Massachusetts Haberleri

Massachusetts haber, Massachusetts son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Massachusetts - 13.03.2021
Kredi kartıyla alışveriş uyuşturucu maddeye benzer bağımlılık yapıyor
ABD'nin dünyaca ünlü teknik üniversitesi Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından yapılan bir araştırmada kredi kartı harcamalarının beyinde uyuşturucu maddeye benzer bağımlılık yapan ilaçlarla aynı kimyasal reaksiyonu tetiklediğini ortaya koydu.
Massachusetts - 04.03.2021
Malcolm X'in çocukluğunun geçtiği ev ABD Ulusal Tarihi Yapılar Listesi'ne alındı
Massachusetts Eyalet Sekreteri William Galvin, Malcolm X'in çocukluğunun geçtiği evin, Müslüman liderin şehirde kaldığı yıllara ilişkin ayakta kalan tek yapı olduğunu ve NRHP'ye alındığını belirtti.
Massachusetts - 02.03.2021
Eski Nissan üst yöneticisi Ghosn'un Lübnan'a kaçmasına yardım eden ABD vatandaşları Japonya'ya iade edildi
Tokyo Bölge Başsavcılığının talebi doğrultusunda ikili, Mayıs 2020'de ABD'nin Massachusetts eyaletinde gözaltına alınmıştı.
Massachusetts - 02.03.2021
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Kovid-19 önlemlerinin erken yumuşatılmasına tepki gösterdi
Iowa eyaletinde kısa süre önce maske zorunluluğu ve kapalı mekanlardaki sınırlamalar kaldırıldı, Massachusetts'te sinemalar dahil tüm işletmelerin kapasiteleri yüzde 50'ye çıkarıldı.
Massachusetts - 26.02.2021
Ödüllü Türk mühendis Yontar, ABD'de son yolculuğuna uğurlandı
YURT DIŞINA GÖNDERİLECEK 3 GENÇ ARASINA GİRMİŞTİ Konya'nın Seydişehir ilçesinde doğan Yontar, harp okulunu birinci sırada bitirdi ve İstanbul'da bulunan Robert Koleji'ne askeri öğrenci olarak kayıt yaptırdı. Yontar, üstün başarısı nedeniyle yurt dışına eğitim için gönderilmeye hak kazanan 3 öğrenciden biri oldu. Yontar, 1949 yılında ABD'nin Columbia Üniversitesi'nde yüksek lisans kaydını yaptırdı. Yüksek makine mühendisi olan Yontar, kayıt olduğu yüksek lisans programındaki başarılarından dolayı, New York Liman İşletmesi tarafından ABD'nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Massachusetts Institute of Technology'de (MIT) burslu olarak doktora eğitimi almaya başladı.
Massachusetts - 26.02.2021
ABD'de 97 yaşında vefat eden ödüllü Türk mühendis New Jersey'de toprağa verildi
Yüksek makina mühendisi olan Yontar, yüksek lisans programında ortaya koyduğu üstün başarısından dolayı, New York Liman İşletmesi (Port Authority) tarafından ABD'nin ve dünyanın sayılı üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology'de (MIT) burslu olarak doktora eğitimi aldı.
Massachusetts - 25.02.2021
Honduras, uyuşturucuyla mücadelede iş birliğinin tehlikeye girebileceği konusunda ABD'yi uyardı
Vermont Senatörü Patrick Leahy, Illinois Senatörü Richard Durbin ve Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren'ın da desteklediği tasarı, ABD Başkanı Joe Biden'ı, Hernandez'e karşı yaptırımlar uygulamaya ve Hernandez'in uyuşturucu kaçakçılığında organik bir görevi olup olmadığına karar vermeye çağırıyor.
Massachusetts - 24.02.2021
ABD Senatosuna sunulan yasa tasarısı Honduras Devlet Başkanı Hernandez'in başını derde sokabilir
Merkley'in, Vermont Senatörü Patrick Leahy, Illinois Senatörü Richard Durbin ve Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren'ın da desteğine sahip "2021 Honduras İnsan Hakları ve Yolsuzlukla Mücadele Yasası" başlıklı tasarı, Başkan Biden'ı, Hernandez'e yaptırımlar uygulamaya ve Hernandez'in uyuşturucu kaçakçılığında organik bir görevi olup olmadığına karar vermeye çağırıyor.
