Mart Haberleri

Mart haber, Mart son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mart 6.4.2020
Almanya'da fabrika siparişleri şubatta yüzde 1,4 azaldı
- Fırtına öncesi sessizlik Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ocak-Şubat 2020 döneminde Kasım-Aralık 2019'a göre siparişlerin yüzde 3,3 arttığı belirtilerek, "Koronavirüs salgını öncesi alınan siparişler sanayideki durgunluğun sona erdiğini ortaya koydu. Bununla birlikte, virüsün neden olduğu küresel ekonomik şok göz önüne alındığında, siparişlerde Mart ve Nisan aylarında büyük düşüşler, imalatta ise birinci ve ikinci çeyreklerde sert düşüşler beklemek gerekir.
Mart 6.4.2020
Petrol fiyatlarındaki düşüş üretici fiyatlarını sınırladı
Merkez Bankası'nın aylık fiyat gelişmeleri raporunda, "Yurt içi üretici fiyatları Mart ayında yüzde 0.
Mart 6.4.2020
Cıbıltepe, kızak pistiyle de uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak
Sarıçam Ormanları, kristal karı ile ünlü Türkiye'nin gözde kayak merkezlerinden Cıbıltepe, 12-15 Mart tarihlerinde düzenlenen 2020 Kulüplerarası Natürel Kızak Türkiye Şampiyonası sonrası natürel kızak pistiyle uluslararası kızak yarışları için onay aldı.
Mart 6.4.2020
İnfodemi pandemiden hızlı yayılıyor
Kamu otoritelerinin de bu konuya odaklandığını ve tedbirler aldığına değinen Akdağ, "Tarım ve Orman Bakanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında ekmek ve ekmek çeşitlerinin ambalajlı olarak satılması için 26 Mart tarihinde bir genelge yayımladı.
Mart 6.4.2020
Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinden Porto Riko'daki Kovid-19 yasaklarına "iptal davası"
Yetkililer, 15 Mart'ta sokağa çıkma yasağı ilan etmiş, aile bireyi olmayan kişilerin bir araya gelmelerini de yasaklamıştı.
Mart 6.4.2020
Türkiye'de geçen ay yağış yüzde 22 arttı
Türkiye'de mart ayı ortalama yağışı normal değerlere göre yüzde 22 artarken, Marmara Bölgesi'nde azaldı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde arttı.
Mart 6.4.2020
Domatesin kurusu da salçası da döviz kazandırıyor
Salçanın daha çok doğu kültüründe yemeklerde kullandığından dolayı Irak pazarında daha çok tercih edildiğine işaret eden Uçak, "Kuru domates ise ABD'de kahvaltıları süslüyor, İtalya'da pizzaları ve makarnaları. Salça ihracatında son yıllarda Japonya'ya bir artış gözleniyor. Ocak-mart döneminde Japonya'ya 2 milyon 400 bin dolarlık salça ihraç ettik.
Mart 6.4.2020
Koronavirüs ile ilgili haber sayısı 5 milyona yaklaştı
Medya takip kurumu Ajans Press, Korona Virüsün medya karnesini çıkardı. Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü tarih olan 11 Mart'tan günümüze kadar tüm medya verileri üzerinden elde edilen bilgilere göre, Covid-19 tüm zamanların en çok konuşulan başlığı olmayı sürdürüyor.
Mart 6.4.2020
İlk çeyrekte yaklaşık 69 milyon dolarlık kuru kayısı ihracatı yapıldı
Özcan, ihracattaki artışın üreticilerin yüzünü güldürdüğünü dile getirerek, şöyle devam etti: "Rakamları geçen yılın ilk üç ayı ile karşılaştırdığımızda yaklaşık 5 milyon dolarılık bir fark söz konusu. Özellikle ABD, Cezayir, Brezilya ve Avustralya gibi ülkelerde ciddi anlamda ihracatta artış var. Kuru kayısı tüketiminde ciddi anlamda artış görüyoruz. Kuru kayısının antioksidan ile A vitaminin yüksek olması, bağışıklı sistemini güçlendirmek ve vücut direncini arttırma açısından kuru meyve grubunda şu an en önemli ürün olduğunu tüketimde de görüyoruz." "Nisan ayında daha da artmasını bekliyoruz" Ramazan Özcan, Malatya kayısısının dünyadaki prestijini ve stratejik yerini koruduğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önümüzdeki aylarda ihracatta artış bekliyoruz. Mart ayı sonu itibarıyla ihracatımız arttı, nisan ayında daha da artmasını bekliyoruz.
