Maryland Haberleri

Maryland haber, Maryland son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maryland - 10.6.2019
Bakan Gül, ABD ziyareti kapsamında Washington'da temaslarda bulunacak
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Maryland'deki ABD Diyanet Merkezini de ziyaret edecek.
Maryland - 10.6.2019
Adalet Bakanı Gül, ABD'li mevkidaşıyla görüşecek
Jamestown Foundation ve Türk Miras Vakfında (Turkish Heritage Organization) düzenlenecek toplantılarda da siyaset ve akademi dünyasından önemli isimlerle görüşecek olan Bakan Gül, Maryland'deki ABD Diyanet Merkezini ziyaret edecek.
Maryland - 4.6.2019
ABD'de Ramazan Bayramı
Başkent Washington'a yarım saatlik mesafede Maryland eyaleti sınırları içinde yer alan Amerika Diyanet Merkezi, bu yıl da çevrede yaşayan binlerce Müslümanın buluşma mekanı oldu.
Maryland - 19.5.2019
ABD'de New Haven Diyanet Camisi'nin Kundaklanması
ABD'de başkent Washington'a yarım saatlik mesafede Maryland eyalet sınırları içinde yer alan DCA'de New Haven Diyanet Camisi için bir etkinlik düzenlendi.
Maryland - 7.5.2019
ABD'de İlk İftar Sevinci
Washington'a yarım saatlik mesafede Maryland eyaleti sınırları içinde yer alan ve ABD'nin en büyük camilerinden birini bünyesinde barındıran DCA, bu bölgede yaşayan yüzlerce Müslümanı ilk iftarda bir araya getirdi.
Maryland - 7.5.2019
Türk Ressamdan, Silahlı Saldırıda Ölen Amerikalı Gazeteci Anısına Sergi
Gürel, ABD'deki üçüncü kişisel sergisi, "İstanbul and Beyond (İstanbul ve Ötesi)" adlı sergisini ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Annapolis Belediye binasında açtı.
Maryland - 6.5.2019
ABD'de İlk Teravih Namazı Kılındı
Washington'a yarım saatlik mesafede Maryland eyaleti sınırları içinde yer alan DCA, hem bölgede yaşayan Türklerin hem de farklı etnik kökenden Amerikalı Müslümanın ilk teravih namazı için bir araya geldiği ibadet mekanı oldu.
Maryland - 29.4.2019
ABD'de Sokakta Barbekü Yapanlara Silahlı Saldırı
NEW ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde, sokakta barbekü yapan bir gruba yönelik silahlı saldırıda, 1 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.
Maryland - 16.4.2019
ABD'nin Doğu Kıyılarını Kasırga Vurdu
Pensilvanya'da 54 bin ev ve iş yerinin elektriği kesilirken, New York, Rhode Adası, Virginia, Kuzey Caroline, Maryland ve New Jersey'de 139 bin elektrik kesintisi şikayetinin olduğu kaydedildi.
Maryland - 16.4.2019
Pulitzer Ödülleri Sahiplerini Buldu
Maryland eyaletinin Annapolis kentinde yayın yapan Capital Gazette çalışanlarına, 28 Haziran'da silahlı bir saldırganın gazetenin yazı işleri odasına girerek 5 meslektaşlarını katlettiği silahlı saldırının ardından cesaretle habercilik yapmayı sürdürdükleri için "Özel Ödül" verildi.
Maryland - 15.4.2019
Dha Dış - Raylara Düşen Görme Engelli Adamı Son Anda Kurtardılar
Olay Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinde yer alan Bethesda'da Medical Center Metro İstasyonu'nda meydana geldi.
Maryland - 12.4.2019
Georgetown'da Satılan Kölelerin Soyundan Gelenler İçin Tazminat Fonu
Öğrencilerin yüzde 66'sının onayını alan fon kapsamında, her yarıyıl için öğrencilerin okula ödediği paradan 27,20 dolar para "yeniden birleşim katkısı" adı altında kölelerin Louisiana ve Maryland'da yaşayan ailelerine aktarılacak.
Maryland - 10.4.2019
ABD Kongresinden Trump'ın Müslüman Ülkelere Seyahat Yasağına Karşı Adım
Daha sonra "yükümlülüklerini yerine getirdiği" gerekçesiyle Çad listeden çıkarılmış, seyahat yasağı hafifletilerek güncellenmiş ve tekrar yürürlüğe konmuş ancak Hawai ve Maryland eyaletindeki federal hakimlerin ulusal çapta yürürlüğün durdurulması kararı engeline takılmıştı.
Maryland - 2.4.2019
Ferrero, Kellogg's Çerez ve Meyveli Atıştırmalık Bölümlerini Devralıyor
Ferrero 2017 yılı itibariyle farklı ABD markaları ve iş kollarının bünyesine kattı. Bu son anlaşma ile Ferrero, Kuzey Amerika pazarında yeni ve stratejik bir ürün kategorisine de giriş yapmış oluyor. Anlaşma kapsamında Ferrero; Allyn, Washington, Augusta, Georgia, Florence ve Louisville Kentucky bölgelerinde yer alan altı gıda üretim tesisini; Chicago, Illinois'de yer alan iki tesisi ve Baltimore, Maryland'da yer alan kiralık bir üretim tesisinin de sahibi olacak.
Maryland - 28.3.2019
ABD Senatosundan Yeni Türkiye Tasarısı
"NATO'nun Hava Sahasını Koruma Yasası" başlıklı tasarı Senato'ya, Oklahoma Senatörü Cumhuriyetçi James Lankford, New Hampshire Senatörü Demokrat Jeanne Shaheen, Kuzey Karolina Senatörü Cumhuriyetçi Thom Tillis ve Maryland Senatörü Demokrat Chris Van Hollen tarafından sunuldu.