Massachusetts - 23.02.2021
Türkiye Bilişim Vakfı Başlangıç Noktası Akademisi eğitim sürecine başladı
Eczacıbaşı, şu değerlendirmelerde bulundu: "Yaklaşık 4 ay sürecek ilk eğitim sürecimize yetkin 41 gencimizi dahil ettik ve 18 farklı şehirden, 31 farklı üniversiteden ve 24 farklı bölümden katılım bulunuyor. Türkiye'nin hatta dünyanın geleceğinde söz sahibi olacak düşünce gücüne sahip bireyleri desteklemek üzere geliştirdiğimiz bu programda gençlerimiz, okulda görmeye alışık olmadığımız fakat Kırılım Çağı'nda ihtiyaç duyduğumuz yetkinlikleri alanlarının düşünce liderleri tarafından dinleme fırsatı bulacakları bir gelişim sürecine dahil oldular. Örneğin, blockchain üzerine bir eğitimi zaten bu alanda girişimi olan bir kişi anlatırken, mülakatlara hazırlık eğitimini deneyimli insan kaynakları çalışanları verecek. Üstelik bu bir topluluk ve program bitse de staj ve networking imkanlarıyla süreç devam edecek. Tamamen ücretsiz olan eğitimlerimiz etkili genç liderlere burs da sağlayacak. Eğitmenler, girişimciler, akademisyenler, düşünce liderleri, danışmanlar ve şirket yöneticilerinden oluşuyor." Başlangıç Noktası Akademi adına 21 Şubat 2021 Pazar günü gerçekleştirilen açılış etkinliğinde, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, UNESCO Gelecek Okuryazarlığı Direktörü Riel Miller, Massachusetts Institute of Technology (MIT) Öğretim Üyesi Dr.
Massachusetts - 21.02.2021
Tam otonom yapay zeka kaptanlı gemi İngiltere'den yola çıkıyor
12 GÜN YOLCULUK YAPACAK 400 yıl önce Amerika kıtasına giden ilk göçmenlerin götüren Mayflower isimli gemiden adını alan MAS'ın rotası ise yine ilk göçmenleri taşıyan Mayflower gemisinin rotası olacak. İngiltere'nin Plymouth limanından yola çıkan MAS, ABD'nin Massachusetts Plymouth limanına varacak.
Massachusetts - 19.02.2021
Sabri Ülker Bilim Ödülü başvuruları başladı
Geçen yıl düzenlenen Sabri Ülker Bilim Ödülü'nün kazananı hücrelerde yaşlanma sonucunda biriken hasarların doğal yollarla nasıl tedavi edilebileceği üzerine araştırmalar yapan Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley (UC Berkeley) Moleküler ve Hücre Biyolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elçin Ünal olmuştu. Önceki yıllarda ise "Kök Hücre" özelinde yürüttüğü çalışmalarla, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Tamer Önder, "Bağırsak Kök Hücrelerinin Metabolizma ve Beslenmeyle İlişkisi" başlıklı araştırmasıyla Massachusetts Institute of Technology (MIT) Kanser Araştırmaları Enstitüsü'nden Dr.
Massachusetts - 18.02.2021
DDoS saldırıları 2020'nin 4. çeyreğinde kripto madenciliğin yükselişiyle azaldı
Dördüncü çeyrekte eğitim kurumlarına saldırılar devam etti, Massachusetts'teki birkaç okul ve Kanada'daki Laurentian Üniversitesi bu tür olaylarla karşılaştı.
Massachusetts - 17.02.2021
ABD'de sakar berber tıraş makinesiyle kendisini yaraladı
ABD'nin Massachusetts eyaletinde berber salonundaçalışan Steve Silva (29), elinde makas tuttuğu sırada dengesini kaybederek yere düştü.