Mart 6.4.2020
Koronavirüs 5 milyondan fazla habere konu oldu
Türkiye'de 11 Mart'tan bugüne koronavirüs salgınıyla ilgili yazılı basında 285 bin 526, internette 4 milyon 256 bin 121, televizyon kanallarında ise 189 binin üzerinde haber yapıldı.
Mart 6.4.2020
PTT'den İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama
Hak sahiplerinin doldurdukları formlarla, ödeme bedellerinin sistemde kayıtlı konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebileceği vurgulanan açıklamada, "2020 yılı Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi 'ALO 170' iletişim hattından sistem üzerindeki telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.
Mart 6.4.2020
Airbus A350-1000 uçağını da COVID-19 mücadelesine kattı
Mart ayı ortasından bu yana, önceki iki yardım görevini A330-800 ve A330 (MRTT) çok yönlü nakliye uçağı ile gerçekleştiren Airbus, ayrıca Fransa, Almanya, İngiltere ve İspanya arasındaki maske teslimatlarını gerçekleştirmek için A400M ve Beluga uçaklarını da kullanmaktadır.
Mart 6.4.2020
Karşıyaka'ya transfer umudu
Dünya çapında sağlık, iş ve finans sektörünü sarsan koronavirüs pandemisi nedeniyle bütün spor organizasyonları ertelenip uluslararası federasyonlar yeni tedbirler almak zorunda kalırken, Karşıyaka'ya az da olsa yeni sezonda transfer yapabilme umudu doğdu. Salgın nedeniyle futbol ekonomisi tüm dünyada büyük zarar görürken, FIFA ve UEFA da ödemelerini yapmakta güçlük çeken kulüpler için bir dizi önlem aldı. Futbolun dünyadaki patronu FIFA, oyuncuların alacaklarını tahsil etmek için kendisine yapacağı başvurularda salgının tüm dünyada büyük etki yarattığı mart ayını hariç tuttu.
Mart 6.4.2020
İsrail'de Kovid-19 vaka sayısı 8 bin 600'ü aştı
Ülkede ayrıca market, eczane, akaryakıt istasyonları ve bankalar dışında birçok ticari işletmenin 15 Mart'tan itibaren kapatılmasına karar verilmişti.
Mart 6.4.2020
Küresel piyasalar haftaya pozitif başladı
Geçen haftanın son işlem gününde salgına ilişkin endişelerin yanı sıra ABD'de açıklanan tarım dışı istihdam verisinin martta 701 bin azalarak 2010'dan bu yana ilk kez düşmesi ve işsizlik oranının 0,9 puan artarak yüzde 4,4'e yükselmesi sonrası pay piyasalarında satıcılı bir seyir izlendi.
Mart 6.4.2020
Brent petrolün varili 30,01 dolar
Petrol sahası hizmeti şirketi Baker Hughes'un yayımladığı haftalık verilere göre, ABD'deki petrol sondaj kulesi sayısı, 28 Mart- 4 Nisan haftasında bir önceki haftaya göre 62 adet azalarak 562'ye geriledi.
Mart 6.4.2020
Gabon'da Kovid-19 bulaştırdıkları gerekçesiyle pangolin ile yarasanın tüketim ve satışları...
Gabon'da mart ortasında virüsün hayvanlara geçişini engellemek amacıyla doğal parklar ziyarete kapatılmış, park personeli karantinaya alınmıştı.
Mart 6.4.2020
Sri Lanka'da Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma yasağı 2 hafta uzatıldı
Sri Lanka hükümeti, virüs salgınını önlemek üzere ülkenin kalabalık kentlerinde 20 Mart'ta iki hafta sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.
Mart 6.4.2020
Avustralya'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı ve vaka sayısı artıyor
Sydney Limanına 18 Mart'ta 2 bin 700 yolcusuyla demirleyen ve yetkililerinin Kovid-19 salgını hakkında ilgili birimleri bilgilendirmemekle suçlandığı gemide şu anda 200'e yakın vaka bulunduğu belirtildi.
Mart 6.4.2020
Haiti'de Kovid-19 nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti
Ülkede 20 Mart'ta ilk Kovid-19 vakalarının görülmesi ile 20.
Mart 6.4.2020
Irak'ta 5 Şii grup, başbakanlık için Kazimi'yi aday gösterme konusunda anlaştı
Irak Cumhurbaşkanı Salih, 17 Mart'ta hükümeti kurma görevini eski Necef Valisi Adnan Zurfi'ye vermişti.
Şu an buradasınız: Mart Haberleri | Mart Haber - Haberler - Sayfa 3 - Mart haberleri, son dakika mart haber ve gelişmeleri burada. İYİ Partili Tatlıoğlu'ndan, düşük gelirlilere 500 lira yardım önerisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.4.2020 18:37:32. #1.15#
title