Maryland - 28.3.2019
ABD'li Eski İstihbarat Görevlisi Gizli Bilgi Çaldığını İtiraf Edecek
Maryland'deki evinde 2017'de tutuklanan Martin, "gizli bilgileri çalmakla" suçlanmıştı.
Maryland - 24.3.2019
ABD'de Silahsız Siyahi Genci Öldüren Polis Suçsuz Bulundu
Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde geçen yıl 25 yaşındaki Freddie Gray'in polis tarafından gözaltına alınırken yaralanması ve sonrasında hayatını kaybetmesi de günlerce protesto edilmişti.
Maryland - 17.3.2019
ABD'de Polis Müdüründen Camide 'Destek' Konuşması
Maryland eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi'nde kılınan Cuma namazında 3 dilde hutbe verildi.
Maryland - 17.3.2019
Dha Dış - ABD'de Polis Müdüründen Camide 'Destek' Konuşması
Maryland eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi'nde kılınan Cuma namazında 3 dilde hutbe verildi.
Maryland - 5.3.2019
ABD Kongresinde Müslüman Temsilci Omar'ın Kınanmasına Yönelik Karar Tasarısı
Amerikan medyasında yer alan haberlerde tasarının, Temsilciler Meclisi Başkanı California Temsilcisi Demokrat Nancy Pelosi, Çoğunluk Lideri Maryland Temsilcisi Demokrat Steny Hoyer, Dış İlişkiler Komitesi Başkanı New York Temsilcisi Demokrat Eliot Engel ve Adalet Komitesi Başkanı New York Temsilcisi Demokrat Jerrold Nadler ile Florida Temsilcisi Demokrat Ted Dutch'ın ofislerince hazırlandığı belirtildi.
Maryland - 27.2.2019
Trump'ın Seyahat Yasağı On Binlerce Vize Başvurusunu Vurdu
Daha sonra "yükümlülüklerini yerine getirdiği" gerekçesiyle Çad listeden çıkarılmış, seyahat yasağı hafifletilerek güncellenmiş ve tekrar yürürlüğe konmuş ancak Hawai ve Maryland eyaletindeki federal hakimlerin ulusal çapta yürürlüğün durdurulması kararı engeline takılmıştı.
Maryland - 22.2.2019
ABD'de Saldırı Hazırlığındaki Eski Subay Tutuklandı
Hasson'un Maryland eyaletindeki evinde yapılan aramalarda onlarca kutu uyuşturucu ilacın yanı sıra çok sayıda tabanca, otomatik tüfek ve av tüfeği ile binden fazla mermi ele geçirildi.
Maryland - 19.2.2019
Trump'ın Acil Durum Bildirgesine 16 Eyalette Karşı Dava Açıldı
Kaliforniya dahil 16 eyalette başsavcılar, ABD-Meksika sınırına yapılmak istenilen duvarı finanse etmek için Başkan Donald Trump'ın acil durum bildirgesine karşı dava açtı. Kaliforniya Başsavcısı Xavier Becerra yaptığı açıklamada, sınırda acil durum gerektiren bir durumun olmadığını Trump yönetiminin aldığı kararların anayasayı ihlal ettiği gerekçesiyle Kaliforniya, Colorado, Connecticut, Delaware, Hawaii, Illinois, Maine, Maryland, Michigan, Minnesota, Nevada, New Jersey, New Mexico, New York, Oregon ve Virginia'yı kapsayan 16 eyalette yürütmenin durdurulması için dava açıldığını duyurdu.
Maryland - 19.2.2019
ABD'de 16 Eyaletten "Ulusal Acil Durumun" Kaldırılması İçin Dava
Trump'ın bu girişimini durdurmak için dava açan eyaletleri Colorado, Connecticut, Delaware, Hawaii, Illinois, Maine, Maryland, Michigan, Minnesota, Nevada, New Jersey, New Mexico, New York, Oregon, Virginia ve California oluşturuyor.
Maryland - 29.1.2019
Trump'ın Seyahat Yasağının Yansımaları Korkunç Oldu"
Daha sonra "yükümlülüklerini yerine getirdiği" gerekçesiyle Çad listeden çıkarılmış, seyahat yasağı hafifletilerek güncellenmiş ve tekrar yürürlüğe konmuş ancak Hawai ve Maryland eyaletindeki federal hakimlerin ulusal çapta yürürlüğün durdurulması kararı engeline takılmıştı.
Maryland - 11.1.2019
ABD Kongresi Cinayetin Yüzüncü Gününde Kaşıkçı'yı Andı
Maryland Senatörü Chris van Hollen, Kaşıkçı için adaletin tecelli ettirilmesi çağrısında bulunurken "Kaşıkçı doğruyu söylemek için hayatını feda etti.
Maryland - 10.1.2019
ABD'li Müslümanlardan Maryland Eyaletine "İsrail'e Boykot" Davası
ABD'nin Maryland eyaleti yönetimine, İsrail'i boykot eden şirket ve bireylere kamu ihaleleri verilmesini yasaklayan yasa sebebiyle dava açıldı.
Maryland - 11.12.2018
Time Yılın Kişisi Olarak Aralarında Cemal Kaşıkçı'nın da Bulunduğu 'Koruyucuları' Seçti
"ABD Maryland'deki Capital gazetesinin çalışanları 28 Haziran'dan beri öldürülen beş arkadaşları olmadan yayın hayatına devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maryland Haberleri | Maryland Haber - Haberler - Sayfa 7 - Maryland haberleri, son dakika maryland haber ve gelişmeleri burada. DHA DIŞ – Washington sele teslim oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 06:24:20. #1.15#
title