Mart Haberleri

Mart haber, Mart son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mart 29.3.2020
Fransa'da Kovid-19'un Evanjelik Kilisesinden yayıldığı ortaya çıktı
Haberde, ayinlere Korsika'dan katılan 3 kişide, adaya döndükten sonra virüs tespit edildiği ve 9 Mart'ta Korsika'da vaka sayısının 33'e yükseldiği aktarıldı.
Mart 29.3.2020
Yozgat'ta Derbent köyü yeni tip koronavirüse karşı karantinaya alındı
Yozgat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. ve 72. maddeleri kapsamında, koronavirüs salgınının kontrolü amacıyla merkeze bağlı Derbent köyünün 29 Mart itibarıyla karantinaya alındığı belirtildi.
Mart 29.3.2020
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi açıklaması Açıklaması
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonunun yurtta görülmesinden sonra acil muayene sayılarına ilaveten, korona olası/kesin tanılı hastalar ve bu enfeksiyonun olduğunu düşünenlerin müracaatının, acil servis yükünün normalin çok üzerine çıkmasına sebep olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin koronavirüs tanı ve tedavi merkezi olduğu, hastanede hızlı koronavirüs tetkiki yapıldığı şeklindeki yayınlar, hastanemize başvuru sayısında olağan dışı bir artış olmasına sebebiyet vermiştir. Bu yayınların etkisiyle tetkik için uzun kuyruklar oluşmuş ancak kısa süre içinde Müdürlüğümüzün ve Başhekimliğin müdahalesiyle vatandaşımıza sadece klinik şikayeti olanlara tetkik yapıldığı ifade edilerek, yanlış anlaşılmanın önüne geçilmiştir. 25 Mart 2020 tarihinin akşam saatlerinde de acil servisimize klinik şikayeti ile yoğun başvuru olmuş, yarım saat içinde Müdürlüğümüzün müdahalesi ile bu hastalar diğer hastanelerimize ambulanslarımızla taşınmıştır.
Mart 29.3.2020
Hindistan Başbakanı Modi'den Kovid-19 önlemleri için özür Açıklaması
Ülkede 24 Mart'ta ilan edilen 21 günlük dışarı çıkma yasağı nedeniyle başkent Yeni Delhi'den evlerine dönmeye çalışan on binlerce kişinin terminallerde bir arada beklemesi endişeye sebep olmuştu.
Mart 29.3.2020
ŞEHİRLERARASI YOLCULUK İÇİN SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIYOR
ŞEHİRLERARASI YOLCULUK İÇİN SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIYOR    Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca vatandaşlar Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecek. Bu kapsamda ilçe kaymakamlıklarında oluşturulan seyahat izin kurulları vatandaşlar için hizmet vermeye başladı.  Haber Semih ÇALIŞKAN - Güven USTA - İSTANBUL,   Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle şehirlerarası yolculuk kısıtlandı. Otobüs veya uçakla seyahat etmek isteyen vatandaşların seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Bu belgenin onaylanması için de bazı şartlar var. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar, ilçe kaymakamlıklarında bulunan seyahat izin kurullarından izin belgelerini alabiliyor. İstanbul Valiliği koordinesinde ilçe kaymakamlıklarında oluşturulan seyahat izin kurulları da çalışmalarına başladı. Üsküdar Kaymakamlığı'ndaki seyahat izin kurulu, gerekli şartları bulunan ve seyahat izin formunu dolduran vatandaşlara hekim kontrolü sonrası seyahat izni veriyor.  SEYAHAT İZİN BELGESİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR  Üsküdar Kaymakamlığı Seyahat Kurulu Başkanı İshak Aslan, seyahat izin belgesinin verilme koşullarını anlattı. Aslan şunları söyledi  İçişleri Bakanlığımızın 28 Mart 2020 genelgesi gereğince il dışına çıkacak kişilerle ilgili seyahatlerde sınırlama verilmiştir.
Mart 29.3.2020
Fatih'te uyuşturucu operasyonu: 2 zanlı tutuklandı
Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 Mart'ta İskenderpaşa Mahallesindeki bir sokakta bekleyen 2 kişinin durumlarından şüphelenerek takibe aldı.
