşü, küresel karbon salımını artırıyor
Singapur ile ABD'nin Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) iş birliğiyle oluşturulan Singapur-MIT Araştırma ve Teknoloji İttifakı (SMART) çatısı altında çalışan araştırmacılar, sonuçlarını "Nature Geoscience" dergisinde yayımladıkları araştırmada, Malezya ve Endonezya'daki 2,7 milyon hektar turbalık alanın yüzde 90'ının yılda ortalama 2,24 santimetre çöktüğünü belirledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Massachusetts Haberleri | Massachusetts Haber - Haberler - Sayfa 6 - Massachusetts haberleri, son dakika massachusetts haber ve gelişmeleri burada. 83 yaşındaki 'Maocu' rahip, Hindistan'da terör suçlamasıyla gözaltına alınan en yaşlı kişi oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 12:26:04. #1.15#

title