Maslak Haberleri

Maslak haber, Maslak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maslak - 31.01.2020
Tıp dünyasının bakış açısını kökten değiştirdi…
Üstelik bu görevini hastanın yaşam konforunu bozmadan, ciddi yan etkiler oluşturmadan gerçekleştiriyor. Son yıllarda kanser tedavisindeki en büyük gelişme olarak nitelendirilen yöntemin adı; bağışıklık sistemini güçlendirerek kanseri yenmesini sağlayan; immünoterapi! Kanser dünyada ve ülkemizde ölüme en sık yol açan nedenlerin başında geliyor. Dünya çapında 172 ülkenin 91'inde, 70 yaş altı ölümlerin en sık veya 2. sık görülen nedeni olarak karşımıza çıkıyor. 2018 yılında tüm dünyada toplam 18.1 milyon kişiye kanser tanısı kondu ve 9.6 milyonu kansere bağlı nedenlerle hayatını kaybetti. Güzel haber ise özellikle son 2 yılda kanser tedavisinde çok önemli gelişmeler yaşanması. Bunlardan ilki, her kanser dokusunun genetik şifresinin analiz edildiği ve alınan sonuçlara göre hedefli tedavi protokolünün uygulandığı "kişiselleştirilmiş tedavinin" kanserli hastaların önemli bir bölümüne uygulanır hale gelebilmesi oldu. Daha da önemlisi, 2018 yılı "immünoterapinin" altın yılı olarak tarihe damgasını vurdu. Acıbadem Maslak Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof.
Maslak - 30.01.2020
Aykut Cömert'in doğum günü onun senaryolarıyla kutlanıyor
Kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok farklı konuda ses getiren sergiler düzenleyen; video, belgesel ve atölye çalışmaları yapan Cömert'in kaleme alıp çekme şansı bulamadığı senaryolar ve kreatif direktörlüğünü üstlendiği fakat tamamlayamadığı sosyal sorumluluk projesi, 5 yönetmenin yorumuyla hayat buluyor. Cömert'in çalışmalarının; Ali Bilgin, Ali Yorgancıoğlu, Hilal Saral, Murathan Özbek ve Pelin Kacar'ın çekeceği 5 farklı video çalışması olarak sunulacağı sergi, 4 Şubat Salı günü itibariyle Maslak'ta Galeri Siyah Beyaz'da randevu ile ziyaret edilebilecek.
Maslak - 27.01.2020
SARIYER'DE BOMBA ZANNEDİLEN KUTUDA TAKİP CİHAZI ÇIKTI
Olay, Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi 39.
Maslak - 26.01.2020
Beşiktaş'ta trafik kazası: 3 yaralı
Beşiktaş'ta meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.? Büyükdere Caddesi'nden Sarıyer yönünde giden ve sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 34 UA 5407 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Maslak'ta kontrolden çıkarak ağaca çarptı.
Maslak - 26.01.2020
MASLAK'TA TAKLA ATAN OTOMOBİL HURDAYA DÖNDÜ: 1'İ AĞIR, 3 YARALI
Beşiktaş Maslak Büyükdere Caddesi üzerinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil takla attı.
Maslak - 24.01.2020
66. Sait Faik Hikaye Armağanı başvuruları başladı
Yarışmaya katılacak yazarların, başvuru yapacakları hikaye kitabından 10 nüshayı, başvuru dilekçesiyle birlikte Darüşşafaka Cemiyeti'nin Maslak'ta bulunan adresine teslim etmesi isteniyor.
Maslak - 20.01.2020
ULUSLARARASI HUKUK FİRMASINDA AVUKATLAR ARASINDAKİ TARTIŞMA KANLI BİTTİ
Kağıthane'de, uluslararası hukuk firmasında, iki avukat arasındaki alacak-verecek tartışması kanlı bitti. Avukat Ümit Serkan B., hukuk firmasının kıdemli ortağı Serdar B.'yi tabancayla bacağından yaraladı.  Olay, Sultanselim Mahallesi Lalegül Sokak'ta 16.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bir iş merkezinin 12'nci katında bulunan Bezen ve Ortakları adlı hukuk firmasında çalışan Ümit Serkan B. adlı avukat ile firmanın kıdemli ortaklarından Serdar B. arasında alacak-verecek tartışması çıktı. Tartışma sırasında Ümit Serkan B., belindeki tabancayı çıkararak Serdar B.'ye ateş etti. Bacağından yaralanan Serdar B., firma çalışanları tarafından Maslak'taki özel bir hastaneye kaldırıldı.
Maslak - 20.01.2020
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ
İstanbul Mobilya ShowTarih : 21-24 OcakYer : WOW OtelSaat : 09.30-18.00CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya FuarıTarih : 21-26 OcakYer : CNR Expo İstanbul Fuar MerkeziTÜGİAD Genel Merkez basın toplantısıTarih : 22 OcakYer : TÜGİAD Genel Merkezi- MaslakSaat : 10.00ACE of M.I.C.E.
Maslak - 17.01.2020
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ
HORECA BuluşmasıTarih : 15-18 OcakYer : AntalyaEvlilik Hazırlıkları ve Düğün Ekipmanları FuarıTarih : 17-19 OcakYer : İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayıİstanbul Mobilya ShowTarih : 21-24 OcakYer : WOW OtelSaat : 09.30-18.00CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya FuarıTarih : 21-26 OcakYer :
Maslak - 17.01.2020
Yazılım Sanayicileri Derneği yeni yönetimini seçti
Yazılım Sanayicileri Derneği'nin (YASAD) yeni yönetim kurulu, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampusü'nde bulunan genel merkezinde düzenlenen olağan genel kurulda belirlendi.
Maslak - 16.01.2020
Kulüpler Birliği Vakfı ile Petrol Ofisi arasında iş birliği anlaşması imzalandı
Kulüpler Birliğinin Maslak'taki ofisinde gerçekleştirilen imza törenine Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil ve Petrol Ofisi Üst Yöneticisi Selim Şiper katıldı.
Maslak - 16.01.2020
"İnsani Gelişme Raporu 2019" İstanbul Tanıtım Toplantısı
UNDP tarafından ilk olarak 9 Aralık 2019'da Ankara'da açıklanan "İnsani Gelişme Raporu 2019"un İstanbul Tanıtım Toplantısı, Habitat Derneği ev sahipliğinde Maslak'taki Facebook İstasyon'da gerçekleştirildi.
Maslak - 15.01.2020
Castrol Ford Team Türkiye, 2019'da elde ettiği başarıları kutladı
Maslak'taki Ford Motorsport Türkiye Garajı'nda düzenlenen etkinliğe Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk ile Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı katıldı.
Maslak - 14.01.2020
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ
Türkiye'de ve Birleşik Krallık'ta Yükseköğretimde Kalite ÇalıştayıTarih : 14 OcakYer : Bilkent Otel ve Konferans Merkezi/AnkaraSaat : 09.00Hayat Kimya Mersin yeni tesis yatırımıTarih : 14 OcakSaat : 09.30-11.
Maslak - 13.01.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Muş: "Eğer kaçak bir yapı ortaya çıkmışsa, kaçak olan kısım yıkılacak...
Kaçak yapılarla ilgili cezalarda artırıma gidileceğine dikkat çeken Muş, "Eğer kaçak bir yapı ortaya çıkmışsa, kaçak olan kısım yıkılacak hem de ceza artırılacak. Örneğin Bayburt veya Gümüşhane'de kaçak yapı yaptınız. Aynı metrekarede kaçak yapı yapmakla İstanbul Maslak'ta yapmak arasında şöyle bir fark ortaya çıkıyor.
title