Mart 29.3.2020
ŞEHİRLERARASI YOLCULUK İÇİN SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIYOR
Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca vatandaşlar Seyahat İzin Belgesi olmadan seyahat edemeyecek. Bu kapsamda ilçe kaymakamlıklarında oluşturulan seyahat izin kurulları vatandaşlar için hizmet vermeye başladı.  Haber: Semih ÇALIŞKAN - Güven USTA - İSTANBUL,   Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle şehirlerarası yolculuk kısıtlandı. Otobüs veya uçakla seyahat etmek isteyen vatandaşların seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Bu belgenin onaylanması için de bazı şartlar var. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar, ilçe kaymakamlıklarında bulunan seyahat izin kurullarından izin belgelerini alabiliyor. İstanbul Valiliği koordinesinde ilçe kaymakamlıklarında oluşturulan seyahat izin kurulları da çalışmalarına başladı. Üsküdar Kaymakamlığı'ndaki seyahat izin kurulu, gerekli şartları bulunan ve seyahat izin formunu dolduran vatandaşlara hekim kontrolü sonrası seyahat izni veriyor.  SEYAHAT İZİN BELGESİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR  Üsküdar Kaymakamlığı Seyahat Kurulu Başkanı İshak Aslan, seyahat izin belgesinin verilme koşullarını anlattı. Aslan şunları söyledi:   "İçişleri Bakanlığımızın 28 Mart 2020 genelgesi gereğince il dışına çıkacak kişilerle ilgili seyahatlerde sınırlama verilmiştir.
Mart 29.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ-11
Testi pozitif çıkan 8 aylık hamile öğretmen tedavi altında (2) - Yeniden   Yazı İşleri Müdürleri'nin dikkatine 'Testi pozitif çıkan 8 aylık hamile öğretmen, bebeğini kaybetti' haberimizi kaynağından bebeğin yaşadığının bildirilmesi üzerine düzelterek yeniden veriyoruz.  --------- (YENİDEN) KOCAELİ'de resim öğretmenliği yapan 8 aylık hamile olan Şeyma Batmaz'ın (25) koronavirüs testi pozitif çıktı. Şeyma Batmaz hastanede tedavi altına alındı.    Başiskele ilçesi Kullar Mahallesi'nde oturan 8 aylık hamile resim öğretmeni Şeyma Batmaz, rahatsızlanması üzerine Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Koronavirüs belirtilerinin görülmesi üzerine test yapıldı. Şeyma Batmaz'ın yapılan testler sonucu koronavirüs testi pozitif çıktı. Şeyma Batmaz hastanede tedavi altına alındı.  İzmit'te bir fabrikada çalışan Baturhan Batmaz eşi Şeyma Batmaz'ın koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımda bulundu:   "Arkadaşlar eşimin Kovid 19 testi maalesef pozitif çıktı. Bizle temasta olan arkadaşlar dikkat etsinler. Belirti varsa hemen sağlık kuruluşuna gidin. 112 çalışanları ile hastaneye geçeceğiz. Tek isteğim evinizde durun, dua edin."  GÖRÜNTÜ TAKİP EDİLİYOR Sebahattin AYDIN/İZMİT (KOCAELİ), -  ======================= Umre'den dönüp karantina süresi dolanların, evlerine gönderilmesi bekleniyor   UMRE için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki 2 KYK yurduna yerleştirilenlerden 14 gün karantina süresi dolan ve 'Kovid-19' testi negatif çıkanların, Bilim Kurulu kararı sonucu evlerine gönderilmesi bekleniyor.  Sağlık Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında, umreden dönenlerin Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı yurtlara yerleştirilmesine karar verilmesiyle Konya'daki 2 yurda, 15 Mart'ta 2 bin 200 kişi getirildi.
Mart 29.3.2020
Bakan Selçuk: Engellilerimizin süresi dolan raporları mayıs sonunu kadar geçerli
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca koronavirüsle mücadele kapsamında, sağlık kuruluşlarını meşgul etmemek ve halk sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Bakan Selçuk, evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlananların, süreli Engelli Sağlık Kurulu raporlarını belirli aralıklarla yenilemek durumunda olduğunu hatırlatarak, "Engelli aylığı alan ve evde bakım yardımından yararlanan engellilerimizin, 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarını mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayıyoruz. 81 il müdürlüğümüze gönderdiğimiz talimatla, 1 Ocak ve 1 Mart arasında raporunun süresi bitmiş olan engellilerimizin de hak kaybına uğramasının önüne geçmiş olduk" dedi.