Massachusetts - 15.02.2021
Dünya Ticaret Örgütü'nün ilk kadın ve Afrikalı genel direktörü tecrübesiyle öne çıkıyor
Lisans ve Yüksek Lisansını Harvard'da tamamlayan Okonjo-Iweala, 1981'de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde doktorasını yaptı.
Massachusetts - 11.02.2021
Tam otonom yapay zeka kaptanlı gemi İngiltere'den yola çıkıyor
12 GÜN YOLCULUK YAPACAK 400 yıl önce Amerika kıtasına giden ilk göçmenlerin götüren Mayflower isimli gemiden adını alan MAS'ın rotası ise yine ilk göçmenleri taşıyan Mayflower gemisinin rotası olacak. İngiltere'nin Plymouth limanından yola çıkan MAS, ABD'nin Massachusetts Plymouth limanına varacak.
Massachusetts - 10.02.2021
Hindistan'da darbe ile suçlanan aktiviste karşı kullanılan deliller, bilgisayarına siber saldırıyla konulmuş
Aktivistlerden Rona Wilson'ın avukatının başvurusu üzerine Massachusetts'te bulunan Arsenal Dijital Forensik Danışma firması, Hindistan Başbakanı Narendra Modi hükümetince aktivistlere karşı kullanılan delilleri inceledi.
Massachusetts - 05.02.2021
ABD'de Kovid-19 nedeniyle federal yardım alan kiliselerin gelirleri arttı
Kilisenin Kentucky, Massachusetts ve Florida eyaletleri başta olmak üzere birçok şubesinin mali raporlarında da benzer durumun yaşandığı bildirildi.
Massachusetts - 29.01.2021
Eski Nissan CEO'sunun kaçışına yardım etmekle suçlanan 2 ABD'linin Japonya'ya iade kararı kabul edildi
Massachusetts eyaletine bağlı Boston Bölge Mahkemesi Yargıcı Indira Talwanı, baba-oğul Taylor'ın Japonya'ya iadesinin ertelenmesine ilişkin avukatların talebini değerlendirdiğini açıklamıştı.
Massachusetts - 28.01.2021
İhracatın 10 milyar doları geçtiği ABD'ye lojistik merkezi kurulacak
Mobilya sektöründe diğer eyaletlerde pazar payımızın yüzde 1'in altında olduğunu görüyoruz. Ev tekstilinde de aynı dönemde pazar payımız Connecticut'ta yüzde 25,4, Maine'de yüzde 8,3, Wisconsin'de yüzde 7,3, Massachusetts'te yüzde 6,7, Güney Dakota'da ise yüzde 5,9… Özellikle halı ve ev tekstilinde bazı eyaletlerde ülkemizin pazarda ciddi hakimiyet sağladığı anlaşılıyor.
Massachusetts - 20.01.2021
İranlı siyaset bilimci "Tahran adına gizli faaliyetlerde bulunmak" suçlamasıyla ABD'de gözaltına alındı
İranlı siyaset bilimci Kaveh Lütfullah Efrasiyabi, "ülkesi adına gizli faaliyetlerde bulunduğu" gerekçesiyle ABD'nin Massachusetts eyaletinde gözaltına alındı.
Massachusetts - 12.01.2021
Tam otonom yapay zeka kaptanlı gemi İngiltere'den yola çıkıyor
12 GÜN YOLCULUK YAPACAK 400 yıl önce Amerika kıtasına giden ilk göçmenlerin götüren Mayflower isimli gemiden adını alan MAS'ın rotası ise yine ilk göçmenleri taşıyan Mayflower gemisinin rotası olacak. İngiltere'nin Plymouth limanından yola çıkan MAS, ABD'nin Massachusetts Plymouth limanına varacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Massachusetts Haberleri | Massachusetts Haber - Haberler - Sayfa 3 - Massachusetts haberleri, son dakika massachusetts haber ve gelişmeleri burada. Draghi kimdir? İtalya Başbakanı Mario Draghi kimdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 17:41:21. #1.15#

title