Mart 29.3.2020
İtalya, Kovid-19 vakalarında 10 gün içinde düşüş bekliyor
Son iki gündür sayıların yüksek çıktığına işaret eden Bakan Yardımcısı Sileri, "Bu salgında şu anda zirveyi yaşıyoruz. Bir hafta 10 gün içinde (Kovid-19) testi pozitif çıkanların sayısında önemli düşüş göreceğiz." diye konuştu. Sileri, şu anda ölü sayısının fazla olduğunu, bunun da geçen haftalardaki vaka sayısının yüksekliğinden kaynaklandığını belirterek, "Vaka sayısı düşerse tabii ki ölü sayısı da azalacaktır." dedi. "Karantina uzayacak" sinyali Bölgesel İşler Bakanı Francesco Boccia da katıldığı bir televizyon programında, "Geçerlilik süresi 3 Nisan olarak belirlenen önlemler, kaçınılmaz olarak uzatılacaktır. Bunun süresinin ne kadar olacağına her zaman olduğu gibi Bakanlar Kurulu karar verecek. Şu anda yeniden açılışı konuşmak uygunsuz ve sorumsuzca. Hepimiz normale dönmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. Bu arada, İçişleri Bakanlığı ise ülke genelinde karantina uygulamasının başladığı 10 Mart'tan bu yana 3 milyon 69 bin 879 kişinin kontrol edildiğini, sadece dün 4 bin 942 kişi hakkında işlem yapıldığını açıkladı.
Mart 29.3.2020
Sultangazi'de şüphe üzerine durdurulan araçtan böyle kaçtılar
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 20 Mart günü saat 04.
Mart 29.3.2020
Isparta'daki 586 umrecinin karantina süresi doluyor
Umre ziyaretleri sonrasında Türkiye'ye dönüşte Isparta'da karantinaya alınan 586 kişinin karantina süreci 30 Mart'ta sona eriyor.
Mart 29.3.2020
Bakan Selçuk'tan, engelli aylığı ve evde bakım yardımı alan vatandaşların raporlarıyla ilgili...
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni korona virüsle mücadele kapsamında, sağlık kuruluşlarını elzem olmayan durumlarla meşgul etmemek ve halk sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla, aldığı tedbirlere bir yenisini daha ekledi. Daha önce bir duyuruyla, engellilerin mağdur olmasını önlemek için 1 Mart ve sonrasında süresi dolan raporların da Mayıs ayı sonuna kadar geçerli kabul edileceği açıklanmıştı.
Mart 29.3.2020
Yemen hükümetinden, Suudi Arabistan'a yönelik füze saldırısına tepki
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri bugün yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan hava savunma kuvvetlerinin cumartesi akşamı Husilerin Sana ve Sada'dan Riyad ve Cazan'a doğru attığı iki balistik füzenin imha edildiğini duyurmuştu.
Mart 29.3.2020
YTB'den yurt dışında Kovid-19 karantinasındaki vatandaşlara internet konseri
Almanya'daki genç yeteneklerden Mozart ödüllü Ali İnsan'la 17 Mart'ta başlayan dijital etkinliğe, 19 Mart'ta piyanist, aranjör ve söz yazarı Karsu Dönmez Hollanda'dan katılmıştı.
Mart 29.3.2020
Kovid-19 salgını Avrupa ülkelerini etkilemeye devam ediyor
Belçika'da Kovid-19 vakası 1702 artarak 10 bin 836'ya yükseldi. Son 24 saatte 78 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 431'e yükseldi. Ülke genelinde 629 kişi daha hastaneye kaldırılırken, toplam sayı 4 bin 138'e yükseldi. 867 hastanın yoğun bakımda olduğu bildirildi. 15 Mart'tan bu yana 1359 kişinin iyileştiği kaydedildi.
Mart 29.3.2020
Fas ve Umman'da koronavirüs kaynaklı ölüm ve vaka sayıları artıyor
Ülkede ilk Kovid-19 vakası 3 Mart'ta tespit edilmişti.
Mart 29.3.2020
Suudi Arabistan'da koronavirüs nedeniyle Cidde için karantina kararı
Ülkede Kovid-19'la mücadele kapsamında, 25 Mart'ta Riyad, Mekke ve Medine illeri giriş-çıkışlara kapatılmış, sokağa çıkma yasağı saati 15.
Mart 29.3.2020
Engelli aylığı ve evde bakımdan yararlananların rapor süreleri uzatıldı
Evde bakım yardımıyla engelli aylıklarından yararlananların süreli raporlarını belirli aralıklarla yenilemek durumunda olduğunu hatırlatan Selçuk, şunları kaydetti: "Engelli aylığı alan ve evde bakım yardımından yararlanan engellilerimizin 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarını mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayıyoruz. Daha önce bir duyuruyla, engellilerin mağdur olmasını önlemek için 1 Mart ve sonrasında süresi dolan raporların da mayıs ayı sonuna kadar geçerli kabul edileceği açıklanmıştı.
Mart 29.3.2020
Polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçan 6 şüpheliden 4'ü yakalandı
Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 20 Mart 04.
Şu an buradasınız: Mart Haberleri | Mart Haber - Haberler - Sayfa 2 - Mart haberleri, son dakika mart haber ve gelişmeleri burada. Mali'de genel seçimler düzenleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.3.2020 04:56:48. #1.15#
title